Shaolini munga 10 soovitust, kuidas hoida end noore ja tervena

0
14721

Paljud inimesed ütlevad, et tervis on kõige tähtsam vara, aga kui paljud selle tõdemuse järgi ka elavad? Me peame alustama sellega juba täna. Shifu Yan Lei on 34. põlve Shaolin Kung Fu meister ning ta otsustas jagada Klassikalise Shaolini ühte väljavõtet. See väljavõte on kirjutatud ühe Shaolini munga poolt, kes oli osav idamaiste võitluskunstide osas ning nende õpetlane. Siin annab ta teada tavainimesele, kuidas püsida noor ja terve.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/127388486″ params=”color=ff6600&auto_play=false&show_artwork=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Foto: Shifu Yan Lei
Foto: Shifu Yan Lei
Qigong Foto: Shify Yan Lei
Qigong
Foto: Shify Yan Lei

 Shaolini munga 10 soovitust hoidmaks end noore ja tervena

 1. Ära mõtle üle. Mõtlemine võtab energiat ja see võib muuta sind vanaks.
 2. Ära räägi liialt. Enamus inimesi kas räägivad või tegutsevad, nii et parem tee midagi.
 3. Kui töötad, tööta 40 minutit järjest ja siis tee 10 minutiline paus. Kui sa vaatad pidevalt midagi, siis see võib kahjustada sinu silmi, ka siseorganeid ja sisemist rahu.
 4. Kui oled õnnelik, siis kontrolli oma õnne, kui ei kontrolli, siis kahjustad oma kopsude energiat.
 5. Ära muretse liialt ega vihasta, sest see kahjustab sinu maksa ja soolestikku.

  Ülesöömine Foto: Disease Proof
  Ülesöömine
  Foto: Disease Proof
 6. Kui sa sööd, siis ära söö liiga palju, alati veendu, et sa ei oleks end kurguni täis söönud, sest see võib kahjustada sinu põrna. Kui sa tunned nälga, siis söö natukene.
 7. Kui sa teed midagi, siis võta selleks aega, ära kiirusta liigselt. Pea meeles ütlust: “Tasa sõuad, kaugele jõuad.”
 8. Kui sa teed ainult füüsilist treeningut ja mitte kunagi ei tee Qigongi, (Qigong on traditsioonilise hiina kultuuri kalliskivi, iidne harjutuste süsteem, mis põhineb eluenergia (qi, chi, ki, prana) liikumisel kehas. Eesmärgiks tasakaal, hea tervis ning pikem eluiga. See leebe, kuid tõhus praktika sobib igasuguses eas ja vormis täiskasvanule. “Igaüks alustab just sealt, kus ta parasjagu on”) siis nii võid sa kaotada oma tasakaalu ning muutuda rahutuks. Sa kaotad oma keha Yini. Treening tasakaalustab Yin-Yangi.
 9. Kui sa ei tee kunagi trenni, tegeled ainult rahu, meditatsiooni, emotsionaalse intelligentsi treeninguga, Qigongiga, siis see ei anna sulle Yang energiat, et kasutada ära oma Yang energiat.
 10. Shaolin Kung Fu annab sulle kõik. Selle treeningu eesmärk on tasakaalustada sinu Yin-Yangi. Kui palju tunde sa seda teed, pole tähtis. Su keha ise teab, mida ja palju vajab.

*Sõna gongfu (Kung Fu) tähistab hiina keeles mis tahes praktika alal pikaajalise pingutusega saavutatud meisterlikkust (Wiki)

Allikas: Waking Times

Eelmine artikkelKes toob lapsed – kurg või päkapikk?
Järgmine artikkelMeedia peaks lõpetama teeskluse, et kanepit pole piisavalt uuritud
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi