Kellelegi vist ei ole võõras see lootus, et uuel aastal läheb ehk paremini. Et parem saab olema nii endal kui lähedastel. Et kodu oleks korras ja enda sees samuti. Et hing saaks rahul olema.

Läbi aegade on inimesed otsinud võimalusi, kuidas oma lootusi, ootusi ja unistusi järgmise aasta suhtes paremini realiseerida. Kes püüab lihtsalt tublim olla, kes laseb kõike saatusel juhtida, kes kasutab erinevaid lihtsaid maagilisi toiminguid. Neid viimaseid on eri rahvastel erinevaid, aga on ka sarnaseid. Siin mõningad neist.

Foto: liardtours.com
Foto: liardtours.com

Kui tahate alustada uut elu, siis süüdake vana-aasta õhtul õues lõke, millesse visata ära kõik vana, mida te enam ei kasuta. Kui sellist asja kodus ei ole, siis kirjutage paberile kõik see halb, millest tahate vabaneda ja visake tulle. Ümber lõkke võib tantsida, trampida ja laulda. Süüa ja juua rituaali ajal ei tohi.

Uue aasta vastuvõtmise lauale ei soovitata krabisid, vähke ja homaare. Selleks, et uuel aastal tagurpidi minekut ei tuleks.

Foto: pinterest.com
Foto: pinterest.com

Kui tahate järgmisel aastal rikastuda, siis üksi olles võtke kolm rohelist küünalt, kinnitage nende otsetesse münt ning süüdake küünlad. Kujutlege eredalt ette, kuidas rahad lendavad teie taskusse, täites need ääreni.

Veel üks rikastumise võimalus. 1. jaanuari hommikul mitte ennast pesta, vaid hõõruda raha vastu nägu.

Ja veel üks efektiivne rikastumise meetod. Kirjutage endale 31.detsembril kiri, pange see koos kaardi (ärge unustage endale soovimast kõike-kõige..) ja rahatähega ümbrikku ning posti. Selle ümbriku saate uuel aastal. Kindlasti hoidke see rahatäht alles – see saab teie raha ja edu talismaniks järgmisel aastal.

Foto: focalbreeze.wordpress.com
Foto: focalbreeze.wordpress.com

Uut aastat ei tohi vastu võtta tühjade taskutega. Et vaesus uuel aastal ei tuleks. Kui kellad hakkavad lööma, pigistage paremas käes münti, aga vasak käsi jätke šampuse pokaali jaoks.

Kellalöökide ajal võtke münt ja visake šampusepokaali, esitades soovi. Peale seda tühjendage klaas viimse tilgani. Hoida münt alles, puurida sellesse auk ja tarvitada võtmehoidjana.

Foto: do-tokyo.livejournal.com
Foto: do-tokyo.livejournal.com

Võtke varakult valmis väike paberitükk ja pliiats. Kui kellad löövad uut aastat, kirjutage ruttu paberile oma soov (lakooniliselt), põletage paber, tuhk visake šampusepokaali ja jooge see tühjaks. Kõik see peab toimuma alates esimesest kellalöögist ja lõppema viimasega.

Nii nagu võtad uue aasta vastu, niisugune tuleb ka järgnev aasta. 1. jaanuaril ei ole hea teha ka töid, mis on rasked ja ära määrivad. Vastasel juhul ollakse terve aasta mustuses ja raskustes.

Uue aasta esimesel 5 minutil avada maja või korteri välisuksed ja ajada kõik koju kogunenud negatiivne välja. Peale seda ärge unustage kutsuda majja õnne ja edu.

1. jaanuaril ei soovitata koristada ega prügi välja viia. Et ei tuleks uuel aastal kadusid ja kaotusi.

Jaanuari esimesel nädalal ei ole hea anda võlgu. Muidu annate ära kõik enda hea ja saate halva vastu.

Foto: northernfable.ru
Foto: northernfable.ru

Aastavahetusel võib teha ka võlusõlmesid. Võtta umbes 30 cm pikkune valge, must või punane nöör. Teha nööri sisse sõlmed, keskendudes iga sõlme juures mingile heale asjale, lootusele soovile või unistusele, lisades juurde vastavaid assotsiatsioone. Soovitav on teha ainult 7 sõlme, aga võib ka rohkem. Sõlmida rahulikus olekus. Sõlmed teha ühesugused ja üksteisest võrdsele kaugusele. Valmis sõlmedega nööri kanda terve aasta enda juures, kellelegi näitamata.

Soovin kõigile head vana-aasta lõppu ja ilusat uut aastat!
Ingrid

Eelmine artikkelImesupp küüslaugust – ideaalne gripi- ja noroviiruse ajal
Järgmine artikkelHashimoto türeoidiit ehk krooniline autoimmuunne kilpnäärmepõletik
„Inimesele võib seletada, aga tema eest mõista ei saa.“

2 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi