Naiste hügieenisidemed jms – mis neis tegelikult peitub

5
20981

2Mis siis tegelikult peitub neis hügieenisidemetes ja tampoonides?

Foto: momtobedby8.com

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Natural Savvy asutaja ning “Märgiste õppetund: Sinu teejuht tervislikule ostukorvile” (Label Lessons: Your Guide to a Healthy Shopping Cart) autor Andrea Donsky näitab, kui vähe me teame naistele suunatud hügieenisidemete koostisosadest. Tegelikult ei olegi kohustatud hügieenisidemete/tampoonide tootjad koostisosi avaldama, sest neid tooteid peetakse “meditsiini seadmeteks”. Kui Andrea helistas otse firmasse Procter & Gamble, et teada saada, mis siis tegelikult on Always Infinity hügieenisidemete sees, siis ainsad koostisosad, mida talle teada anti olid: vaht ja patenteeritud koostisosa Infinicel – väga hea imendumusega materjal, mis suudab endasse mahutada 10 x rohkem vedelikku, kui ta ise kaalub. Fotol on kenasti näha, mis juhtub, kui põletada looduslikku hügieenisidet ja kunstlikku. 100% orgaanilised Natracare hügieenisidemed põlevad aeglaselt ja puhtalt ning ei jäta praktiliselt üldse jääke. Seevastu Always Infinity sidemed, millel on varjatud koostisosad, põlevad musta suitsu ja rikkalike jääkidega – see kõik on märk sellest, et need sidemed võivad sisaldada dioksiini, sünteeskiude ja naftakeemia lisaaineid.

Tegelikult, vastavalt Andrea teadustööle, siis iga tavalise hügieeniside sisaldus on võrdne umbes NELJA kilekotiga! Ainuüksi see, mida me teame plastiku ohtlikkusest keskkonnale, peaks meid muretsema panema. Näiteks plastifitseerivad kemikaalid BPA ja BPS häirivad embrüonaalset arengut ning on seotud südamehaiguste ja vähiga. Ftalaadid, mis teevad paberist aplikaatorid  siledaks ja viimistletuks – on teada, et düsreguleeritud geeniekspressioon ja DEHP võib viia mitme organi kahjustuseni. Lisaks tavalistes hügieenisidemetes sisalduv toornafta plastist võib sisaldada võib sisaldada hulgi muid potentsiaalseid ohtlikke aineid nagu lõhna neutraliseerijad ja lõhnaained (kindlasti olete kauplustes hügieenisidemete ja tampoonide juures märganud just lõhnastatud tooteid). Sünteetika ja plastik piirab vaba õhuvoolu ning salvestab soojuse ja niiskuse, mis võib soodustada pärmseente kasvu tupes ja tekitada tupeseent.

5 KOMMENTAARI

  1. Hariv artikkel, aga tahaksin ära märkida ühe veidra vea, mis ilmselt tõlkimisel tekkinud: juttu on mingitest mikropisaratest (?) tupeseinal – pakun, et tegemist on mikrorebenditega. Microtears on oletatavasti algne sõna, mida konteksti arvestades saab tõlkida ikkagi mikrorebendiks. Tupes ikka pisaraid ei ole…

  2. Kuidas kellelegi, omast käest tean, et mis ei sobi, see ei sobi, seega ei hakkagi üritama muude vahendite või tootjatega paremini läbi saada

  3. Plaanisin ka vahetada "mooncup´i" vastu, aga siin jooksin jällegi peaga vastu seina – silikoon, ei sobi kohe üldse.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi