Vanakooli maarohi toob tervise tagasi

7
10892

Juba pühapäeval tundsin, et pea läks “paksuks” ning nina kippus vaikselt “jooksma”. Tänaseks oli nohu peaaegu kadunud, aga see-eest oli pea ikka “paks” ja valutas. Teadsin, et nüüd on mingi viirus naha alla pugenud ja tahab sinna pikemaks oma kanda kinnitada.

Foto: Huffington Post
Foto: Huffington Post

Mida teha? Seda luksust, et haigeks jääda, ma endale lubada ei saa. Ravimeid ma ei armasta ja vabatahtlikult ei tarbi ka, siis tuli mulle meelde kalli vanaema külmarohi, mida lapsepõlveski sellisel otstarbel joodud sai.

Kuni tänaseni ei olnud ma seda vana head vanakooli külmarohtu pikki aastaid joonud. Kuna olek oli tõesti äärmiselt kehv: palavik, peavalu, külmavärinad – ühesõnaga kogu kupatus,  siis otsustasin endale ühe korraliku kruusitäie (ma räägin tõesti korralikust 0,5 liitrisest kruusist) teha, et tervis tagasi tuua. Mõni aeg hiljem (15-30 min. pärast) peale seda mõnusat kruusitäit hakkasin end vaikselt taas inimesena tundma. Peavalu hakkas järgi andma, külmavärinad vahetusid vaikselt higistamisega ning ka palavik hakkas alla minema.

Paar tundi hiljem tegin veel ühe samasuure kruusitäie ning selleks ajaks, kui joogi lõpetatud sain, oli see, mis iganes naha alla peitu oli üritanud pugeda, sealt välja pekstud. Olin jälle mina ise, oma täies hiilguses.

Vanakooli külmarohi

Foto: Food 52
Foto: Food 52
  • tass kuuma teed
  • törts brändit, rummi, viskit või konjakit
  • mustsõstramoosi

Vali endale neutraalne tee, seekord võiks taimeteed välja jätta. Ideaalselt sobivad siin nii roheline kui ka tavaline must tee. Lisa törts sobivat alkoholi, kogus oleneb vanusest ja haigusstaadiumist. Samas ei ole vaja alkoholi panna rohkem kui 3-4cl, sest ega eesmärgiks pole end švipsi juua. Samas, kui soovi on, ega keelata ka saa. Iseasi, kas asi ka siis just nii toimib, ei saa lubada. Lisa juurde mustsõstramoos, seda võid panna ka rohkem, vastavalt oma eelistusele. Mina panin oma 0,5l kruusi kohta 1sl jagu moosi.

Kindlasti on inimesi, kes ei tunnista sedasorti maarohtu ja veel laste puhul. Milline korralik lapsevanem annaks sellist alkoholi sisaldavat jooki oma alaealisele lapsele? Mina, kui vajadust on! Kui nüüd natukene järgi mõelda, siis mida sisaldavad paljud nn apteegis saadavad “traditsioonilised vedelad ravimid” – ikka alkoholi. Seega ei näe ma selles mitte midagi halba ning lapsele seda külmarohtu tehes ei pane ma nagunii rohkem kui 1sl tavalise kruusi kohta, mis on täiesti piisav kogus.

Siinkohal on kindlasti neid, kes on pipraviina usku, miks mitte, ka see aitab. Kuna mina pole inimene, kellel viin alla läheb, seega jätan selle osa vahele ja jään maarahva külmarohu juurde, mis mind alati aidanud on.

Seega, kui tunned end veidikene tõbiselt, siis tee proovi ja vast saad sinagi abi.

Eelmine artikkelKuufaasid ning nende mõjud inimestele
Järgmine artikkelVideo – Meister-õpetajad ja kanaldamine
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

7 KOMMENTAARI

  1. […] Juba pühapäeval tundsin, et pea läks “paksuks” ning nina kippus vaikselt “jooksma”. Tänaseks oli nohu peaaegu kadunud, aga see-eest oli pea ikka “paks” ja valutas. Teadsin, et nüüd on mingi viirus naha alla pugenud ja tahab sinna pikemaks oma kanda kinnitada.   Mida teha? Seda luksust, et haigeks jääda, ma endale lubada ei saa. Ravimeid ma ei armasta ja vabatahtlikult ei tarbi ka, siis tuli mulle meelde kalli vanaema külmarohi, mida lapsepõlveski sellisel otstarbel joodud sai.   Kuni tänaseni ei olnud ma seda vana head vanakooli külmarohtu pikki aastaid joonud. Kuna olek oli tõesti äärmiselt kehv: palavik, peavalu, külmavärinad – ühesõnaga kogu kupatus, siis otsustasin endale ühe korraliku kruusitäie (ma räägin tõesti korralikust 0,5 liitrisest kruusist) teha, et tervis tagasi tuua. Mõni aeg hiljem (15-30 min. pärast) peale seda mõnusat kruusitäit hakkasin end vaikselt taas inimesena tundma. Peavalu hakkas järgi andma, külmavärinad vahetusid vaikselt higistamisega ning ka palavik hakkas alla minema.   Paar tundi hiljem tegin veel ühe samasuure kruusitäie ning selleks ajaks, kui joogi lõpetatud sain, oli see, mis iganes naha alla peitu oli üritanud pugeda, sealt välja pekstud. Olin jälle mina ise, oma täies hiilguses.   Vanakooli külmarohi – tass kuuma teed – törts brändit, rummi, viskit või konjakit – mustsõstramoosi   Vali endale neutraalne tee, seekord võiks taimeteed välja jätta. Ideaalselt sobivad siin nii roheline kui ka tavaline must tee. Lisa törts sobivat alkoholi, kogus oleneb vanusest ja haigusstaadiumist. Samas ei ole vaja alkoholi panna rohkem kui 3-4cl, sest ega eesmärgiks pole end švipsi juua. Samas, kui soovi on, ega keelata ka saa. Iseasi, kas asi ka siis just nii toimib, ei saa lubada. Lisa juurde mustsõstramoos, seda võid panna ka rohkem, vastavalt oma eelistusele. Mina panin oma 0,5l kruusi kohta 1sl jagu moosi.   Kindlasti on inimesi, kes ei tunnista sedasorti maarohtu ja veel laste puhul. Milline korralik lapsevanem annaks sellist alkoholi sisaldavat jooki oma alaealisele lapsele? Mina, kui vajadust on! Kui nüüd natukene järgi mõelda, siis mida sisaldavad paljud nn apteegis saadavad “traditsioonilised vedelad ravimid” – ikka alkoholi. Seega ei näe ma selles mitte midagi halba ning lapsele seda külmarohtu tehes ei pane ma nagunii rohkem kui 1sl tavalise kruusi kohta, mis on täiesti piisav kogus.   Siinkohal on kindlasti neid, kes on pipraviina usku, miks mitte, ka see aitab. Kuna mina pole inimene, kellel viin alla läheb, seega jätan selle osa vahele ja jään maarahva külmarohu juurde, mis mind alati aidanud on.   Seega, kui tunned end veidikene tõbiselt, siis tee proovi ja vast saad sinagi abi.   Allikas ja foto: Hingepeegel […]

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi