Tagasi
Järgmine

Ühe lõpp ja teise algus

Foto: Pixabay

Jälle on aeg sealmaal, et üks aasta saab läbi ja teine algab. See aasta on olnud kas just kõigile, aga paljudele kindlasti, võrreldamatu varasematega. Me oleme paljude kogemuste ja läbielamiste võrra rikkamad, targemad, tugevamad. On olnud sündmusi, mis on suunanud meid millegi juurde, on sündmusi, mis on pannud märkama midagi, mida varem pole märganud või siis mõistnud, mida see tegelikult tähendab. Raskused on toonud välja inimeste teise näo ja pannud proovile väga paljud suhted nii kodus kui tööl. Suured puhastustuled on üle käinud. Selline aeg ja läbielamised on karmid, kuid nii nagu looduseski – tuli hävitab kõik oma aja ära elanu ja peale seda kasvab asemele uus, värske, terve ja tugev. Need suhted, mis selle kadalipu läbivad, jäävad püsima. Need inimesed jäävad püsima. Maskid on langenud ja inimesed teavad, kes on kes, kes on mõttekaaslane, kes mitte; kes võib küll olla teisel arvamusel, aga kes ei ole sellegipoolest teisi jalge alla trampiv ja kellega saab teha koostööd vallas, milles tema on pädev ja tema oskused-teadmised vajalikud.

Elame ajal, kus hoolimine ja hoolimatus torkavad eriti tugevalt silma. Sotsiaalmeedias domineerivad sõnavõtjad, kelle õigekiri lonkab kahte jalga ja kellele ei või selle kohta hingatagi mitte, kui ei taha – piltlikult öeldes – solgiämbrit kaela saada. Palju on inimesi, kelle meelest on normaalne parkida auto valesse kohta, liigelda liiklusohtlikult, olla mis iganes moel hoolimatu, naeruvääristada inimeste ostu-müügi või otsingukuulutusi. Masendav on näha, kuidas nii eraettevõtjad kui ajakirjanikudki kirjutavad nii vigaselt, et lausa valus on lugeda, mida on kokku kirjutatud ja kurbust tekitab, et mõni raamat on vigu nii täis, et paneb mõtlema, et kas nii autor/tõlkija kui toimetaja mõlemad on puuduliku kirjaoskusega? Kas tõesti oleme jõudnud aega, kus (aja)kirjanduse töötajad ei tunne õigekirja? Või lihtsalt ollakse nii pinnapealne, kiirustav ja hoolimatu – tühja kah, kui mõni viga kuskile sisse jäi?

Kõige selle juures kasvab sisemine sund vastanduda kogu sellele kiirustavale hoolimatusele ja ükskõiksusele. Võtad poes hoo maha ja jääd silmitsema lüheldast vanainimest, kes veab pilguga riiuli ülemise rea suunas ikka vasakult paremale ja paremalt vasakule ja on nõutu.. aga sellegipoolest ei pöördu kellegi poole, et küsida. Lähed ja küsid ise – kas teda on võimalik kuidagi aidata, on tal mure? Mure ongi seal ülemisel riiulil – ta tahab asja, mille silt on, aga asja ennast näha pole. Tegelikkus on see, et seda on seal küll – selle kõige ülemise riiuli tagaseinas, kuhu ulatumiseks isegi mina oma pikkuse juures pean upitama ja küünitama, mitte ei saa lihtsalt võtta. Lühemad inimesed aga isegi ei näe mitte, et seal tagaseinas on veel miskit, rääkimata selleni ulatumisest. Ja kui nad ei söanda küsida ja sina jalutad märkamatult temast mööda, siis ta jääb oma soovitud asjast, mis seal riiulisügavuses olemas on, ilma. Milline tänu selle inimese pilgus! Milline südamlik sõnastus sinna juurde! Klomp tuleb kurku ja silmad kisuvad niiskeks, kui saad aru, et miski sinu jaoks nii möödaminnes tehtav tähendab teisele nii palju. Või pangaautomaadi juures märkad kedagi, kel on kaart näpus või masinasse torgatud ja edasi on suur nõutus – mis nüüd? Hoolimata kuvatavatest kirjadest ei tea päris paljud inimesed, mida valida, kuhu vajutada, mida teha, et saada see tehtud, mis neil vaja. Mõni näpuliigutus, mõni sekund – ja inimese tänu on piiritu. Pakiautomaate pole paljud nooredki kasutanud, rääkimata siis vanematest inimestest. Ei nõua palju, et märgata pakiautomaadi juures seisvat inimest, kel näpus paberisedel, kuhu kirjutatud kapiukse kood ja kes ei oska sellega midagi pihta hakata. Lähed juurde, küsid, kas saad aidata – ja taas – vaid mõned sekundid – asi aetud ja inimene on südamest tänulik. Pisiasjad, mis loevad nii palju! Kui lihtne on olla kellegi jaoks ingel – igal päeval aastas! Igaühel on võimalus olla ingel omal moel ja oma võimalustele vastavalt. See ei maksa midagi, aga teeb südame soojaks nii endal kui aidataval.

Meeleolukat aastavahetust meelepärases seltskonnas ja palju inglitiiva sahinat uude aastasse teile kõigile!

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelJõulunädala sõnumid 2021
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis jaanuaris 2022
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi