Tagasi
Järgmine

Harry Potter

Foto: Joerg Kessler

Telekast näidati värskelt kõik Harry Potteri filmid jutti ära. Keda kõnetas, vaatas (uuesti).

Mina vaatasin. Ja vaatan veel. Oksendamiseni. Sest Potter on mulle kui “Väike prints” – iga kord märkan aina enamat, loen aina enamat ridade vahelt ja näen puude taga aina rohkemat metsa. See ei ole “lihtsalt” digikunst, filmikunst, maalilised vaated, töötlused jne. See ei ole vaid võrratud näitlejatööd, kostüümid, interjöörid. Sisu, ma räägin sisust. Ivast. Mitte lihtsalt muinasjutulisest nõiajutust lastele.

See oleks võinud olla ka mitte – nõiajutt, aga nõiajutuna on seda lihtsam rääkida. Sest see, mida me ei näe, ei saa käega katsuda, aga millest oleme mõjutatud ja mida mõjutada tahame – on ju nagu nõidus? Seesama paljuräägitud külgetõmbeseaduski. Mis värvi ta on? Mis lõhn tal on? Mitu paragrahvi või punkti ta sisaldab? Millise riigi valitsus selle kehtestas? Äh, möh, mök? Polegi ju, eks. Kuigi on olemas. Nõialoona on Potteriga kaasa antud allteksti palju lihtsam edasi anda, ilma rõhutatud suunamiseta, et siin või seal on pinnakihi all veel midagi peidus.

Minu jaoks annab Potteri seeria edasi palju olulisi mõtteid:

  • loomulikult igikestev hea ja halva võitlus ja et hea peab võitma;
  • hümn sõprusele, tõelistele sõpradele, ustavusele, lojaalsusele;
  • ühtsuses peitub jõud;
  • kogenud silm näeb seda, mida noor silm ei oska märgata;
  • minu jaoks kroon – mõte: kui sul on missioon, püha eesmärk, tõeline siht, idee – siis tahes millised ka takistused teel pole, sa lähed ja sa saavutad selle. Ja see pühendumus, usk, veendumus oma tee õigsusse veenab teisi, kes usuvad sinusse, tulema sinuga kaasa, võitlema koos sinu eesmärgi nimel, olema toeks, andmaks omapoolse panuse, et saavutaksid eesmärgi. Ehk kui sa oled õigel teel, leiad mõttekaaslased, toetajad, abijõud, kes aitavad eesmärki saavutada, nii et sa ei seisa üksi silmitsi kõigi takistuste ja vastasjõududega. Ja te kasvate ja arenete läbi nende katsumuste ja teie omavaheline side tugevneb seeläbi veel enam. See eesmärk, see veendumus, need suhted karastuvad läbi katsumuste. Jõuad sada korda seedida, kas oled õigel teel, kas see on õige asi ja õige viis…

Ja siis loomulikult korduv läbiv mõte, et kõik pole tihti nii kui näed ehk sa ei näe asjade tagamaid – sa arvad et inimene vihkab sind, on isiklikult sinu suhtes vaenulik, tegelikult aga on ta hirmul (keegi sunnib teda millekski näiteks), ta on ise haiget saanud, kardab, on sinu peale hoopis kade… Samamoodi on korduvalt välja toodud, kuidas õelus ja kurjus pimestab: inimesed ei oska või suuda enam asju näha nii nagu nad on, nad muutuvad hooletuks, on liiga ennasttäis, ninakad jne – ja varem või hiljem komistavad, varem või hiljem murravad ka kõige kannatlikuma meele ja – kõik mis teed, teed endale – tehtu tuleb neile tagasi.

Aga Potter ise, tuummõte: ära häbene, kui oled teistsugune. Ära häbene olla ja jääda iseendaks. Kui sind ja sinu omadusi ei osata hinnata seal, kus oled, siis lahku ja leia need ja see koht, kus sind hinnatakse vääriliselt. Igaühe jaoks on kuskil keegi. Usu endasse, oma võimetesse ja kuula oma südame häält, nii hullumeelne ja segane kui see ka ei tundu sinu või isegi su lähimate sõprade jaoks. Sina oled sina ja sa võid teada ja tunda seda, mida võibolla mitte keegi teine siinilmas ei suuda või oska. Maailmas oled sa ainueksemplar. Ära lörtsi seda. Väärtusta seda. Tõsta oma ainueksemplar hinda! Sind on üks ja ainus!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Wolfepaw on DeviantArt

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelHingamisharjutus: kuidas hingata sisse maaenergiaid?
Järgmine artikkelSõnumid 18.-24. jaanuariks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi