Halloweeni- ja hingedenädala inglisõnumid

34
16900
Tagasi
Järgmine

Elemendid, meie olemus ja elutempo

Foto: Pinterest

Nagu tead, siis meis kõigis on olemas kõik peamised neli elementi ja need on: tuli, õhk, vesi ja maa, küll eksisteerib minu jaoks veel viies element ja selleks on eeter ehk vaim. Sünniga oleme saanud ühte elementi rohkem kui teisi ja see on sinu sünniga saadud element ning sealne maagiline vägi. Mina näiteks olen sündinud leekivas tulemärgis ja terve elu on mind köitnud just tuli ja selle kuumus, ohtlikkus, ettearvamatus jne. Ma armastan ja austan tuld, selle soojust ja väge ning tule kõik omadused leegitsevad ka minus ning seal peidus olev vulkaan on oma purskehetkel hukatuslik… Kuna meil on peres esindatud kõik põhilised elemendid, ise olen peres (õnneks) ainus tule-element, siis võin öelda, et meie elu siinpool sood pole teps mitte igav…

Kuid ära ei tohi unustada seda, et kõigi elementidega tuleb elada tasakaalus, sest need on kõik osa meist endist ning esindavad nii mõtteid, kirgi, tundeid, keha kui ka sisemist olemust. Et kõik oleks korralikult tasakaalus, pead olema pühendunud ka KÕIGI oma eluvajaduste rahuldamisele ning siin ma ei pea silmas mitte ainult toidulauda, vaid ka enda sisemist mina ning sisemisi vajadusi – ka need peavad saama rahuldatud. Ideaalis tuleks need kõik hoida võrdses tasakaalus ning neile tuleks võrdselt aega pühendada, paraku tuleb elus teha kompromisse ja kõik ei lähe nii nagu plaanitud ning seetõttu saabki mõni element rohkem toidetud kui teine…

Toon hetkel hästi lühidalt siin välja, mida meile kaasa antud elemenedid tähendavad ning mida nad sümboliseerivad ning mille eest siis hoolt kanda tuleb:

Õhk

Foto: Down Home Inspiration

on mõtted ning nende tasakaalus hoidmine on äärmiselt oluline selleks, et hoida oma vaimsus erksana. Aktiivne ja intellektuaalne elu vähendab seniilsust ning võimalust jääda hilisemas elus dementseks. Pole vahet, mida teed – oled kodune ema või käid tööl. Kui sa aga oma vaimumaailma eest hoolt ei kanna ning istudki ainult tehes kas mitte midagi või nüridalt rutiinset tööd, mis ei anna sinu ajule tööd – mandud paratamatult. Kui oled saanud emaks ning olnud pikemat aega 24/7 oma pisikese eest hoolitsedes ning pole saanud välismaailmaga suhelda muudel teemadel kui lapse kasvatamine, nüristud üsna pea ning sul tekib tahtmine tõsisema suhtlemise järgi. Olgu sinu pere sulle kui armas tahes, vajad sa vahepeal ka muud suhtlusteemat.

Paraku on nii, et kõigil ei ole alati võimalust seda mõttetegevuse vajadust igapäevaselt rahuldada. Nüristud ühtviisi kodus lapsi kantseldades kui ka rutiinset ja tüütavat tööd tehes ning seetõttu ongi vaja leida aega selleks, et saaksid rahuldada oma vaimseid vajadusi.

Tuli

Foto: Fanpop

on kirg ning see pole pelgalt seksuaalne. Kirg on seotud peamiselt millestki vaimustumise, elevuse, innukusega – tegelikult kõige sellega, mis paneb sinus vere vemmeldama ning südame rõõmust kiiremini lööma. Paraku on eestlased harjunud oma tundeid vaos hoidma ning neid mitte välja näitama. Kuigi paljudes riikides, eriti Inglismaal, peetakse vaoshoitust kuninglikuks ning intelligentsuse tunnuseks – tegelikult pole see nii. Selmet ennast innustada ning oma kirge välja näidata ning saadud energiat kuskil rakendada, surud end pidevalt raamidesse ning selle tulemusena kipud end ISE saboteerima ning tapma osa endast ning oma elujõust.

Oma sisemist tuld pole kerge toita, eriti siis, kui oled harjunud seda pidevalt alla suruma ning vaos hoidma. Leia pigem üles see asi, mis paneb sinus selle leegi taas põlema ning hoia oma sisemist tuld hõõgumas ja ära lase sel uuesti kustuda.

Vesi

Foto: Chris Hirata

sümboliseerib emotsioone ja ka neid kiputakse tihti alla suruma. Lapsest saadik on paljudele räägitud, et pole viisakas teiste ees südamest naerda, nutta või oma tundeid välja näidata… Just tänu sellele kasvatusele, pannaksegi oma tunded teiste eest peitu ning kui vaja tundeid väljendada, ei saada ka enam ise aru, millal on seda sünnis teha või millal mitte. Et mitte “ämbrisse astuda”, arvatakse, et neid on parem vaos hoida ning mitte välja näidata. Selle asemel, et oma solvumist endas hoida ja õhtul magama minnes peatäis nutta, anna inimesele, kes sulle haiget tegi sellest teada ning ütle välja, et ta tegi sulle haiget. Ära muutu teiste jalamatiks ega lase teistel oma tunnetel trampida!

Kui sa aga ei suuda end väljendada ning pidevalt oma emotsioone kammitsed, kipud unustama, milliseid tundeid erinevad emotsioonid tekitavad ning ajad segi üksindust üksildusega, tülpimust tüdimusega jne. Selle asemel, et endale oma tundeid tunnistada ning neid väljendada, toidad neid vajadusi valesti – sirutad käe kallistuse asemel hoopis toidu, magusa, narkootikumide, alkoholi, sigareti jne järele…

Maa

Foto: HD Wallpapers Rocks

on meie keha ning tema vajadused on samas nii lihtsad ja teisest küljest nii keerulised. Põhivajadustena nähakse keha vajaduste rahuldamiseks toitu, soojust ning katust pea koha. Aga tegelikult peitub keha vajaduste rahuldamise taga palju enamat: näiteks ei saa ümber ega üle unevajaduse rahuldamisest. Kui tekib unevaegus, siis nahk tuhmub ning vananeb kiiremini ja muutub lõdvaks. Väsinud silmade ümber tekivad tumedad rõngad, õlad vajuvad längu ja selle tagajärjel saab oma hoobi rüht; langeb keskendumisvõime, elurõõm kaob jne. See, et püüad kord nädalas end välja magada, sellest ei piisa – sa pead seda tegema iga päev. Jah üks magamata öö siin-seal ei tapa sind, aga see tuleb kindlasti tasa teha. Keha vajaduste rahuldamise alla kuuluvad veel liikumine, optimaalne temperatuur, vee tarbimine, enese pesemine, juuste harjamine, naha kaitsmine, õige toitumine. Neil kõigil on väga suur roll mängida selleks, et sinu hinge tempel püsiks terve ja tugevana.

Eeter

Foto: Sakimichan

ehk vaim on sinu sisemine mina ning selle väljendamine. Sinu sisemine mina vajab sama palju hoolt ja tähelepanu kui sinu kehagi. Paraku on aga nii, et enamik inimesi ei tegelegi oma vaimu toitmisega. Oma vaimu eest hoolt kandmiseks ei pea sa iga päev tunde mediteerima. Mõne inimese jaoks võrdub oma aias kõpitsemine, romantiline lõõgastav vann, luuletuste kirjutamine vms tegevus just mediteerimisega. Meeles tuleb pidada seda, et mediteerimise vorme on erinevaid. Meile on peamiselt tutvustatud tüüpilist ja peamist, passiivset mediteerimise vormi selleks, et õpiksid endasse süüvima. Aga on jäetud välja aktiivsed mediteerimise vormid – kirjutamine, joonistamine, lugemine, tantsimine, laulmine, jalutamine, jooksmine, liikumine üldse jne, jne – neid aktiivseid vorme on väga palju. Kui oled inimene, kellele passiivne meditatsioon ei sobi, leia endale sobiv aktiivne vorm.

Mis puutub selle nädala inglisõnumitesse, siis eelmisel nädalal olin sõnumite vahendamisel  veendunud, et selle nädala omi ma enam, ajapuuduse tõttu, teha ei jõua – palun need Anul teha. Võta näpust, sain inglitelt ise väga tungiva sõnumi, et selle nädala sõnumid tulevad veel minul endal vahendada ning siis järgmised vahendab juba Anu ja eks siis sealt edasi vaatame juba jooksvalt, kes ja millal edaspidiseid sõnumeid vahendab.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse maagilisse halloweeni- ning hingedenädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

 • 1-5 kuupäev
 • 6-10 kuupäev
 • 11-15 kuupäev
 • 16-20 kuupäev
 • 21-25 kuupäev
 • 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.

Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2017

Foto: Spiritual Opening

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Selgitusse: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.

Eelmine artikkelTervikliku ja täisväärtusliku elu loomine
Järgmine artikkelSeminar meestele “Vaba mehe tee” – mehed räägivad meestega ja ainult meestele!
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

34 KOMMENTAARI

 1. Tänan Sind, tore inimene. Leidsin, nagu ikka, midagi totaalselt raputavat ja uut.
  Kui võin, siis jagaksin lisaks kiitusele ka veidi konstruktiivset kriitikat:
  Väsin liigsest positiivsusest.

  Müstikat!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi