1Medali kaks külge – laiskus on nutikuse ema

Foto: Fathromi Ramdlon

Meie elud on täis hinnanguid ja hinnangute andmisi ning paljusid asju näeme me ainult kui halbu või häid, me ei oska näha neid terviklikult – et neis on nii head kui halba. Võtame laiskuse. Jube halb asi, eks? Aga kas ikka on? Laisk tahab laiselda või elada oma elu nii mugavaks, kui vähegi saab. Kui aga laisk elab üksinda, siis pole kedagi, kes asjad ette-taha ära teeb. Aga ikka tahaks ju kuidagi lihtsamalt hakkama saada. On selline vana ütlus, et kui pea ei jaga, jagavad jalad, mis tähendab seda, et puudujäägid mõistuses tuleb tasa teha füüsilise tegevusega (jätsid midagi ostmata, pead tagasi poodi minema). Nii on laisa oluliseks omaduseks, et ta oma mugavuse juures oleks nutikas ja leidlik. Kui nupp nokib, siis saab paljud asjad ära teha oluliselt lihtsamalt ja väiksema vaevaga, kui traditsioonilist lahendust järgides.

Mina olen krooniliselt püsti hädas sellega, et mulle ei sobi üleüldse standardsed padjalahmakad, mida igal pool müüakse – juba 50×60 cm padi tähendab seda, et ma oma kroonilise nohu käes vaevleva ninaga upun sinna padja sisse ära ja padi annab viimase lihvi, et mind tabaks hirmutav õhupuudus. Nii on mul soetatud väikesemõõduline padi – praegu on selleks anatoomilise kujuga padi, mis on standardmõõduga patjadest väiksem. Püüre neile pole poes saada. Mina ja naiste käsitöö – lubage naerda. Parem mind selleks mitte sundida – jääb katastroofprojekt ära. Aga püüri on ju vaja. Ole loll, aga ole kaval! Pesukastis sorades sain ühel hetkel aru, et mu pesus kokku tõmbunud ja nii lühikeseks kui kitsaks jäänud tuunika, mida öösärgi asemel kasutasin, paistab just seda mõõtu olema, et padjale selga minna. Võtsin kätte ja ajasingi oma tuunika padjale “selga” ja märkasin, et üle padja serva jääv tuunika saba on parasjagu nii pikk, et teine kord üle padja visata. Nii jäi patja katma kolmekordne riidekiht pealtpoolt, kaitstes patja pareminigi veel kui ühe riidekihiga päris padjapüür. Padi sai endale “püüri” ilma ainsatki pistet, minutit tööd tegemata, sentigi raha raiskamata. Oleks ma aga osavnäpp ja usin, oleks ma hakanud otsima kangast, niiti, nõela, kääre, nööpnõelu, vaba laua – või põrandapinda, kuhu kassid kohe peale ei lenda, sest nemad peavad ka ju minu tegevusest osa saama…, jantinud ja teinud tööd ja ajanud end endast välja (nagu alati nõela ja niidiga mässates) ja kulutanud kes teab kui palju aega ja katseid, enne kui “käib kah” tulemusega oleks valmis saanud. Aga näe, laiskus ja mugavus panid ajud tööle! Laiskus on nutikuse ema! Pole ta midagi üdini paha ja kahjulik omadus, kui ta paneb mõttetööd tegema ja lahendusi leidma.

Seega – õpi nägema medali mõlemat poolt, asjade ja omaduste terviklikkust, tasakaalustatust heas ja halvas.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 4.-10. detsembriks 2023
Järgmine artikkelSõnumid 18.-24. detsembriks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi