Hollandi vanem tervise ametnik hoiatab : Suhkur on väga sõltuvust tekitav ja ohtlik ning karastusjoogid peaks kandma tubakalaadselt hoiatussilte.

Amsterdami tervisehoiu juht, Paul Van Der Velten, kohas kus kanep on legaliseeritud, tahab näha, et suhkru tarbimine oleks rangelt seadusega reguleeritud.

Suhkur on narkootikum, täpselt nagu alkohol ja tubakas. Valitsustel on siinkohal suur roll ja nad peaksid selle kasutamist pärssima. Ta kirjutas ametlikul rahvatervise veebilehel, et tarvitajaid tuleks ohtudest teavitada.

See võib tunduda veidi liialdatult, aga suhkur on kõige ohtlikum uimasti läbi aegade ja siiski väga kergesti omandatav kõikjal maailmas.

Van Der Velten väidab oma uurimustöös, et erinevalt rasvast või muudest toitudest, häirib suhkur söögiisu ja tekitab rahuldamatu soovi söömist jätkata . See on mõju mida toiduainete tööstused kasutavad ära, et oma toodete tarbimist suurendada.

Kes iganes kasutab suhkrut tahab järjest rohkem ja rohkem süüa, isegi siis kui nad ei ole enam näljased.  Andke kellegile mõni muna ja ta lõpetab söömise ükskõik mis ajahetkel. Andke kellegile küpsiseid ja ta jätkab söömist isegi peale valutunnet kõhus.

Allikas

Eelmine artikkelIngver – ülim toit ajule
Järgmine artikkelMis juhtub meie kehaga pärast Coca-Cola joomist?
Mõelda, mõelda, mõelda, kahelda kõiges ja esitada teravaid küsimusi!

5 KOMMENTAARI

  1. Artikkel tundub paanika õhutamisena, just lühinägelikele. Me esivanemad sõid suhkrut, lapsena ma sõin palju suhkrut, praegugi kasutan suhkrut, ja ma olen rahul oma "slim" kehaga. Jah, varasemaga võrreldes tarbitakse suhkrut rohkem, aga kaasajal on ka elulist aktiivsust rohkem. Nii, et TASAKAAL. Pealegi, organism ise annab märku mis sobib mis ei sobi. Mis ühele parim, see teisele saast.

  2. No see oli küll üks väga mõttetu artikkel. Kus on uurimustöö tulemused? Ei selgunud ka mida see suhkur siis inimorganismiga teeb. Mina ei kavatse küll suhkru söömist lõpetada, peale mõne lause lugemist, et on kahjulik… Elada on üldse kahjulik… Teeme massmõrva ja lõpetame inimkonna piinad.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi