Tagasi
Järgmine

Homse varn

Foto: Suad Kamardeen

Tead ju küll seda vanasõna, et ära jäta tänasida toimetusi homse varna – ehk ära lükka tänaseid toimetusi homsele? Kui alalõpmata lükata tööd ja toimetused edasi, lükkad sa kokkuvõttes kogu oma elu, edu ja õnne edasi. Ükskõik, mis selle põhjuseks see ka pole, sa jätad täna tegemata, elamata, panustamata, hoolitsemata. Kui põhjuseks on see, et ajast puhtfüüsiliselt ei tule rohkem välja või oled tõesti reaalselt nii väsinud, et kui võtaksid need tegevused täna ette, siis kes teab, kas need väljagi tuleks ja kui, siis millised – et parem tõesti mitte teha – siis pead vaatama üle, millele su aeg kulus. Kas sul on prioriteedid paigas? Kui sul on ajapuudus, oled end üle kuhjanud liiga paljude kohustustega. See on põhjustatud sellest, et sul on mingi hell teema, millega tegelemist sa väldid ja seetõttu kuhjadki end üle mis iganes tegevustega, et veenda eelkõige end ja siis teisi ka – näe, ma ei saa sellega tegeleda, mul pole ju aega! Võta süda rindu ja vaata sellele probleemile silmi. Ignoreerimine ei pane probleemi kaduma, küll aga probleemi “järelvalveta” jätmine laseb sel rahus süveneda ja kasvada. Lõpeta enda ja teiste petmine ning enda asendustegevustega üle kuhjamine ja lahenda oma probleem ära. Tunnista, kui vajad abi ja hangi seda. Ole iseenda kangelane! Kujuta ette oma elu siis, kui seda probleemi enam pole. Kuidas end siis tunneks? Kuidas elaks? Mida endale lubada saaks? Millega sa siis tegeleks? Sa oled kõike seda endale keelanud, visates probleemiga tegelemist ikka jälle homse varna, mõtlematagi sellega homme tegelema hakata! Sa ise oled olnud kaigas oma kodarates! ja pea püsti, selg sirgu ja hakka täna asjaga tegelema. Täna!

Veel üks asi on, mille tegemist enamus inimesi lükkab edasi määramatusse tulevikku – “küll ma…” – ja sellega teevad endale kõvasti külma. Nimelt oma arvutis/telefonis olevate oluliste asjade dubleerimine/backupi ehk tagavarakoopia tegemine juhuks, kui põhivahend üles ütleb – et kõik tähtsad asjad säiliksid. Tavaline on aga see, et kui “pauk” käib ja itimees, kes tuleb päästma, mis päästa annab, küsib, et kas sul tagavarakoopia on olemas, vajub sul nina norgu, sest peast sähvatab läbi arusaam – neetud, mul pole seda, ma kogu aeg mõtlesin, kavatsesin seda teha – aga lükkasin selle alati homsele – küll ma homme… Ja kui see homme saab tänaseks, siis omad vitsad peksavadki. Oi, kui kibedalt! Kui sul on siiani oma tähtsatest failidest tagavarakoopia tegemata, siis tee seda esimesel võimalusel, et mitte hiljem kibedalt kahetseda! Võimalusi koopia tegemiseks on mitmeid – osadel telefonitootjatel on võimalus teha konto ja selle kaudu pilve kõik vajalik kraam laadida. Google võimaldab pilveteenust, 2 giga on tasuta, suurema mahu eest tuleb juba tasuda. Väline kõvaketas on ka variant. Vaata ja mõtle, mis on sobilikum ja nagu öeldakse – topelt ei kärise – võid ju kasutada nii pilve kui välist kõvaketast. Valik on sinu. Oluline on, et sa teed need koopiad ja ei lükka seda enam edasi kuni polegi enam millestki koopiat teha. Ja veel üks soovitus: kui kasutad välist kõvaketast, siis on arukas hoida seda teisel aadressil, kui dubleeritavat materjali. Olgu tegemist mis tahes õnnetusega – kui su originaal ja koopia on sama laua peal või sektoris, siis nii tulekahju, uputuse kui ka lihtsalt varguse korral oled mõlemast ilma. Kõik, mis siis pilves pole, on läinud. Mõtle sellele.

Kõige olulisem on aga see, et oleksid enda vastu aus ja ei petaks end ega lükkaks oma elu homsele, vaid elaksid tänases ja seda täie rauaga, nii et sul saaks olema minevik, mida uhkusega meenutada.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Pilt: Karin Henseler

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid sõbrapäeva nädalaks 2022
Järgmine artikkelKuidas Töötukassa mu üleöö terveks ravis
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi