Tagasi
Järgmine

Jõulutöö ja jõuluöö

Foto: Pixabay

Jälle on käes see aeg, mil tuleb kinke pakkida ja salme otsida.

Aastad lähevad, aga ei ole mina suutnud kinkide pakkimist ära õppida või on mul eriline õnn olnud komistada täiesti sobimatu pakkepaberi otsa.

Ühed pakkepaberid ei murdu sugugi kergelt – paberit tuleb sõrmede vahel 2-3 korda kokku murda ja kõvasti kokku pressida, et see jääks kokku ja ei tuleks lahti ja keerduks rulli (pakkepabereid ju müüakse rullidena ja isegi kui vastu – rulli hulgim kordi paberit silud, on tal ikkagi pakkimise käigus kalduvus end tagasi rulli tõmmata), töötlemise käigus kipuvad aga spontaanselt ei tea kust katki kärisema ja pakketeibid, kui ei kasuta just transpordikastide teipimiseks mõeldud laia teipi pikalt ja laialt, tulevad mõni sekund peale paigaldamist lahti ja pakkepaber sirutab end lustlikult laiali nagu teda poleks hulk aega volditudki.

Teised paberid aga on nii pudedad, et murduvad mitte ainult sealt, kust sa neid murrad, vaid ka igalt poolt mujalt nii nagu juhtub, nii et enne kui pakk valmis, on pakkepaber juba paras käkerdis. Sellele lisaks ei talu see paber mingeid nurki – nii kui pakid raamatut või karpi, käriseb paber pakkepaela pealepanemise käigus nurkadest katki. Või hiljemalt küllajõudmiseks on kingitus kui sõjast läbi käinud välimusega.

Nende jamade tõttu kasutan tavaliselt nn mustandpaberit, millega ma püüan ära pakkida kingituse, mis enamjaolt on ebaühtlase kujuga ja kandilise asja niuh-näuh-5 -sekundit-ja-valmis pakkimise võtetega pole midagi pihta hakata. Mustandpaberiga saan aimu palju paberit kulub, mis järjekorras ja mis pidi on kõige kergem pakkida ja muud olulised asjad, millele mina pihta ei saa teisiti, kui füüsiliselt järele proovides.

Siis on olemas läikivad sangavabad kilejad kotikesed igas suuruses. Jube mugav ja täielik rämpsutootmine kena kopika eest. Lisaks on olemas üllatusmoment, kui pakki üle andma hakates avastad, et kott on kuskilt servast laiali kärisenud. Muidugi võib juhtuda, et kott juba asjade sisse panemise käigus laiali siriseb… Mul on neid kotte pakkimise käigus nii korda 5 laiali kärisenud ja küllaminekuks laiali on ühel korral kärisenud. Nii vahva, eriti kui pakendid on viimaste sentide eest ostetud…!

Sellele lisaks on igasugused sangadega kotid – kingid sisse ja asi korras! Nojah, kui ma lähen sünnipäevale ja mul ainult ühele inimesele üks asi viia, on see minu jaoks ideaalne. Aga jõulude ajal pean ma tavaliselt kahe bussiga sõitma sihtpunkti ja kaasa tarima kogu kingilaadungi. Lõppjaamas on kaks jaotuspunkti, kus ühte on mul maha laadida 7 kinki ja teise 9 kinki… ja sellist kuhja juba lahtistesse kottidesse ei pane ja jõuluvanakotti oma sisu laiali puistama, kui kotid üksteise pealt maha kukuvad või ümber lähevad, ei lähe need hoopis mitte…

Oled seda kirjeldust lugedes juba küllalt oianud, pead vangutanud ja kommenteerinud nii et küll? Sul on põhjust siirast rõõmu tunda, kui kingipakkimine pole sinu jaoks tuumafüüsika ja hiina piinad, vaid lust ja lillepidu!

Salmidest rääkides… Minule meeldivad maavillased, loodushõngulised, vahest lapsemeelsed, südamlikud luuletused ja salmid. Minu avastus on Uno Sikemäe, kelle luulekogusid on avaldatud lausa tükki mitu nagu avastasin – ja tema luuletusi lugedes täitub süda sooja ja armastusega. Soovitan südamest!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelLisatud maagiline harjutus! Tänulikkus on su parim sõber
Järgmine artikkelUuringud tõestavad, et meditatsioon lõõgastab keha, rahustab meelt ja vähendab stressi
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi