Sõnumid 12.-18. oktoobriks

1
14065
Tagasi
Järgmine

Mees annab sõna, mees võtab sõna

Foto: Gerd Altmann

Seda, et meile antakse lubadus midagi teha ja siis seda lubadust ei peeta, on kõik meist ilmselt kogenud. Need õhumüüjad ehk tühjade lubaduste jagajad on oma teguviisi õigustamiseks välja mõelnud ütluse, et “mees annab sõna, mees võtab sõna” ehk lubajal on õigus ühepoolselt ja teist poolt sellest teavitamata ümber mõelda ehk mitte pidada vajalikuks antud lubadust täita.

Tihti on hullemgi sellest, et lubadus täitmata jääb, see, et selline käitumine rikub suhted. See, kellele lubati, arvestas sellega, et asi saab tehtud ja just siis ja selle inimese poolt. Ta ütleb ära teistele abipakkujatele ja need planeerivad oma aja muid tegevusi täis. Inimene, kellele lubati, tihti jätab ära selleks ajaks muud oma käigud ja tegevused, kui seda, mida lubati, on vaja teha koos lubajaga – mis tähendab, et need muud tegevused tuleb teha võib-olla mitte sobivaimal ajal, seetõttu, et tähtsam töö, mis vajab abi, saaks tehtud. Lisaks läheb raisku see aeg, mil oodatakse seda lubajat, kes pidi kohale tulema, aga ei ilmu ega ilmu, ei helista, ei vasta telefonile… Ja kui sa hakkad läbi helistama neid, kellele enne ära ütlesid, tekib neil sinu, mitte õhumüüja suhtes seos, et sa ise ka ei tea, mida tahad. Lisaks, isegi kui nad ise sellest aru ei saa, salvestub nende alateadvusse mõte, et sulle võibki õhku müüa, alt ära hüpata. Pane tähele, et tihti need, kellele oled maininud, et keegi pole sulle antud lubadust täitnud, hakkavad ise sinuga samamoodi käituma ja nad ei saa aru, et on midagi valesti teinud. Ja see hakkab õõnestama ka neid suhteid. Nii tekib ühe tühja lubaduse andja läbi doominoeffekt – sa saad aina enam tühje lubadusi aina rohkematelt inimestelt, kuni lõpuks ei julge enam üldse kellegagi arvestada, sest nad niikuinii ei tule, ei tee, ei aita – polegi mõtet abi küsida. Ja sa ei suuda seda pettumust endas hoida ja prahvatad selle välja – ja seda negatiivsust kuulevad veel enamad, sa annad energiat sellele, et “nad niikuinii ei tule, ei tee, ei aita”.

Sellisesse nõiaringi on neetult kerge sattuda ja väga raske välja rabeleda.

Üks väike nõuanne: kui sa teed kõike vanaviisi, saad ka samasuguseid tulemusi, kui seni. Ehk kui tahad olukorda muuta, pead midagi (täiesti) teisiti tegema. Harjumuspärases keskkonnas ja seltskonnas on keeruline olla ja teha teisiti. Kui sa aga võtad kätte ja lähed kuskile, kus pole kas üldse või siis väga ammu olnud ja oled võõras või ammu unustatud seltskonnas, siis on sul väga keeruline olla ja teha vanaviisi. Ja kui sa pole vanaviisi, ei saa ka sa neid vanu tulemusi ega mõtlemist, et niikuinii keegi ei tule ja ei aita. Lisa veel mõtlemist – et alati leidub minu jaoks vajalik abiline – ja näed, et nii saabki see ajapikku olema.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Somananda

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi