Tagasi
Järgmine

Keskel

Foto: Andrew Dunn

Aasta keskpaik on käes ja inimeste jaoks ka suve keskpaik. Mis sest, et kalendaarne suvi sai alles mõned päevad enne jaani alguse, aga inimesed loevad suve alguseks siiski juuni algust ja juulit suve keskpaigaks ja puhkuste lemmik-kuuks.

Juuliga meenuvad mulle ikka jälle unustamatud ja kaunid Ellen Niidu luuletused põllulilledest ja kaunist suvest, üks lemmikumaid on aga

Juuli

Heinakuu
Sa suvine hari
Lehtpuu vari,
Maasikmari,
Liivarannad
Kuumas lõõsas
Õitseb kibuvitsapõõsas,
Pärnapuude uimav kuma,
Mesilaste tõttav suma
Viljad juba vilja näoga
Metsad juba tumma käoga.

Maasikasaak on tänavu vist kõikjal oivaline, maasikad suured ja magusad. Mina pole elus nii palju maasikamoosi teinud kui tänavu, seega võin talv otsa täiesti süüdimatult või lusikaga moosi sisse vohmida, ilma et piiri pidamiseks sunniks end pannkooki või saia juurde sööma.

Tagatipuks sain tänavu hakkama täieliku nahaalsuse ja anarhismiga. Kevadel oli mulle kätte jäänud hunnik kartulivisse, mis oleks niikuinii kompostihunnikusse läinud – kus nad niikuinii oleks kasvama hakanud. Aga et kompostihunnik oli mul ka plaanis laiali tassida, lõin kaks kärbest ühe hoobiga: loopisin kartulid laias kaares oma viljapuude alla laiali täiesti suvaliselt ja soputasin komposti otsa ja kõige peale mõne koti turbamulda.

Segasel perenaisel segased kasvandikud – praeguseks on kartulipealsed mulle poolde reide, lopsakad, ilusad – ja esimene kartulipuhmas juba õitseb. Sama jaburalt kui ma kartulid külvasin, sama jaburalt olen neid ka mullanud ja rohinud – ja nemad on kõigega üdini rahul. Nende kohal kõrguvad kevadel hullu moodi nüsitud ja kärbitud õunapuu ja kirss, kes püüavad üksteist üle trumbata saagikuses ja õunapuu oksad on juba toestatud, et ta oma viimaseid pooleks ei murraks…

Maapirnid kipuvad oma kaliibrilt pigem meenutama päevalilli ja lillepeenral ilmnevad lindude loomingu tulemused: taas kasvavad mul väikesed tammed ja vahtrad, kompostihunniku otsas ja kõrval ikkagi terve posu kartuleid. Punased sõstrad on silmini marju täis nagu igal aastal ja esimest aastat peale kolme nulliringi aastat tärkasid nii till kui petersell ja ka mõni piparmündivars. Lillhernestest, saialilledest ja kummelitest ega melissist ei tärganud ka tänavu mitte ainsatki. Aga no see-eest jagub kõike muud küllaga :) Tasakaal on olemas – midagi pole üldse, aga teist on seevastu topelt. Kurtmiseks põhjust pole.

Kuidas teil?

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelFortuuna suvevalik
Järgmine artikkelJaagupikuu teise nädala inglisõnumid
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi