Inglisõnumid juuli teiseks nädalaks

39
18310

1Looduse jõud

Foto: Cosmo Learning

Uus nädal on kätte jõudnud ning palju on muutunud. Põhjus, miks selle nädalased inglisõnumid hilinesid on lihtne – Emakesel Loodusel on meeletu jõud ja kui tahab, võib kõik oma teelt minema pühkida. Nagu teate, siis päris mitmel pool Eestis oli eile korralik äikesetorm, nii ka meil. Ainult, et meie sattusime selle tormi keskmesse.  Seda mäsu aknast pealt vaadates palusin ingleid appi, et maja ees seisvad põlispuud (pärn ja vaher) maja ees seisvatele autodele peale ei langeks ja suurt kahju ei tekitaks. Kuna märul oli väljas nii suur, et autosid ümber parkima minna oleks olnud eluohtlik, mis mõne aja pärast ka selgus, et see nii oligi, lasime jääda. Inglid tulidki appi, pool vahtrast murdus ning õnneks maandus see teisele poole lõkkehunnikusse.

Kuna elame kortermajas, siis majaesine parkla on alati autosid täis olnud, seekord oli parkla pooleldi tühi, parkis vaid kuus. See torm viis osaliselt meie kortermaja kahel korteril ära katuse, kokku oma 10-12 tahvlit. Näha, et inglid olid meid tõesti kaitsmas, väljendus selgelt sellega, et katus viidi minema kahel meie kõrval oleval korteril ja meie oma jäi puutumata. Võttes arvesse seda, et meie korter asub nende mõlema korteri vahel… Suured tänud siinkohal veelkord inglitele, kes aitasid meil katust peal hoida. Aga igale poole nad kahjuks ei jõudnud ja ega ma seda ei palunud ka, oma viga. Nimelt üks osa maja katusest maandus minu auto katusele, aga õnneks oli sellel katuseraam, mis eterniidi hoogu peatas ja sellega auto katuse terveks jättis. Selle hoo ja raskuse all murdus katuseraam ja auto sai paar mõlki, ei midagi hullemat. Kõik aknad jäid terveks, aga kõrvalolev auto sai samuti paar mõlki minu autolt puruneva eterniidi tõttu. Samas teise inimese auto, mis seisis rõdu all, sellele kukkus eterniit nii õnnetult peale, et murdis autolt küljepeegli. Kõige kummalisem on veel see, et maja hoovis olnud kaks batuuti jäid täielikult puutumata, nagu tormi poleks üldse olnud. Samas kõrval olevast hoovist viis koormarihmadega kinnitatud ning vaiadega maasse löödud batuudi minema nagu naksti… Võta sa nüüd kinni. Kui need meie maja batuudid oleksid tuule alla võtnud, siis ilmselt oleksid need maandunud kellegi aknas…

Lisaks viis torm kohalikul puidutööstusel varjualuse katuse minema. Katuselt keriti plekk kokku nagu oleks konserviavajaga üle käidud ja lisaks kõigele sellele, vajutas kogu katuse sisse.

Kui ma ükskord saan kokku monteeritud video Emakese Looduse jõust, mis siit üle käis, eks näitan teile ka. Ma tormi ei filminud, ainult seda, mille ta siin meie pisikeses külas maha jättis.

Vana põlispuudega mõisapark sai veel eriti räsitud, pargi aednik oli kokku lugenud üle 10 põlispuu, mis selle tormi käigus olid kas murdunud või juurtega maa seest välja kistud.

Pea meeles, et Emake Loodus tuletab aegajalt oma jõudu meelde ja teda ei maksa kurjaks ajada. Me kõik peame tema eest hoolt kandma ning alandlikkust tema jõu ja võimu ees üles näitama. Hoidkem üheskoos oma Emakest Loodust, sest tema annab meile toitu, peavarju, katet, sooja, vihma, jahutust ja kõike muudki, mida looduselt saada. Ärgem hetkekski seda unustagem!

Nüüd siis niidukuu teise nädala sõnumi valimise juurde.

Tagasi
Eelmine artikkelSuvine loosimine ja tänu
Järgmine artikkelMiks lagunevad perekonnad ehk tervitus surnud esivanematelt
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

39 KOMMENTAARI

  1. Tänud! Nägin just laupäeva öösel vastu pühapäeva Jõgevamaal ööbides und suurest looduskatastroofist ja sellest, kuidas meie pere selle eest põgenes – saime hakkama. Pühapäeval sõitsime Tartu poole ja õnneks ise seda suurt tormi ei näinudki.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi