Suitsetamisest loobumine

4
10739
Fotol kenasti näha, mida üks sigaret sisaldab ning kust neid aineid tegelikult leida võib…

 

Paljud inimesed on tänapäeval dilemma ees, kuidas valutult suitsetamisest loobuda. Valikuid on mitmeid, kas nikotiini sisaldavad, plaastrid või nätsud – “lisaväärtuseks” aspartaam. Mõlemad ei ole inimorganismile just kõige paremad valikud.

Kas teadsite, et suitsetamist on võimalik maha jätta ka täiesti looduslikul viisil? Selleks tuleb lihtsalt abikäsi ulatada loodusele, kellel on mitmeid häid variante.

Suitsetamisest loobumine

Cayenne pipar

On ideaalne taim, mis aitab loobuda suitsetamisest. Muudab hingamissüsteemi tundetuks tubaka ja keemiliste ärritite suhtes, piirates seega suitsunälga.

Ingver

On väga positiivne taim just seedehäirete hädade korral. Tähtis on see seetõttu, et tihtilugu, kui suitsetamisest loobutakse, siis tekivad erinevad seedeprobleemid nagu krambid, kõhukinnisus. Peamiseks kasuteguriks on ingveril suitsetamisest loobujale just selle antiemeetiline toime – see tähendab seda, et mõned suitsetamisest loobujad tunnevad kerget iiveldust, mis on üks võõrutusnäht ning ingver aitab ideaalselt iivelduse vastu.

Žen-žen

Korea Žen-žen on maailmas üks kõige populaarsem taim, mis annab energiat ning aitab kehal toime tulla stressiga. Aitab leevendada tekkinud vaevusi ning ärevust, mis on tingitud suitsetamisest loobumisega. Žen-žen aitab taastada keha loomuliku tasakaalu, mis on väga kasulik suitsetamisest loobumisel, sest keha jäetakse ilma talle harjumuspäraseks saanud nikotiinist.

Naistepuna

On üks tuntumaid ravimtaimi, mis edendab positiivset vaimset  hoiakut, mida suitsetamisest loobujad vajavad just esimestel loobumise etappidel.

Piparmünt

Piparmündil on teada rahustav ning seedesüsteemi lõdvestav toime, võitleb puhitustega ja stimuleerib sapi ning teiste seedemahlade voolu. Piparmündis leiduvad lenduvad õlid toimivad maole kerge anesteetikumina ning aitavad leevendada iiveldusnähtusid. Suitsetamisest  loobumisel tekivad tihti peavalud, mis on seotud seedesüsteemiga, siis siinkohal aitab ka ideaalselt piparmünt. Lisaks sellele aitab piparmünt suitsetamisest loobumisel tekkinud ärevushäire ja pinge korral.

Lobeelia

Lobeelia on taim, mis aitab ideaalselt pärssida nikotiini puudujääki (millega on inimene suitsetamise ajal harjunud). Aitab võidelda ja tühistada nikotiini mõju organismile. Lobeeliat kasutatakse palju ka teistes suitsetamisvastastes toodetes.

Eelmine artikkelChia seemnetest midagi head
Järgmine artikkelEndine FBI juht: “Keemiapilvede pritsimine tuleb lõpetada”
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

4 KOMMENTAARI

  1. Kuidas neid taimi kasutada? Kas teha teed kõigi nende segust? Või suitsetada? Olen üritanud maha jätta nii, et suitsetan erinevaid ravimtaimi nagu puju, vaarikalehed ja ka siin märgitud naistepuna. See aitas kuuks ajaks, kuid ei olnud sugugi meeldiv ja kindlasti ka mitte tervislik. Et siis teen teed ja saan sõltuvusest lahti? Oleks see nii lihtne.

  2. Kuna taimede kõige kasulikum osa ehk siis seal sisalduvad õlid, lahustuvad ainult alkoholis või teises õlis, siis on kõige mõtekam neid süüa.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi