1Suvisted

Foto: Светлана from Pixabay

Igas peres ja suguvõsas omad traditsioonid – kes milliseid tähtpäevi tähistab, kui järjepidevalt ja põhjalikult. Osades peredes peetakse oluliseks ka nimepäevi, teistes isegi ei teata, kuna kellegi nimepäev on ja sünnipäevi tähistatakse vaid 5 ja 0 lõppevatel sünnipäevadel ja ka siis püütakse nende pidamisest kõrvale hiilida.

Üks minu mällu sööbinud traditsioon oli suvistepüha tähistamine. (Sel aastal tähistatakse suvistepüha pühapäeval 28. mail). Vahet polnud, milline ilm või aasta oli, me olime siis suvilas ja isa tõi kase tuppa. Suvilas oli niigi palju muid aroome õitsevatelt lilledelt ja puudelt, aga kaselehtede lõhn vallutas suvila ruumid kiiresti. Muidu enamjaolt tõsine või lausa morn isa oli suvistete ajal kui ära vahetatud, oleks kui enda sees teinud ajarännaku oma noorusaegadesse mingite armsate mälestuste juurde ja temast kumas seletamatut rahulolu, kui mitte öelda õnnelik olemist lihtsalt sellest kase tuppa toomisest ja suvistepüha traditsiooni jätkamisest. Nii ma mäletangi suvisteid ainult päikeselistena, päevana, mis tähendas päriselt soojade ilmade aja kättejõudmist, looduses suve algusest – kõik oli roheline, tärganud, lehtes, õides ja öökülmade aeg oli selja taha jäänud, me jäime üle öö suvilasse, mis oli ehitatud suvilaks, mitte aastaringselt elamiseks mõeldud majaks ja mille küttekehaks oli pliit soemüüriga ja ei midagi muud. Sai olla, ilma hommikuks kringliks külmumata. Ehk minul seostub suvistepüha suve, soojuse ja vabadusega, linnast pääsemisega. Vanade traditsioonide järgi koristatakse siis kodu, tuuakse kased tuppa ja – värvitakse ka mune, peamiselt kaselehtedega kollaseks. Seda viimast meil ei tehtud kunagi. Ülejäänut küll. Kas sinu peres suvisteid tähistatakse? Kuidas?

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Alexander Stein

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 15.-21. maiks
Järgmine artikkelSõnumid mai lõpupäeviks ja juuni alguseks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi