Alljärgnev ei ole avaldaja seisukoht, ega antireklaam antud tootele.

Kas oled kunagi mõelnud mis sinu organismis toimub pärast Coca-Cola tarbimist?

10 minutit hiljem:

Klaasitäis Coca-Colat mis sisaldab kümmet teelusikatäit suhkrut, ründab  organismi laastavalt. Ainus põhjus mis takistab oksendamist on fosforhape, mis pärsib suhkru tegevust.

20 minutit hiljem:

Insuliini tase veres tõuseb hüppeliselt. Maks muudab kogu suhkru rasvaks.

Foto: tylershields.com

40 minutit hiljem:

Kofeiini seedimine on lõpetatud. Silma pupillid laienevad. Kuna maks paiskab rohkem suhkrut vereringesse, siis  põhjustab see vererõhu tõusu. Adenosiini retseptorid blokeeritakse, mis takistab uimasuse teket.

45 minutit hiljem:

Keha tõstab dopamiini hormooni taset mis stimuleerib aju mõnukeskust. Heroiin toimib samal põhimõttel.

1 tund hiljem:

Kuna fosforhape seob seedetraktis kaltsiumi, magneesiumi ja tsingi, siis ainevahetus “ülikiireneb”. Samuti suureneb kaltsiumi väljutamine läbi uriini.

Rohkem kui tund aega hiljem:

Protsessi sekkub joogi poolt uriiniteket kiirendav toime. Kehast eemaldatakse kaltsium, tsink, magneesium ja samuti ka naatrium mis on osa luudest. Selleks ajaks oled muutunud ärrituvaks või vaoshoituks. Uriini kaudu viiakse välja kogu Coca-Colas sisaldunud vesi.

Kas me ikka tegelikult  teadvustame millist kemikaalide kokteili me endale kõrist alla kallame, juues külma ja värskendavat Coca-Colat?

Coca-Cola aktiivseks toimeaineks on ortofosforhape (*takistab kaltsiumi imendumist toidust ja võib olla osteoporoosi põhjustaja).

Kuna see aine on väga happeline, siis mahutid milles seda kontsentraati transporditakse, on spetsiaalselt mõeldud eriti söövitavate ainete jaoks.

Vaatame lähemalt ühte Coca-Cola enim reklaamitud toodet: Kofeiinivaba  Coca-Cola Light. See sisaldab karboniseeritud vett, E150d, E952, E951, E950, E338, E330, E221 ja lõhnaained.

Karboniseeritud vesi:

See on gaseeritud vesi, mis eemaldab mao sekretsiooni, suurendades maomahla happelisust ja tekitades kõhupuhitust.  Allikavee asemel kasutatakse tavalist filtreeritud vett.

E150d:

Toiduvärv, mis saadakse  suhkru spetsiaalsel temperatuuril töötlemisel, koos või ilma keemilist reaktanti kasutades. Coca-Cola puhul lisatakse ammooniumsulfaati.

E952 – Naatriumtsüklamaat:

See on suhkruasendaja. Tsüklamaat on sünteetiline kemikaal mis on 200 korda magusam kui suhkur ja on kasutuses kunstliku magusainena.

See aine keelati 1969 aastal FDA poolt ( Food and Drug Administration) samuti ka sahhariin ja aspartaam, mis põhjustas rottidel kusepõies vähkkasvajaid. Aastal 1975 keelati aine Jaapanis, Lõuna-Koreas ja Singapuris.

1979 aastal tunnistas aga WHO (Maailma terviseorganisatsioon) selle teadmata põhjustel ohutuks.

E950 – Atsesulfaam kaalium:

On 200 korda magusam kui suhkur, sisaldab metüüleetrit ja suurendab kardiovaskulaarsüsteemi tööd. Samuti sisaldab see asparagiinhapet, mis mõjutab närvisüsteemi ja võib ajapikku põhjustada sõltuvust. Kuna atsesulfaam on halvasti lahustuv, siis see ei ole soovitatud lastele ja rasedatele.

E951 – Aspartaam:

Suhkru asendaja diabeetikutele ja on keemiliselt ebastabiilne. Kõrgendatud temperatuuril laguneb see metanooliks ja fenülalaniiniks. Metanool on väga ohtlik: 5-10 ml võib põhjustada nägemisnärvi hävinemist ja pöördumatut pimedust.

Soojades karastusjookides muundub aspartaam formaldehüüdiks, mis on väga tugev kantserogeenne aine.

Mõningad aspartaami mürgistuse tunnused: teadvusetus, peavalu, kurnatus, pearinglus, iiveldus, südame pekslemine, kaalutõus, ärrituvus, ärevus, mälukaotus, nägemise hägustumine, minestamine, liigesevalu, depressioon, viljatus, kuulmise halvenemine.

Aspartaam võib põhjustada järgmisi haiguseid: ajukasvajaid, polüskleroosi (SM), epilepsiat, kroonilist väsimust, alzheimeri tõbe, diabeeti, vaimupuuet ja tuberkuloosi.

 E338 – Ortofosforhape:

See võib põhjustada naha ja silma ärritust. Seda kasutatakse ammooniumi, naatriumi, kaltsiumi, alumiiniumi ja samuti puusöe orgaanilisel süsteesimisel ja filmi lintide tootmisel. Tulekindlate materjalide tootmisel: keraamika, klaas, väetised, süsteetilised pesuvahendid, meditsiinis, metalli, tekstiili  ja naftatööstuses.

Ortofosforhapet kasutatakse karboniseeritud vee tootmisel ja pagaritoodete koostisosade ettevalmistamisel. On teada, et ortofosforhape takistab kaltsiumi ja raua imendumist kehas, mis võib põhjustada luude nõrgenemist ja osteoporoosi. Teised kõrvalnähud on nahalööve ja janu.

Aroomained:

Teadmata lõhnaained

co

E211 – Naatriumbensonaat:

Seda kasutatakse antibakteriaalse ja hallitusvastase lisandina toiduainetes. See on leitav moosides, mahlades ja puuvilja jogurtis. Seda ei soovitata kasutada astmaatikutel ja inimestel, kes on tundlikud aspiriini suhtes.

Sheffieldi ülikooli teadlase Peter Piperi sõnul põhjustab see märkimisväärset DNA kahjustumist. See võib viia maksatsirroosi degeneratiivsete haigusteni nagu parkinsoni tõbi.

Niisiis mis selgub?

Tuleb välja, et Coca-Cola salajane retsept on lihtsalt üks suur reklaami mäng. Mis saladust saab seal olla, kui on hästi teada, et see on lahjem versioon kokaiini asendus lahendusest, mis koosneb säilitusainetest, värvainetest ja stabilisaatoritest.

See on legaliseeritud kokaiini sõltuvus ja puhas mürk.  Aspartaami tõttu on dieet Coca-Cola veel neist kõige hullem, asendades suhkrut ja muutudes neurotoksiliseks mürgiks.

Kui sa ei suuda elada ilma Coca-colata vaata järgmisi soovitusi

 • Paljud edasimüüjad kasutavad Coca-Colat veoauto mootorite puhastamiseks.
 • USAs kasutavad politseinikud Coca-Colat teepeal oleva vere eemaldamiseks.
 • Coca-Cola on hea roosteplekkide eemaldaja kroompindadelt.
 • Et eemaldada korrosiooni auto akult, valage peale Coca-Colat ja see haihtub.
 • Et avada roostes kruvisid, keerake neile mõneks minutiks ümber Coca-Colane kalts.
 • Võib kasutada ka riietelt plekkide eemaldamiseks, kallates seda riietele ning pannes riided koos pesuvahendiga pesumasinasse.
 • Indias kasutavad farmerid Coca-Colat pestitsiidi asemel, kuna see on odavam ja effekt täiesti rahuldav.

Niisiis Coca-Cola on vaieldamatult väga kasulik toode. Oluline on seda kasutata sihtotstarbeliselt külla, aga mitte joomiseks!

Allikas

Eelmine artikkelSuhkur – sõluvust tekitavaim ja ohtlikeim narkootikum läbi aegade
Järgmine artikkelTeadlased avastasid mälu kustutava geeni – “kindlasti ei kuritarvitata seda?”
Mõelda, mõelda, mõelda, kahelda kõiges ja esitada teravaid küsimusi!

56 KOMMENTAARI

 1. Terve rida lihtsameelseid coca-joodikuid siia oma harjumust õigustama tulnud. :D
  Sellised inimesed vist arvavad ka, et apteegist saadud tabletid on välja töötatud inimeste haigustest terveks ravimiseks. :D
  See artikkel siin on veidi ülevõimendatud ja hirmutavalt kirjutatud, aga faktid on siiski õiged, meeldib see teile või ei. (Julgen kahelda selles rooste-eemalduse teemas jms.)
  Kahjustused (eriti kantserogeenide tekitatud) võivad avalduda aastate pärast, kui olete 40-50. Praegune rumal 20-aastane mõtleb, et sinna on ilmatu pikk aeg, aga kui see käes on, siis on tunne, et tahaks veel 30-40 aastat elada. Ja terve inimene elakski, aga toiduga/joogiga kahjustatud organismi on raske (vahel ka liiga hilja) üles putitada.

 2. Eelkõige me koosneme lihast. Panin siis ka 1 lihatüki Coca-cola sisse, et peaks ikka ise järele katsetama. Liha ei läinud isegi pehmeks, ainult coca muutis värvi. Proovisin siis torusid puhastada ja kallasin torud täis…ootasin pool päeva, aga torud ikka kinni. Läksin siis poodi ja ostsin torusiili ja kõik ok.

 3. Ilgem lahe, ma ei teadnudki, peab ka Cocat hakkama jooma, kui nii hea kaifi saab, aga ma kardan, et see ei pea paika :) Petukaup :)

 4. Ükskõik-mida suures koguses võib olla kahjulik – kasvõi värsket apelsinimahla (suhkrud on küll erinevad, ent ka see paneb pankrease insuliini pumpama, ning süsivesikuid on mahlades üldiselt rohkemgi kui karastusjookides). Liiga must(/valge) on see artikkel, isegi lapsikult läbinähtav. Biibel võib ju mõista anda, et iga hing on jumala ees võrdne, ent meditsiinis on levinud veidi teistsugusem arusaam, et kõik on individuaalne – mis üht tapab võib teist hoopis tugevamaks teha. Elagu siinkohal darwinism!

 5. Ma põhimõtteliselt juba ei joo seda sest tean juba ammusest ajast et see paneb isegi nädalaga alumiinium tüki kaduma. Miks juua seda kui võid juua toormahla, vett, muud mahla, teed. Lastejook kuigi oma lapsele seda ei ostaks. 0.5 l pudelis on juba kolmveerand suhkrut mis on ajule ülimalt meeldiv ja kahjustav

 6. Kristjan, kas sa mõtled ka kaks sekundit, enne seda kui välismaistelt pseudoteadust levitavatelt lehekülgedelt artikleid tõlgid? Ma olen äärmiselt pettunud kui keegi minu tuttavatest seda artiklit tõsiselt võtab. Mis mõte on ütelda, et Coca-Cola toimib samal põhimõttel kui heroiin? SAMAL PÕHIMÕTTEL toimib ka toidu nautimine, oma lapsega mängimine, jalgpalli vaatamine, seks ja muu naudingut pakkuv.

  Pikem ja detailsem debunkimine: http://androgynousmaximus.blogspot.com/2013/10/vastus-hingepeegelee-coca-cola-artiklile_10.html

 7. kui jätkate samas vaimus coca cola joomist ( ja üldse igasusuguse rämpstoidu tarbimist), mida te ütlete 10 või 20 aasta pärast, kui hakkavad ilmnema erinevad tervisehäired ja pärast haigused?

 8. Iga vedelik, mis süsihappegaasi sisaldab, omab teatud määral neid puhastavaid omadusi, sest osa süsihappegaasi lahustub vees süsihappeks. Suvalise mulliveel on ka sarnane efekt. No heakene küll, Coca-Cola sisaldab lisaks hästi natuke fosforhapet, nii et teoreetiliselt veidi parem puhastav omadus, kui Sprite'l näiteks. Kogused on kokkuvõttes nii väikesed, et paari päevaga ei lahusta see Coca mingit lihakäntsakat ära, hea magusa marinaadi saad ainult.

 9. Jõin viimase kuu aja joolksul 4-5 blokki coca-cola purke, üleeile olin 38 tundi järjest teadmata põhjustel üleval ja magama jäin lõpuks unerohuga. Lisaks käisin hambaarsti juures, sest üks tagumsitest hammastest lagunes pooleldi tükkideks, sai veidi vast coca-colaga liialdatud..

 10. Mismoodi on raske inimestel mõista,et coca cola on ju kõige igapäevasem jook ja seda eelkõige just noorte seas.Muidugi on veel paljud paljud sama kahjulikud või rohkemgi.Ja mis jutt,et no mina joon mitu liitrit nädalas ja ei ole häda miskit.Sama hästi võiks siis öelda,et suitsetamine ei ole ka kahjulik, sest paljud ju mõmbavad paki päevas ja ennäe polegi kopsuvähki-järelikult täiesti ok ja võiks ju siis lastelegi ette tossama panna.

 11. Mina samuti, aga mingilt maalt hakkasin seda piirama. Vererõhu tõusu koha pealt on jutt täiesti õige ning üllataval kombel aitab coka ka ärkvel püsida. Eks muidugi pudel või paar vahest ei too tervise seisukohalt mingit märgatavat erinevust, aga stabiilne 2l päevas näiteks kuu vältel annab endast kohe kindlasti tunda.

 12. kui tahad karmid faktid millegi kohta välja tuua, siis ära kirjuta jama! jah coca-cola sisaldab palju mitte kasulikku, aga see ei puhasta roostet ega söövita liha jnejne

 13. Aroomained – mis mõttes teadmata lõhnaained? See et artikli autor ei tea mis need on, ei tähenda, et aroomaine tootja ja toidu tootja ei tea mida nad toitu lisavad. Lihtsalt EU märgistuse määrus ei näe ette, et selle kohta pikalt etiketile kirjutataks. Alati võib toidutootjalt küsida lisa.

 14. Issand rohkem debiilsemat teksti ei suuda enam kirjutada, ma peaks siis juba ammu surnud olema ju, aga noh kui te arvate et saavutate palju kuulsust selliste debiilsete artiklitega siis andke aga tuld – edu teile….

 15. Jätke meelde inimesed! Coca-Cola joomisel tekib sul uimasus (sarnane heroiiniga), ainevahetus kiireneb ja lähed kurjaks kah (Y)

 16. Ja kindlasti on väga "tervislik" see jõusööt mida sportides sisse kühveldatakse. Krt vanasti söödi seapekki ja elati pea sajaseks, nüüd süüakse "tervislikku" jäneste toitu (loe salat vms. silo) ja joppab kui pensionini välja venitad ?!?! ;)

 17. süüa/ juua on kahjulik,mida siis iganes ;) hingata pole ka eriti kasulik-õhk on saastatud :D üldiselt siis-lusikas nurka :D või siiski ;) Elu on ilus ja elamist väärt ;)

 18. Ma jõin vahepeal palju Coca-Colat, umbes 2l päevas. Ma ei märganud kahjuks mitte midagi, mis mu tervist oleks kahjustanud. Pealegi mu tervis on siiani korras, vere analüüsid, veresuhkur, kõik väga hea..

 19. Mõelge kui räige vedelik on tavaline vesi. Kui aku klemmidele tavalist vett peale kallata käib see diktaadi hunnik samamoodi ära

 20. See on lihtsalt sitane artikkel, väidetavalt informatiivne huinaa. Mõjutab aju dopamiini hormooni taset, no tule taevas appi. Ükskõik mida sa sööd, mis sulle maitseb, mõjutab dopamiini taset.See on täiesti tavaline protsess, tuues veel näiteks ,et inimese aju ‘premeerib’ teda dopamiini doosiga just täpselt samamoodi kui ta endale meelepärast muusikat kuulab .. just nagu HEROIIN . Ehe näide sellest kuidas inimesed asju objektiivselt hinnata ei suuda tulenevalt oma maailmavaadetest ja kuidas ebakompetentsed inimesed lihtsameelseid ja heausklikke mõjutavad. Tehislike magusainete kohapealt ma pean nõustuma jäädes ikka selle juurde, et ainult Coca Cola light sisaldab nimetatud magusaineid. Kirjutab veel kuidas Coca Cola sisaldab nii palju suhkurt, jah sisaldab aga miks see nii demoniseerituna Coca Cola pihta suunatud on ? Just nagu ridamisi mahlu, jääteid ja muid karastusjooke ei sisaldaks samaväärseid koguseid. UU hirmutame inimesi ‘teadmata’ aroomiainetega, mis kuradi laus sitt see on. Kirjutada erinevatest ainetest nagu näiteks Naatriumbensoaat, mida see teha võib.. jättes mainimata mis koguste juures aine toksiliseks muutub ja kõrvalnähud ilmuma hakkavad. Rääkimata sellest, milliste toksiliste ainete tekkimist viimane ära hoiab, kui peaks juhtuma, et toode roiskub. Üritades hirmutada lugejat aine kõrvalnähtudega, mis ilmnevad AINULT siis kui aine peaks sulle silma sattuma, no türi kes teist joob silma kaudu???. ! Kas see, et ainet kasutatakse erinevatel viisidel muudab selle aine halvemaks näide ortofosforhape? Karboniseeritud vesi NO mida vikatit, kas see kirjutaja on hälvik vähe või`? Minu poolest pistku endale see pudel kasvõi p*** kui ta joomist selle otstarbena endale tunnistada ei suuda. Mitte miski ei ole liigses koguses hea lihtne ja loogiline ju aga no kui üldse ei sobi siis joogu oma allikavett, mida ta seedib ja välja ei kuse kuradi ‘protsessi sekkub joogi poolt uriini teket kiirendav toime’.. ja no kui ta oma veresuhkru kõikumisest tingitud tujumuutusi kontrollida ei suuda mingu arstile . Palun lugege ja ma loodan, et te lasete oma arvamusi igast taolisest artiklist mõjutada ja jagate ka oma õnne ka teiste haritlastega

 21. Nõustun Janekiga! Täiesti absurdne jutt! Coca-Cola on lihtsalt maitsestatud suhkruvesi (nagu kõik teised limonaadid, kus ehk ei leidugi “oksendamist takistavat” foforhapet aga ometi keegi ei oksenda neid juues? ). Coca-Cola ei oma juba ammu seost kokaiiniga (juba aastast 1906). Ning mis väide see on, et kontsentraadi lahjendamiseks ei kaustatagi allikavett? Kas artikli kirjutajatel voolab kraanist reovesi? Põhjavesi, mis meile joogiks tuleb (va Tallinn ja Narva), ongi allikavesi – puhastatud kõikvõimalikest kahjulikest ühenditest (ükski tark inimene ei joo puhastamata allikavett, kui ei tea, kuidas see temani on jõudnud).
  Ps, kui ei usu, googeldage. Kuigi olen ise ka suhkru-limpside vastane ja mitte jooja aga enne sellise eksitava ja kohati tobeda info kokkupanemist võiks ikka elu uurida.

  • “eksitav ja kohati tobe info”
   Oeh, ja GMO on hea eksju.
   Huvitav et inimesed on olnud täisidioodid juba aastatuhandeid ja joonud puhast allikavett, samuti “toor”piima ehk ilma keemilise lisandita piima ning “toor”õunamahla. Täiesti uskumatuid asju tuleb välja eks?
   Eks need kõik on tänapäeval kahjulikud. Pean silmas neid “toor”tooteid :D

   • GMO’dest ei rääkinud antud artiklis keegi. Jutt oli Coca-Colast ja see kas GMO ja toor-asjad on kasulikud ja kahjulikud, ei huvita hetkel kedagi. Aga jah, elamine on kahjulik. Lõpeb nii või naa surmaga. ;)

   • “GMO on hea eksju?”

    See on nonsenss küsimus. Geneetiline muundamine ei ole ise lõpptulemus, see on kõigest tehnoloogia. Sa võid sama mõttekalt küsida, kas arvutis kirjutatud raamatud on paremad kui käsitsi kirjutatud raamatud. Tehnoloogia antud juhul ei loe, loeb lõpptulemus ning kõik teaduslik uurimustöö näitab, et GM toit on ohutu ning inimestele negatiivseid tervisemõjusid ei ole. Lihtsalt fakt.

    P.S. Ma olen lugenud Prantslaste “sõltumatut” uuringut. See on ebakompetentne ja ebaeetiline prügi.

 22. Selgub, et olen kas õnnesärgis sündinud või olen lihtsalt ammu surnud. :) Tarbin coca-colat nädalas 2l. Vahe peal läks rohkem. Kuid minu hammastega pole probleeme esinenud sellepärast ning muid probleeme nagu ka ei ole olnud. Coca-cola on halb ja tervisele ohtlik. Kuid alkohol, tubakas rasvased kiirtoidud jpm? Kas need on siis vähem ohtlikumad kui coca-cola? Mõelgem ennem, mis jora te kokku kirjutate! Tahate maailma parandata, siis alustage iseendast. Jätke hommikune kohv, tubakas, igasugune alkoholi tarbimine ja kindlasti rasvased toidud. Muidugi ka coca-cola koos teiste limonaadidega unustage ära ja energiajoogid ka! Ning usun, et teie tervis oleks korralikum kui kunagi varem. ( võib-olla ) ;)

  • “Kuid alkohol, tubakas rasvased kiirtoidud jpm?”
   Need on sama ohtlikud ja ohtlikumad veel, aga kui sa panid tähele siis antud artikkel on Coca-Cola’st mitte alkoholist tubakast ega rasvastest kiirtoitudest!
   Nii et ole hea mõtle enne mis joba kokku kirjutad

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi