Palju kasutatakse osooni ja vesinikperoksiidi joogivee puhastamiseks. Euroopas on kasutatud seda linnade joogivee puhastamiseks aastast 1901. Bakterid ja viirused hävivad desinfitseerimisel osooniga 500 korda kiiremini kui klooriga. Koduses majapidamises soovitatakse kasutada kõige rohkem just 3% vesinikperoksiidi. Vesinikperoksiid hävitab ainult anaeroobsed bakterid, jättes aeroobsed alles!
[quote_box_center]35% toiduklassi või ülipuhast vesinikperoksiidi ei tohi segi ajada 3% farmatseutilise, 6% kosmeetika, 30% keemia, 30% – 32% elektroonika või 35% tehnilise vesinikperoksiidiga![/quote_box_center]
- Pesu valgendamiseks, alternatiiv pesuvalgendile – selleks lisa 250 ml H
2O
2 valge pesu pesesemise ajal masinasse ning pese nagu ikka. Lisaks on H
2O
2 suurepärane vahend eemaldamaks vereplekke nii riietelt kui ka vaipadelt. Vala veidi H
2O
2 vereplekile ja lase sellel umbes minut aega seista, seejärel hõõru plekki ja loputa külma veega. Vajadusel korda protseduuri. - Jalaseen – selleks, et ravida jalaseent, tee 50/50 lahus 3% H
2O
2 ja veest ning pihusta igal õhtul seene poolt kahjustatud alale, eriti varvastele ja nende vahedesse. Lase segul loomulikul teel kuivada. - Infektsioonid – leota põletikulisi kohti või sisselõikeid mitu korda päevas 3% vesinikperoksiidiga 5-10 minutit korraga. On täheldatud, et ka gangreen, mis reeglina ei allu ravile, on selle meetodi puhul taandunud. Kui sul on probleeme akne, korbatanud haavade vms nahaprobleemiga, lisa 250 ml vesinikperoksiidi vannivette ning see aitab nahal ennast loomulikul teel parandada.
- Suu haavandid – kui oled hädas suus olevate haavandite või igemepõletikuga, siis loputa kaks korda päevas suud 3% vesinikperoksiidiga.
- Haavaravi – 3% lahust kasutatakse meditsiinis haavade puhastamiseks ning surnud kudede ja ka suus soovimatute bakterite ja “risu” eemaldamiseks. Samuti peatab see väiksemate haavade veritsemise ja immitsemise. Mõned allikad soovitavad mitmeid kordi päevas haavu ja nahapõletikke leotada 5-10 minutit 3% vesinikperoksiidiga, aga ka haavapesust ja loputamisest täiesti piisab. Meeles tuleb pidada ka seda, et lahtistele haavadele ei tohi jätta vesinikperoksiidi pikemaks ajaks, sest nagu ka teised oksüdatiivsed antiseptikumid, põhjustavad need lahtistele haavakudelele kerget kahju. Seetõttu tuleb seda kasutada ikkagi ettevaatusega.
- Suuloputusvahend – paljud inimesed ei taipa, et vesiniperoksiid on üks väga hea ning suhteliselt odav suuloputusvahend, jah, see ei ole just meeldiva maitsega. Suu loputamiseks kasutatakse 3% H
2O
2, soovi korral võid maitse parendamiseks lisada sellesse tilga või paar vedelat klorofülli. Meeles tuleb pidada seda, et vesinikperoksiidi ei tohi alla neelata ning pärast suu loputamist lahusega tuleb suu järgnevalt ka veega üle loputada! Kui sa loed pudelil olevat imepeenikest kirja, siis seal on kirjas, et sobib kasutamiseks suuloputusvedelikuna. - Nohu – nohu või külmetuse korral aja pea kuklasse, tilguta mõned tilgad 50/50 3% veshinikperoksiidi ja vee lahust ninna, tunned kuidas segu hakkab ninas mullitama, hoia mõni minut ning nuuska korralikult välja.
- Hambapasta – kõige lihtsam viis hambapastat teha on lisades söögisoodale piisav kogus H
2O
2, segada korralikult läbi ning koheselt kasutada. - Hambaharja puhastusvahend – aseta hambaharjad 3% vesinikperoksiidi sisse ning lase neil seal seista paar minutit, nii hoiad oma pere hambaharjad puhtad ja pisikutevabad.
- Hambavalu – meeles tuleb pidada seda, et vesinikperoksiid ei ole valuvaigisti, aga siiski on sellel viirusevastane, antibakteriaalne ning seenevastane toime. On äärmiselt efektiivne ravima erinevaid infektsioone tekitavaid patogeene. On teada juhus, kus hamba ebamugavustunde korral soovitas hambaarst teha juurekanali ravi ning närvi eemaldada ja hammas suretada, aga patsient oli sellele vastu. Seevastu loputas ta 3 korda päevas suud vesinikperoksiidga ning kord päevas tegi õliga tõmbamist kookosrasvaga. Tal kadus ebamugavustunne hambast ning pärast seda pole tal enam hammastega probleeme olnud. Kui aga hambavalu on meeletu ning sa ei pääse koheselt hambaarstile, siis vala korgitäis 3% vesinikperoksiidi suhu, hoia 10 sekundit ja sülita välja. Korda protseduuri mitmeid kordi päevas, see tõmbab valu tagasi ja aitab hambaarsti visiidini vastu pidada.
- Hammaste valgendamine – kasutades 3% H
2O
2 suuloputusvahendina on selle meeldivaks kõrvalnähuks probleemideta ning lisakuluta saadud valged ning terved hambad. Kõigele lisaks eemaldab hammastelt katu. Meeles tuleb pidada seda, et vesinikperoksiidi ei tohi alla neelata ning pärast suu loputamist lahusega, tuleb suu järgnevalt ka veega üle loputada! Hoiad tohutult kokku hambaarsti juures hammaste valgendamise pealt, pealegi on vesinikperoksiid nende valgendamise peamine komponent. - Küünte valgendamine – kui su küüned on parkunud kollaseks või on tugevalt määrdunud ja seep ning vesi ei aita, siis hõõru oma küüsi 3% vesinikperoksiidiga.
- Juuste heledamaks toonimine– siinkohal ei pea me silmas blondeerimist, mida kasutati kodustes tingimustes 80-90 aastatel ja muutsid juuksed hapraks ning “põhutaoliseks”. Võta 3% H
2O
2 ning lahusta see pooleks veega, et saaksid 50/50 lahuse. Pese pea ning kuivata rätikuga, pritsi saadud lahus pritspudelist märgadesse juustesse ning kammi läbi. Sellisel viisil juuste õrn pleegitamine ei riku juukseid ning su juuksed ei muuda drastiliselt tooni, vaid muutuvad ajapikku heledamaks ja jättes juustele sellise loomuliku päikesepleegitatud blondi varjundi. - Nõudepesumasinas – lisa 60 ml 3% vesinikperoksiidi oma tavapärasele pesutsüklile, see hoiab su masina puhta ning bakterivaba. Lisaks annab lisabuusti nõudepesule, nõud on puhtamad ja säravamad.
- Külmiku desinfektant – hoidmaks oma külmik bakteri ning lõhnavaba, pese kappi 50/50 vee ja H
2O
2 lahusega. - Vannitoas – täida spreipudel 50/50 ulatuses vee ja 3% vesinikperoksiidiga, loksuta läbi ning kasuta seda segu oma vannitoas, saad sellega desinfitseerida kraanikausse, vanne, duššinurkasid jne ilma tervist kahjustavate kemikaalideta.
- Akvaariumi puhastamine – vesinikperoksiid sobib ideaalselt akvaariumite puhastamiseks ning eemaldab suurepäraselt seintele kogunenud vetikad. Lisaks on see kaladele ohutu, kui pärast pesemist akvaarium korralikult puhta veega üle loputada.
- Köögis – saad hoida oma puidust lõikelauad samuti bakteritevabad, kui pihustad neile peale lõikelaua pesemist esmalt 3% H
2O
2 ja siis 5% äädikat, seda selleks, et saaksid tappa laualt võimalikud bakterid, sh salmonella. - Peeglite puhastamisel – ei jäta vesinikperoksiid peegelpindadele “pesurante”, mida kipuvad tavalised klaasipuhastusvahendid jätma.
- Puuviljadelt keemiliste säilitusainete eemaldamine – lisa 1/2 klaasi vee kohta 1sl vesinikperoksiidi ning pritsi sellega puuvilju. Lase neil seista minut aega ning loputa veega puhtaks.
- Jalgade ning jalanõude desinfitseerimiseks – selleks kasuta puhast 3% H
2O
2, pritsi jalgu või jalanõusid ning lase loomulikul teel õhu käes kuivada. - Hallitus – kui sinu kodu on saanud mingil põhjusel saanud veekahjustuse ning selle tulemusena on tekkinud erinevatesse kohtadesse hallitus, siis pritsides hallitanud kohti H2O2, peaksid sellest ka vabanema.
- Plekieemaldi – 3% lahus on suurepärane plekieemaldi, kui seda kasutatakse üsna pea peale plekkide tekkimist, edukalt on eemaldatud isegi kuni kaks päeva vanu vereplekke. Kui valada vereplekile vesinikperoksiidi, siis kahjustunud ala hakkab katalaasi reaktsiooni mõjul mullitama. Mõne minuti möödudes pühi liigne vedelik paberi või lapiga ära ning peaksid plekist lahti saama. Samas ei ole soovitav seda kasutada värvilistel kangastel, sest tegemist on ikkagi pleegitava ainega ning selle tulemusel võid oma värvilise riide ära rikkuda, tekitades sellele pleegitatud laigu. Kindlasti ei tohi unustada seda, et vesinikperoksiid tuleb pritsida plekile enne, kui plekile lastakse kogemata sooja vett. Pärast vesinikuga töötlemist pese plekki KÜLMA vee ja seebiga ning alles siis tavaliselt.
- Kivipesu – vanasti kasutati kivipesu tegemisel valgendit, aga valgendi lõhub riideid ning muudab need kiiresti rabedaks, seevastu vesinik seda ei tee, aga toimib samamoodi nagu valgendi ja teeb tavalised teksad mõnusalt kivipesu teksadeks.
- Õhuvärskendi – selleks, et õhk ruumis oleks mõnusalt värske, lisa 0,5l H
2O
2 3,75l veele ning vala segu õhuniisutajasse või aurutisse.
Vesinikperoksiid ja loomad
- Lemmikloomade ja lindude joogivesi – lisa liitri vee kohta 30ml H2O2. Väheses koguses vesinikperoksiidi lisamine loomade-lindude joogiveele farmides: kanadel paraneb munemine, linnuliha maitse paraneb, vajavad vähem toitu, kaaluvad rohkem, haigused ja suremus vähenevad, ei ole vaja kasutada antibiootikume, lehmadel suureneb piimakus ja piima rasvaprotsent tõuseb.
Kui kuuled midagi, siis enne kui uisapäisa midagi tarbima hakkad, uuri järele, mis on mis!
Mõistlikum on tarbida Innerlight pHprime tilgakesi, kus pole ohtu eksida, kas tegemist on seespidiseks tarbimiseks mõeldud tilkadega.
Pane oma aed vesinikperoksiidiga vohama
Kastmisvees olev hapnik intensiivistab taimede kasvu ning hoiab ära juuremädaniku. Paljud aednikud, põllumehed on suurendanud saaki sellega, et lisavad vesinikperoksiidi kastmisveele. Lisaks on see ka suurepärane taimekahjurite hävitaja.
- Taimede kastmine ja väetamine – lisada 30ml H
2O
2 liitrile veele, kasta või pritsi selle lahusega taimi. Selline kooslus aitab taimedel kasvada lopsakaks ning nende lehed on ilusad ja tumedad. Toimib võrdselt aias kui ka potitaimedel. Kastmissüsteemis saad seda täpselt samamoodi kasutada, lihtsalt doseeri õige kogus vastavalt vee kogusele. - Taimedele buusti andmine – selleks, et sinu taimed kasvaksid jõudsalt on suurepärane kasutada vesinikperoksiidi lahust taimede idandamisel. Selleks lisa 1/2l veele 30ml 3% H
2O
2 ning leota selles lahuses seemneid terve ööpäev. Aseta lahuses leotatud seemned majapidamispaberi vahele ning niisuta neid jätkuvalt selle lahusega kuni idanemiseni. Istuta taimed mulda ning kasta neid sama lahusega. See lahus hoiab seemned kui ka istutatud mulla hallituste ning seenevabana. - Taimekahjurite korral – pihustada taimekahjurite poolt piinatud taime lahusega: 3,75l veele lisa 250ml 3% H
2O
2 ja lisa 250ml valget suhkrut, sega korralikult läbi kuni suhkur lahustunud ning pritsi selle lahusega haigestunud või taimekahjurite poole kahjustatud taimi. Pritsi taimi paar korda nädalas seni, kuni kahjurid on seljatatud ning taim on muutunud endiseks. - Haiged taimed – vesinikperoksiidi lahust võib kasutada samamoodi ka haigete taimede raviks, selleks pritsi 3% vesinikulahust haigetele taimeosadele kord nädalas kuni taim on haigusest võitu saanud ning taastunud.
- Pinnas – Peale taimede pritsimise, väetamise ning kastmise võid kasutada ka vesinikperoksiidi valamist otse taime pinnasele, see hoiab ära hallituse, seened ja korgitäis 3% vesinikperoksiidi lisada 3,75l veele aitab ära hoida juuremädaniku.
Vesinikperoksiidi ja äädika kooslus
Äädika ja H2O2 kooslus on suurepärane mittetoksiline desinfektant, mida on äärmiselt lihtne ning odav valmistada. Olgu öeldud, et selline kooslus pidi isegi tõhusam olema kui valgendi, hävitamaks erinevaid patogeene. Kuna tegemist ei ole mürgise kooslusega, siis seda sama kooslust saab edukalt kasutada ka puuviljade ja köögiviljade pesuks, pärast seda loputada viljad üle puhta külma veega. Sama segu võib kasutada ka lemmikloomade mänguasjade, puuride ja erineva inventari puhastamiseks. Virginia Polütehniline Instituut koos kohaliku ülikooliga viisid läbi katse, kus äädika ja H2O2 kooslus tapab edukalt peaaegu kõik Salmonella, Shigella, E-coli bakterid tugevalt saastatud toidult ja tööpindadelt.
Selleks koosluseks võta kaks eraldi pritspudelit, aga ära äädikat ning H2O2 sega kokku ühte pudelisse. Selleks vala ühte pudelisse 5% äädikas ning teise 3% H2O2.
Märkus – meeles tuleb pidada seda, et valgus hävitab üsna kiiresti vesinikperoksiidi. Seega on kõige mõtekam jätta H2O2 tema originaalpudelisse ja lisada sellele pihustiotsik või vajadusel valada ringi teise tumedasse pritspudelisse.
Enne kui hakkad mingit pinda desinfitseerima, tuleb pind eelnevalt puhastada, sest “sõnnikut” pole mõtet desinfitseerida. Kui soovid puhastada erinevaid pindu, olgu selleks puu- või köögiviljad, lõikelauad, mänguasjad, puurid, valamud, tööpinnad, tualetid, põrandad jne, pihusta selleks enne ühest pudelist (vahet ei ole, kumba enne kasutad) pinnale ning siis pihusta kohe järgi teisest pudelist. Kui need kaks vedelikku omavahel kokku segada, siis nende segunemisel saadakse äärmiselt tugev desinfektant, mis hävitab oma teel peaaegu kõik patogeenid. Ja kuna tegemist ei ole toksilise kooslusega, siis pühi pinnad puhtaks ning loputa puhta veega üle. Suurepärane uudis on see, et seda on äärmiselt lihtne ning odav valmistada.
Vesinikperoksiidi kasutusala on äärmiselt lai ning kui oled seda kord oma majapidamises kasutama hakanud, siis ilmselt leiad neid kasutusalasid veelgi ja H2O2 pudeleid leidub sul kodus igas erinevas majanurgas.
Tee ise Oxi Clean mööblile ja vaipadele
Lõppudelõpuks on Oxy Clean tehtud suuremas osas vesinikperoksiidist. Siinkohal annan retsepti, kuidas seda ise lihtsalt ning suurte kuludeta kodus valmistada ja see on loodussõbralik.
- 940 ml H2O2
- 2 sl söögisoodat
- 1 sl pesuseepi (vahet pole, kas vedel või riivitud kujul)
- 4 sl äädikat (soovi korral) aitab hoida lõhnad kontrolli all
Vala kõik koostisosad pritspudelisse, loksuta seni kuni kõik koostisosad on kenasti lahustunud. Pihusta saadud segu plekkidele, isegi vanadele, lase minut aega toimida ning patsuta rätiku või paberiga kuivaks. Lase õhu käes kuivada ning tõmba tolmuimejaga korralikult puhtaks.
Oxi Clean pesu jaoks
- 250 ml kuuma vett
- 125 ml 3% vesinikperoksiidi
- 125 ml pesusoodat
Söögisooda töötab samuti, aga mitte nii efektiivselt. Pesusooda Ph on 11 (neutraalne Ph on umbes 7), söögisooda Ph on aga 8,1. See segu on suurepärane pesu pesemiseks ja valmissegu toimib ainult 6h, seega ma ei soovita korraga suurt kogust valmistada. Pigem iga pesukorra jaoks vastavalt vajadusele. Võid segu valada ka valgetele riietele ning lasta neil pesumasinas mõnda aega seista või aseta kaussi, vala peale segu ja lase segul toimida, nii muudad oma tuhmunud valged riided uuesti säravvalgeks.
Juhul, kui sul jäi lugemata artikkel “Vesinikperoksiidi saladus”
Allikad:
Hydrogen Peroxide Therapy Pages, Top Tv Stuff, Popsugar, Living Space,
Kuulge võtke maha see jama! Veisinikperoksiidi ei tohiks kunagi kodus äädikaga segada! On ohtlik ja mürgine!
Kas on võimalik Teie Lastekodu tänava poest saada seda kontsentraati ja milline on hind?
Eestis müüb H2O2-te ka Ingle AS. Ja kõik lahused peaks olema tehtud destilleeritud veega.
Ja kus seda müüakse ?
Heatunde MTÜ – http://www.heatunde.eu
MISSASSJA, igas apteegis 3% saadawal. kangemat polegi ju waja
sisaldab kaadmiumit ja pliid – ei soovita iial kasutada.
Aga kui kasutada jalaseene jaoks, siis vist pole vahet, et kaadmium ja plii koostises on?
“Vesinikperoksiid hävitab ainult anaeroobsed bakterid, jättes aeroobsed alles! – See more at: http://www.hingepeegel.ee/uncategorized/vesinikperoksiidi-ootamatud-kasutusviisid/#sthash.JEDlXwj9.dpuf”
Ja siis alapunktides kirjutate ise, kuidas vesinikperoksiid hävitab suus baktereid, aitab igemepõletike korral ja muud?
“…nii hoiad oma pere hambaharjad puhtad ja pisikutevabad.” – kui seal peal oleks anaeroobsed bakterid oleks nad ilma peroksiiditagi puhtad ju?
Lisaks see, et enda teises artiklis kirjutate, et Dr. Edward Resonow avastas, et H2O2 hävitab ka viiruseid. /—/ Üle 170 aasta tagasi avastasid India tohtrid, et H2O2 ravib koolera ja malaaria”
35% toidukvaliteediga kontsentraat on saadaval (600ml). Huvilistele kontakt: mati@heatunde.eu