Sõnumid heinakuu 6.-12. kuupäevaks

1
20209
Tagasi
Järgmine

Vana ja unustatu, uus ja hea

Foto: Rudy and Peter Skitterians

Öeldakse, et tihti on uue hea asjana väljapakutav midagi vana ja unustatut. Nii ta kipubki olema. Olgu selleks mõni muusikapala, riietus või sisustuselement. Mäletan, kui kott-toolid müüki tulid, siis mõtlesin, et ei tea kes küll selliste asjade peale tuli – ja kuigi domineerivalt oli mul tunne, et see on täiesti jama asi, toksis kuskil taustal mõte, et aga pagan teab, võibolla on see mingis olukorras ja mingis kohas kui rusikas silmaauku, et enam õigemat asja on raske välja mõelda. Aasta alguse poole näidati mitme nädala vältel omaaegse prantsuse tippnäitleja Pierre Richard´i filme. Et ta ka minu suur lemmik, siis vaatasin kõik need filmid ära. Silmad läksid mul pähe suureks, kui nägin, kuidas 70. aastate esimese poole filmis lösutasid peategelased istuda…. kott-toolides! Säh sulle siis uut asja, selle sajandi leiutist!

Mulle meeldib hullu moodi käia tuulamas ka kirbuturgudel, kaltsukates, vanavaralaatadel, pööningutel, aitades, koonitsaalustes ja mis iganes muudes panipaikades – eravalduste puhul muidugi vaid omaniku loal ja kutsel. Mis ühele on vana ja äraunustatu, võib olla minu või kellegi teise jaoks uus ja hea. Olen arutus koguses asju kokku kraapinud ja kindlast hukust päästnud. Olen ausalt öelda isegi prügikonteinerisse peaaegu sisse roninud, kui avastasin, et keegi oli õige värskelt sinna ära visanud pits-laualinu, käsitsi tehtud, erineva mustri, suuruse ja kujuga, üks kaunim kui teine – ja igasugu muud kraami veel, nii et olin karjuma hakkamas, kuidas küll kellegi käsi tõusis selliseid asju ära viskama! Eks ma sain hulga sortimist ja üksjagu kasimist omale kaela, aga rahulolu, et palju väärt asju sain päästetud, oli sellest suurem.

Nüüd aga olen omale kaela peale võtnud veelkord vana ja – mitte unustatut, küll aga ebavajalikuks muutunut, millest teha kellelegi teisele uus ja hea. Olen oma tegemistega lõpuks ometi jõudnud mööbli renoveerimiseni. Kaks kiiktooli, kaks tumbat ja üks lauakesega põrandalamp on tegemisjärjekorras. Materjalid on suures osas olemas, lambi jaoks pole hetkel veel mingeid materjale olemas, aga järgmine nädal lahendan ka selle küsimuse… ja saan asuda tööle. Ei oska mina kududa, tikkida ega õmmelda, heegeldamine on ka vaid kõige lihtsamate pistetega ja sirged lapid, mitte miskit muud – aga lase mind puidu ligi – ja mul hakkavad käed erutusest värisema, sest ma juba näen oma vaimusilmas lõpptulemust ja naudin ette seda puutööd. Läinud aegadel olen täitsa üksi laiali lammutanud ühe päratusuure kiiktooli ja kaks diivanit ja need renoveerinud kõige täiega. Algusaegadel polnud mul ju õigeid töövahendeid, oskusi ega teadmisigi – aga soov ja tahtmine olid nii suured, et sain hakkama ka internetieelsel ajal ja ilma õpetusteta. Nüüd on see töö lausa lust ja lillepidu ning täielik nauding ja hingekosutus. Kui ma mere äärde ei saa, siis ma pressin end vähemalt puukuuri, väits peos, et kasvõi mõnda puuhalgugi vesta, esialgu teadmata, mis sealt välja tuleb. Tähtis on see, et mina, puu ja hingerahu saavad kokku.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Enzo on DeviantArt

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKõva ja pehme kuuseis juuliks 2020
Järgmine artikkelSõnumid suvekuu 13.-19. kuupäevaks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi