1Kooliraha

Foto: Carlo Sardena from Pixabay

Kui sulle öelda alpaka, kas sa hakkad siis riidekapist otsima villast riideeset? Kui sulle öelda melhior, kas sinu mõistus leiab ainsa vastena Indrek Hargla apteekri tegelaskuju? Kui sulle mainida hõbeda oksüdeerumist, kas siis tõusevad kulmud kuklapiirini ja jääd nõutult vaatama, või saad väga hästi aru, millest jutt käib?

Mina sain väga emotsionaalse elamuse, külastades ühte kasutatud kraami poodi, kuhu läksin lihtsalt uudishimutsema, mida seal jagatakse ja ehk on ka midagi huvitavat. Kõik, mis silma jäi, oli nii kallis, et uute asjade poes on sama tüüpi samast materjalist asjad veel odavamadki, nii et ma ei näinud põhjust rahakoti raudu avama hakata. Küll aga jäi mulle silma väga lai söögiriistade valik. Üks kastike tõmbas enda poole nagu magnetiga ja kui mu kotkapilk oli tabanud seal sees mustendamise, lõid mu silmad pähe põlema ja ajus süttisid lausa prožektorid, mitte enam lambikesed. Nagu päriselt või? Ausõna või??? Ja juba ma kallasin anuma tühjaks esimesele pinnale, kus ruumi oli ja kühveldasin palavikuliselt kõige vahel, mis sealt välja tuli ja enamus läks kiirkorras tagasi, ilma et ma nendele esemetele oleks pühendanud enamat kui kümnendiksekundi aega. Kuni järele jäi see, mis kutsus minus esile kuklani veniva äärmiselt laia naeratuse ja kurgukõrina saatel käiva naerukõhina. Päriselt! Ongi! Seal oli hea hunnik mustjaid ja rohetama kippuvaid ja pruunikaid söögiriistu. Roostevaba ja väheväärtusliku kraami vahel. Töötajad ei jaganud ilmselt matsu, millega tegu ja neid koleda välimusega justkui tulekahju üle elanud söögiriistad sain kätte odavamalt kui linnas tassitäie kohvi kätte saab. Ja see kena hunnik oli ju puhas väärsimetall – alpaka, melhior ja hõbe. Koolitarkus kulub vahel väga marjaks ära! Vanem generatsioon teab väga hästi väärismetallist lauahõbeda variante, oksüdeerumist, hooldust ja teab ka väga hästi, kui koledad näevad välja oksüdeerunud väärsimetallist lauanõud. Nooremal generatsioonil pole ilmselt aimugi, millega tegu ja kas praegu koolis sellistest asjadest üldse räägitakse, pole mul aimugi, aga kui ka kodus vanemad ega vanavanemad nooremid hari, siis nad võivadki istuda varanduse otsas, mõistmata selle väärtust.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelTõnis Mägi 75. juubeliks
Järgmine artikkelKuu tähemärkides – puud ja puit
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi