2020. aasta viimased ja 2021. aasta esimesed sõnumid

12
19998
Tagasi
Järgmine

Õnn ja selle valamine.

Foto: Jean Louis Tosque

Taaskord saab üks aasta ümber ja algab teine. Mis mälestused kerkivad enim esile – kas head või halvad? Kas halvast sündis ka midagi head ja kasulikku? Kas raskused tõid esile, nähtavale ja paljastasid midagi varjatut? Kas võid lõppkokkuvõttes öelda, et oli karm, aga said väärtuslikke kogemusi, teadmisi? Või tekkisid hoopis mingid head ideed, mida teostama hakata ja mille peale muidu poleks tulnudki?

Elu ei ole mustvalge ja kui me ka kõik oma aasta jooksul läbi elatu jagame kahte lehte laiali – see oli hea ja too oli halb, siis ükshaaval kõike analüüsides võib tõdeda, et iga hea ei olnudki nii puhas hea, vaid sellest võis sündida midagi halba/ebemeeldivat (laste puhul eriti levinud – palju komme ja koolat, mida väga armastatakse, rikuvad hambad, hambaarsti aga kardetakse) ega ka iga halb olnud puhtalt halb, vaid sellest võis sündida hea (õmblejatel käed tööd täis).

Vähem või rohkem tuntakse huvi selle vastu, mida toob algav aasta. Me võime ennustada, arvutada ja soovida… Faktiks jääb aga see, kui me viskame jalad seinale ja ise ei tee midagi selle heaks, et võtta aastast parim, selleks et teha parimad valikud, otsused ja anda hoogu oma soovide täitumisele, ega siis pudrumägesid ja piimajõgesid ka oodata maksa. Või noh, oodata ju võib ja ootama jääbki, ilma, et need saabuks. Või kui saabuvad, on pudrumägi näputäis mannateri ja piimajõgi tassitäis müredaks läinud piima.

Seega, vana – aasta õhtul võime seltskondliku ajaviitena omale õnne valda – kes tahab, vanaviisi õnnetinaga, kel seda veel on (ja teades, et tinaaurud on tervist kahjustavad), kes aga hoolib tervisest ja kellele meeldib kiirem moodus oma õnne näha (tina sulamistemperatuur on 232 kraadi celsiuse järgi, nii et isegi õnnetina hobuserauakeste, mis on tinasegud, mitte puhas tina, sulatamiseks on vaja kõrget temperatuuri ja valusat tuld, mille saavutamine elektripliidiga võtab hulga aega ja voolu) – küünlavahaga. Arvestama peab aga seda, et kui tina on raske ja vajub probleemitult vett täis anuma põhja, siis küünlavaha on kerge ja rasvane ja kui seda tasakesi valada, jääb see puha kui pannkook vee pinnale ulpima ja reljeefseid kujusid sellega naljalt ei saa.

Kindlaim moodus uue aasta huvitavaks ja õnnelikuks kujunemisel on aga see, kui järgid Eesti kultusfilmi sõnu – et igaüks on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja. Ise elad oma elu, ise teed sellest kas igava, kurva, masendunu, tigeda või põneva, värvika, kirgliku ja õnneküllase. Sinu valik! Ja ei maksa hakata kurtma, et ma ei tea, ma ei oska, ma ei saa. Kõtt! Igaüks teeb kõike just nii nagu ta antud hetke teadmiste ja oskuste juures oskab. Me keegi pole olnud kunagi varem nii vanad kui parasjagu oleme ega omanud niipalju ja just selliseid kogemusi ja teadmisi. Järelikult me saame kasutada ainult seda, mida parasjagu teame ja oskame. Aga see pole ju asja tuum. Asja tuum on see, kas me püüdleme paremuse ja rahulolu poole ja tegutseme selle nimel, või laseme mõisa köiel lohiseda ja pärast hädaldame, et kõik on tuksis ja õnne ei kusagil.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

12 KOMMENTAARI

 1. Väga vajaksin lootuskiirt, kas peale 11 aastat kohutavast krahhikuristikust elule tagasipürgimisel minu jaoks kusagil lootustandev tunnel,et kuristikust elule pääseda. Vahest numeroloogia annaks lootust ja usku!
  Raili Ilves
  20.10.1962
  Tel. 5453 9833 ja 40140 5033
  Ja kuna olen olnud 11 a kodutu, siis annaksin 2 koha andmed, kus mul on peamiselt võimalik/õigus eluneda:
  15-7
  1-70

  Ja eluliselt oluline on ka tütre mentaalne-/tervise-/olukord ja tulevik
  Stina Ilves
  18.12.1991
  Varem oli – 15-7, aga ammu enam mitte.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi