Inglisõnumid porikuu teiseks nädalaks

42
12680

1Enese harimine ja mõtted edaspidiseks

Foto: Mike’s Gone Fishing

Kuna mulle ei meeldi käed rüpes passimine ja hetkel mul tööd pole, siis tuleb aega parajaks teha enese harimisega, mis mulle jällegi väga meeldib. Võimalusel osaleda erinevatel harivatel koolitustel. Kui arvad, et olen inimene, kes kolab mööda suvalisi koolitusi ringi, et koguda endale erinevaid diplomeid ja tunnistusi, siis eksid. Paljud koolitused on lihtsalt selleks, et oma silmaringi laiendada ning need ei too endaga ühtegi tunnistust ega diplomit kaasa. Minu meelest pole tunnistus/diplom see, mis näitab, kui haritud inimene on, vaid see, mida ta oma teadmistega oskab/tahab pärast ka peale hakata ning kuidas neid teadmisi oma elus rakendama hakkab.

Kuna mind on alati paelunud loodusravi, siis olen praegusel hetkel veel sügavamalt nende teadmiste ammutamises sees ja jõudumööda olen jaganud ka sinuga oma teadmisi erinevates loodusravi valdkondades, millega mida ravida. Ma ei tea, kas neist erinevatest retseptidest ja postitustest on sulle siit ka varasemalt abi olnud ja oled leidnud selle, mida otsisid või mitte. Aga, kui sind huvitavad samuti loodusravi ja ravimtaimed, siis ravimtaimede sildi alt leiad palju erinevaid retsepte ja postitusi sellest, kuidas looduse abiga ennast ja oma peret hoida tervena ja immuunsus tugevana, haiguse ajal tervendada ning ka seda, kuidas turgutada pärast haigust oma organismi nii, et uuesti ei haigestuks.

Sügis on hea aeg ka oma mõtete ja ideede korrastamiseks. Selleks aga tuleb need kõik kirja panna, sest sa võid küll arvata, et ega need mõtted/ideed meelest lähe, aga kui soonele satud, siis varasemad head ideed ja mõtted on uute tulekuga juba unustustehõlma vajunud ja kui proovid midagi sealt “vanast varamust” meenutada, siis saab see olema raske, kui mitte isegi võimatu ja siis oled seisus, mis läinud, see läinud.

Eile oli fantastiline ilm ja sai aiamaal veidi ringi mütatud, et kokku korjata kasvuhoonest veel viimased tomatid ja seega saata kasvuhoone talvepuhkusele. Kuna tomatid, mis sealt tulid, olid 90% ulatuses veel kõik rohelised, siis olin suure dilemma ees, mida nendega küll peale hakata. Rohelised tomatid ei taha väga hästi tubastes tingimustes järelvalmida – mõned küll valmivad, samas paljud mitte ja nii lähevad nad raisku…  kuivatatud-tomatid-021016Kuna ma pole suur rohelise tomati fänn, et neid konserveerida, siis see valikuvariant mulle ei sobi. Aga siis tulin mõttele neid kuivatada ja usu või mitte, aga sellisel viisil neid säilitada on väga mõnus ja ka oma maitselt, minu suureks üllatuseks, nad mulle meeldivad. Mis tähendas muidugi seda, et kuivatisse pannes maitsestasin tomativiilud eelnevalt vähese soola ning erinevate maitsetaimede/vürtsidega, näiteks chilli, pune, muskaat, mis mulle tomatiga kõige enam meeldivad. Aga samas võid sa oma lemmikud maitsetaimed ja vürtsid kasutusele võtta  ning vaadata, mis välja tuleb.  Lõpptulemus võib sind vägagi meeldivalt üllatada. Saad mõnusad krõbedad tomatikrõpsud, mida kasutada siis kas niisama snäkina või lisada suppidesse, kastmetesse maitseks, annavad mõnusa ja omapärase tummise maitseelamuse.

Egas midagi, nüüd siis selle nädala sõnumite juurde ja vaatame, milliseid sõnumeid on inglid meile kosjakuu teiseks nädalaks endaga kaasa toonud. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesel: “Loe seda edasi”.

Tagasi
Eelmine artikkelFortuuna tänulikkus – sügisene tervise eri
Järgmine artikkel46aastase mehe mõtlemapanev kiri unistustest ja valikutest
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

42 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi