1Sõna või tegu?

Pilt: Gerd Altmann

Laialt levinud on lubadused uueks aastaks: kes lubab mõne halva harjumuse maha jätta, kes treenima hakata, kes dieeti pidada – ja enamus neist lubadustest antakse suure suuga, aga üle kuu aja kui sedagi, seda pidada ei suudeta. Teised inimesed ei luba midagi. Kui nad võtavad eesmärgi, koostavad nad ka etapiviisilise plaani eesmärgi saavutamiseks, nii et iga lõik sellest on jõukohane ja iga väikese vaheetapi saavutamine on iseendale tunnustuseks ja motiveerib edasi pingutama, kuni eesmärk ongi täidetud. Nemad teevad suu lahti alles siis, kui tegu on tehtud, mitte ei kuuluta kõrgelennulisi plaane, mis kipuvad täitmata jääma. Kui lubada midagi ja panna eesmärgiks lõppeesmärk, ilma ainsagi vaheetapita ja preemiata iseendale, siis on see eesmärk nii kõrgel ja kaugel, et selle saavutamine paistab lootusetuna ja motivatsioon kaob juba alguses ära ja nii need lubadused täitmata jäävadki.

Seega – unista suurelt, aga planeeri realistlikult. Eriti alguses tuleb liikuma saada pisikeste, tibusammudega. Kõige raskem on alustada. Ja siis jätkata alustatuga, väljuda oma mugavustsoonist. Muuta eesmärgi saavutamise nimel tehtav harjumuseks. Panna paika vaheetapid: olla suitsuta 1 tund, 1 päev, 1 nädal – ja iga vaheetapi saavutamise eest end kiita. Treenimisega samuti – et suutsid teha trenni üks kord, ühe nädala jooksul, 10 korda, kuu jooksul iga nädal. Ja ikka end kiita. Eriti hea on, kui sul on keegi, kes toetab su ettevõtmist. Kui lubad, siis pead olema valmis ka lubadust täitma. Mida sinu sõna, sinu lubadus teiste silmis muidu maksab? Tühi sõnakõlks. Kas see jätab usaldusväärse inimese mulje? Ei. Nii et enne uhkete lubaduste jagamist üheksa korda mõõda, et siis üks kord lõigata. Edu sulle!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Ja sel korral ära unusta ka Fortuuna tänulikkust, mille leiad postituse lõpust. Kas Fortuuna ka sulle naeratas, saad teada juba postituse lõpust.
Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelPehme ja kõva kuuseis jaanuaris 2023
Järgmine artikkelSõnumid 9.-15. jaanuariks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi