Viljad, mis peletavad haigusi

1
24958

2Õunad

Sööd oma õuna valesti!
Foto: Foodbeast

Õunad sisaldavad rikkalikult antioksüdante, mida nimetatakse flavonoidideks. Need omakorda võivad vähendada diabeedi ja astmasse haigestumise riske. Lisaks on õunad rikkalikud lahustuva kiudaine pektiini, mis ergutab seedimist, hoiab kõhu korras ja alandab halva kolesterool hulka organismis, allikad. Vanasti ja ka praegusel ajal osad toortoitlased kasutavad seda loodusliku suuvärskendajana, lisaks puhastab ka hambaid. Meeles võiks pidada seda, et õunu ei maksaks koorida, sest kõik meile vajalikud ained ja vitamiinid on kas koores või vahetult koore all. Et kõik head omadused õuntest kätte saada, võiks tarvitada kodumaiseid õunu, süüa neid koorimata kujul ja muretseda need väiketalunikelt, kes oma õunapuid ei pritsi .

Õunu on talveks nii mõnus säilitada pisut jahedas, aga niiskemas keldris, sest kui sul on kuiv kelder, siis õunad kipuvad ära kuivama ning järgi jäävad sellised pisikesed kuivanud “pussud”, millel puudub mahlakus. Kui aga head keldrit  kuskilt võtta ei ole, siis soovitan õunu kuivatada, kas vanamoeliselt nööri otsa lükituna puupliidi kohal või siis uudsemal kujul heas ja kvaliteetses kuivatis. Kes veel ei tea, siis ka õunu annab väga edukalt sügavkülmutada, eelnevalt viilutada ning külmutada nagu banaanidki esialgu asetatuna üksteise kõrvale küpsetuspaberil, et nad hiljem omavahel kinni ei jääks. Kui viilud on mõnusalt läbi külmunud, alles siis valad need kokku ühte suuremasse anumasse, mille saad jätta sügavkülma. Hiljem on hea võtta vastav kogus lahtisi viilakaid, mida parasjagu vaja on. Näiteks tuleb isu õunakoogi või värske õunapüree jaoks, siis sellisteks  puhkudeks on need suurepärased allikad – kutsun selliseid külmutatud viilakaid hädaabipaketiks, puhuks kui värsket pole võtta.

Vaata lisaks postitust, “Kas sina sööd õuna valesti?”

Sidrunid

Foto: Innomind
Foto: Innomind

Kuna olen suur sidrunisõltlane, kas niisama hommikul sooja sidrunivee joomisel või siis lihtsalt tee sees või maiusena meega süües, on need pisikesed “põrgulised” ka alati kodus olemas. Sidrunist oleme siin kirjutanud ka pikemalt, näiteks, miks tasuks päeva alustada sooja sidruniveega. Aga sidrunid aitavad ära hoida diabeeti, kõhukinnisust, kõrget vererõhku, palavikku, seedeprobleeme, lisaks palju teisi terviseprobleeme. Värskendava sidrunivee regulaarne tarbimine võib ennetada neerukivide teket, kuna aitab toota urinaarset tsitraati, mis takistab kusihappekristallide moodustumist. Sidrunivesi aitab neutraliseerida happelist keskkonda ning on tõhus vahend ka pärmseene (candida) ülekasvu korral, millega on väga paljud eestlased hädas. Raivo Orgusaar rääkis ühel oma tervisekoolitusel, et Candida pärmseen tuli Venamaale sõja ajal Saksamaalt toiduabi raames. Samas Saksas see keelustati, sest seen on termofiilne ning ei hävine kuumutamisel ning jääb paljunema uues peremeesorganismis, mille tõttu on meil just väga paljud inimesed sellega hädas. Sest seda sama pärmi kasutatakse kõikides pärmiga seonduvates küpsetistes ja toodetes, mida massiliselt igapäevaselt tarbitakse.

Siinkohal tahan südamele panna seda, et kuna sidrunit peaks ja võiks tarvitada koos koorega, sest väga palju kasulikke aineid peituvad just koores ning selle all  olevas valges kihis, siis tuleks neid kindlasti eelistada mahetoodanguna. Nii saad sidrunist maksimaalse kätte, saad teha nii sukaadi kui ka koori kuivatada ja oma roogadele anda seda salapärast vunki.

Eelmine artikkelMeditsiinisüsteemi inimvaenulikud vastuolud
Järgmine artikkelVaba ja tasuta energia lugu (I)
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi