Sõnumid jaanuari lõpunädalaks

0
13800
Tagasi
Järgmine

Ära karda otsida ja eksida

Foto: Mario Alberto Magallanes

Ilmselt kõik, kes me oleme elanud rohkem kui veerandsada aastat, oleme piisavalt nii palju juba otsinud, katsetanud ja eksinud, et oleme vähem või rohkem hellaks muutunud järjekordse võimaliku eksimise ja komistamise teemal. Seetõttu, mida vanemad oleme, seda raskem on võtta ette uut teed, uuesti midagi nullist alustada, või ei tea mitmendat korda püüda edu saavutada samal teel.

Minu üks kirgi on kirjutamine. Ma elan nii välja oma rõõme ja muresid ja “mõtlen valjusti”, aga oma mõtete taas läbimõtlemise võimalusega. Kui ma panen mõtted kirja, saan ma neid ju hiljem uuesti läbi lugeda, uue pilguga vaadata, teise emotsiooniga näha, või siis aastaid hiljem lugeda ja mõista midagi, mida kirja pannes tahtsin, aga ei suutnud mõista. Niisamuti kirjutan ma loetud raamatutest tsitaate välja: nii neid, mis kohe kõnetavad, kui neid, mida tunnen, et selles on iva, aga ma ei ole parasjagu küps, et seda mõista. Ja on mõtted, mis on rikastatud NB! märkega või markeriga üle tõmmatud, et ikka kohe silma jääks. Ja mul on paar kaustikut, kuhu olen kokku kogunud “motivatsioonipaketi” kriisiolukorraks – kui kõik tundub nii mõttetu, arusaamatu ja untsuläinuna. Kui ma selle läbi loen, kasvõi lehekülgi vahele jättes, olen ma uuesti tiivad saanud. Olen seda kogumit (seni küll käsikirjaliselt, kuna arvutisse pole ma seda veel ajanud) “kopeerinud” ehk käsitsi ümber kirjutanud ka mitmele oma sõbrale, kes olid kriisis… ja originaal seisab raudnaelana mu kirjutuslaua sahtlis. Selle põhikaustiku esimene jutitud lause on: “Kui sa ei naudi seda, mida sa teed, siis sa raiskad oma aega“. Mõtle sellele! Elu pole igavene. Ja kui sa teed seda, mida sa ei naudi, siis mis tunne on sul elu lõpus? Sa raiskasid oma elu ära selle peale, mis sulle raasugi rõõmu ei valmistanud… Kas see ongi see, mis on sinu suur eluplaan?

Järgmised kuldsed mõtted, mis ma juttinud olen, on sama sügavad: “Kui ma ei saa midagi, mida olen sihikule võtnud, on elul ilmselt minu jaoks midagi paremat varuks. See polnud see.” Või nagu üks mu sõbranna aina korrutab: “Vägisi tahetud asjad õnne ei too.”

Ja ikka samast kapsaaiast: “Kui sult igasugune tugi ära võtta, saad aru, mis sulle tegelikult tuge pakub”. Kui ma ei eksi, siis kõik need mõtted on pärit minu elu omal ajal muutunud Susan Jeffersi raamatust “Tunne elust mõnu”.

Kas julged hüpata maha elurongilt, kus oled – ja mis suundub vales suunas, siis, kui su elu on kriisis? Kas julged hüpata tundmatusse? Võtta uued riskid, teadmata, kas see on nüüd lõpuks see õige tee? Proovida uuesti, teadmises, et võid nii uppuda, kui pääseda? Kas julged selekteerida ja tunnistada võimalikest elu poolt ette söödetud variantidest välja sobimatud ja need, mis tunduvad reaalsemad? Kas julged unistada, kui süda lõdiseb hirmust ja teadmatusest? Kas julged vedada selja sirgu ja öelda: “Jänes šampust ei joo!” ja jälle riskida, seekord paraku “täispanga” peale, kuna kui seekord kõrbed, kõrbed nii julmalt, et hetkeseisul pole sul aimugi, mis valemiga sellest välja tuleks.

Loomulikult, uisapäisa otsustel ja valikutel pole kohta. Aga kui tuleb minna ja teha, siis tuleb.

Aga tead mis?

Parem põruda, tehes midagi, mis su südame rõõmuga täidab, teades, et tegid midagi, mis Sulle oluline ja kallis on – kui et põrud milleskis, mis pole üldse sinu rida. Kui põrud õige asja nimel, siis tead, et sa vähemalt püüdsid oma unistusi täita, mitte elada, püüdes teistele meeldida. Kumma üle sa eluloojangul rõõmu tunneks? Kas selle üle, et püüdsid teha seda, mis sulle rõõmu valmistas, või selle üle, kui elasid oma elu teistele ja jätsid enda elu elamata ja unistused täitmata?

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Pilt: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelHingamisharjutus, mis aitab sind toetada oma tõe väljendamises
Järgmine artikkelIlmutus maanteel
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi