Naiste hügieenisidemed jms – mis neis tegelikult peitub

5
20988

3Hind, mida te maksate “puhaste” valgete tampoonide ja hügieenisidemete eest.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Selleks, et anda tampoonidele ja sidemetele läbinisti “puhas” ja valge välimus, peavad selles olevad kiud olema pleegitatud. Pleegitamiseks kasutatakse tavaliselt kloori ja see võib luua mürgise dioksiini ning teisi desinfektsioni kõrvalsaaduseid (DBP-d) nagu trihalometaan. Uuringud näitavad, et dioksiin koguneb rasvkudedesse ning vastavalt USA Keskkonnakaitse Agentuuri (EPA) aruande eelnõule nähakse dioksiinis tõsist ohtu rahva tervisele, millel ei ole “turvalist” kokkupuute taset! Uuringud näitavad, et isegi madal või olematu märk dioksiinist võivad seotud olla:

  • kudede väärarenguga kõhus ning suguelundites
  • ebanormaalsete rakkude kasvuga üle terve keha
  • immuunsüsteemi allasurutusega
  • hormonaalsete ja endokriinsüsteemi häiretega

FDA ametlik seisukoht seosed dioksiini olemasoluga hügieenisidemetes on, et ei ole eeldatavaid terviseriske tampoonides esineva dioksiiniga.

Naturally Savvy aga märgib, et 10 aastat tagasi tutvustas House Representative Carolyn Maloney õigusakte, milles viidati vajalikele uuringutele mis tahes koostisosa suhtes naiste hügieenisidemetes, mis võivad tekitada naistel terviseriske nagu endometrioos, emakakaela-, munasarja- ja rinnavähki. Kahjuks ei läinud need õigusaktid läbi ja tundub, et ühtegi sellist uuringut ei ole ka tehtud.

5 KOMMENTAARI

  1. Hariv artikkel, aga tahaksin ära märkida ühe veidra vea, mis ilmselt tõlkimisel tekkinud: juttu on mingitest mikropisaratest (?) tupeseinal – pakun, et tegemist on mikrorebenditega. Microtears on oletatavasti algne sõna, mida konteksti arvestades saab tõlkida ikkagi mikrorebendiks. Tupes ikka pisaraid ei ole…

  2. Kuidas kellelegi, omast käest tean, et mis ei sobi, see ei sobi, seega ei hakkagi üritama muude vahendite või tootjatega paremini läbi saada

  3. Plaanisin ka vahetada "mooncup´i" vastu, aga siin jooksin jällegi peaga vastu seina – silikoon, ei sobi kohe üldse.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi