Tiibeti piimaseen – 10 aastat hiljem

0
777

1Müstiline tiibeti piimaseen

Tiibeti piimaseen
Foto: erakogu

10 aastat tagasi sain ühe lahke tartlanna käest endale pisikese koguse tiibeti piimaseent, et siis endale ise kodus probiootilist keefiri valmistada. Olin meeletult õhinas ning tegin seda keefiri ikka iga jumala päev. Ja ühel hetkel lihtsalt enam ei suutnud seda iga päev juua ning siis olin täieliku dilemma ees, mismoodi edasi. Kas lasta piimaseenel hukkuda või proovida teda säilitada. Võtsin siis selle sama tartlannaga ühendust ja uurisin natuke lähemalt, mismoodi tema oma piimaseent säilitab, kui enam keefiri juua ei jaksa ning tunneb, et nüüd on küll pausi vaja või piiri pidada. Tuli välja, et tema pani enda seened sügavkülma (vaatamata sellele, mida toona räägiti, et seen külma ei taha) ja siis, kui uuesti isu peale tuleb, saab taas kasutama hakata. No mõtlesin, et mis seal siis ikka, proovin ka ja panen oma seenekese ka sügavasse unne. Usu või mitte, aga uinus teine seal päris mitu aastat ja pea kuu aega tagasi võtsin teise sügavast unest taas välja ja lasin külmkapis vaikselt üles sulada. Pesin puhtaks ja valasin piima peale, et näha, kas elas selle une üle või suri ära. Nüüd tean rohkem, kui pea kuu aega tagasi – nimelt kui nüüd uuesti oma seent külmutan, siis ei pane teda veega unne, vaid piimaga ning kui üles ärkab, siis samuti loputan piima ja mitte veega. Hiljem loed, miks.

Oh seda imet, järgmisel hommikul ootas mind purgis vana hea ning ülimaitsvalt tuttav tiibeti piimaseenest valmistatud keefir. Olin õnnelik, uuh, elaski selle kõik üle ning on täitsa triksis-traksis teine. Tegelik põhjus, miks ma ta sügavkülmast välja tõin, ei olnud üldse seotud sellega, et võiks uuesti hakata probiootilist keefiri jooma, vaid põhjus oli palju proosalisem – nimelt olid mind juba mõnda aega häirima hakkanud näkku tekkinud pigmendilaigud ja kui ma 10 a. tagasi olin hädas laubale tekkinud pigmendilaikudega, siis just sellest keefirist sain ma abi ning neid laike pole mul siiani laubale tagasi tekkinud. Küll on tekkinud need mujale näkku, kus keefiri ei kasutanud…

Postituse edasi lugemiseks kliki nupule: “Järgmine” ning järgnevalt 12 lehelt leiad palju erinevat informatsiooni, mida selle seenega peale hakata ning kus ja kuidas veel kasutada. Milliste tervisehädade korral appi tuleb. Mõned retseptid, kui ainult keefirist villand saab. Mida teha seenega siis, kui tahad pikemalt puhkusele minna jne.

Tagasi
Eelmine artikkelKaardikanaldus 28. augustist – 3. septembrini
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi