Sõnumid jõulunädalaks 2020

1
20780
Tagasi
Järgmine

Jõulutäht ja muinasjutt elust enesest

Foto: erakogu

Sellest on paljudes kohtades kirjutatud, aga küll küllale liiga ei tee, kuna tegemist on sündmusega üle 800 aasta: lähipäevil on ka Eestis võimalik jälgida, kuidas Maalt vaadeldes asetuvad Saturn ja Jupiter üksteisest möödudes nii lähestikku (tavapärasega võrreldes), et paistavad ühe tähena, niinimetatud “jõulutähena”. Oluline on meeles pidada ka seda, et parim aeg tähte vaadelda on 21. detsembril enne kella 18, mil täht loojub. samuti peab edelataevas olema pilvitu ning vaatevälja ei tohiks takistada ükski kõrgem objekt, kuna tähed asetsevad madalal. Jõulutähte on võimalik jälgida onlainis – reklaami järgi alates kella 18:00, mil meil siin on täht juba loojunud.

Kui mõnel aastal on jõulude ajal laua ääres istudes lõuga sügatud, et mis selles aastas siis oli, mida meenutada, siis tänavu on küll kõigil seda materjali küllaga. Et aga sellest niigi igapäevaselt igas kanalis pidevalt räägitakse, siis jõululauas võiks rõhk olla pigem millelgi muul, positiivsel ja tujutõstval. Sest muidu me kanname endas edasi muremõtteid, hirmu, segadust ja tõmbame seesuguseid energiaid endale ka ligi ja mida head sellest ikka oodata. Mõtleme pigem sellele, et kuna ilmad on soojad olnud, on küttearved oluliselt väiksemad ja mida väiksemad on meie sissetulekud, seda rohkem annab see tunda. On põhjust mõelda sellele, et kuna nüüd on aasta jooksul oldud tavalisest palju enam kodus ja pered koos, siis üksteisest lahku ja mööda elamisega kaasnenud teadmatus üksteise tegemiste ja tunnete kohta peaks olema likvideeritud ja paljud seni rääkimata asjad selgeks räägitud, sest kui sa oled sunnitud ninapidi koos olema, on raske mitte näha, kuulda, märgata ja rääkida. Kui aga on näha, et dialoogi kohe kuidagi ei tule, on vaid kaks monoloogi, on see omakorda mõtlemiskoht. Ja siis tuleb tegutsema hakata. Probleemiga tuleb tegeleda, mida varem, seda parem. Ja ka halb lahendus on lahendus. Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus. Ja iga lõpp on millegi uue alguseks.

Räägin teile ühe tõestisündinud muinasloo. Sellest, kuidas täiesti võimatu on absoluutselt võimalik.

Üle 10 aasta tagasi jäi esimest korda mulle kuskilt kõrvu jutt raamatust “Kafka On The Shore” ja mulle talletus see nimi pähe seoses kirjanik Kafka nimega. Aga miks üldse jäi – see, kuidas sellest raamatust räägiti. Ma olin kui nõiutud. Ma pidin selle raamatu endale saama! Mis siis, et see oli siis vaid inglise keeles olemas, eestikeelsena toona veel polnud. Aga elul oli minu jaoks muud tegevust pakkuda, nii et raamat ununes mingiks ajaks ära, kuni internetis jäi kuskil silma rida kommentaare selle raamatu kohta ja need olid sellised, et mu süda hakkas taas rinnus trummeldama – ma pean selle raamatu endale saama, pean! Ja siis ütles minu pangaarve mulle, et unista aga pealegi edasi! Mõte, et läheks raamatukogusse ja laenutaks, ei olnud minu jaoks lahendus – mul võib õnneks minna ja kunagi võin laenutada küll, aga ma ei saa raamatukogule sugugi pihta, et raamat ka tagasi viia… – ja ma pole üldse mitte pahatahtlik selle juures! Seega, kui ma tõesti mingit raamatut tahan, siis ma ostan selle, mitte ei laenuta.

Läks veel ports aastaid mööda – ja siis ilmus Facebookis jälle kuskil kommentaaridena tuttav nimi ette, aga nüüd juba – “Kafka mererannas” – ehk eestikeelsena! Kõik, see oli viimane kutse minu jaoks! Enam ei lükanud ma tegutsemist edasi ja enam ei olnud kummi, mida venitada. Aga nüüd oli elul minu jaoks varuks takistusriba – molutasid nii kaua, siis nüüd olgu edu saavutamine sellevõrra keerulisem! Raamat oli kõikjal läbi müüdud. Raamatupoodides polnud, antikvariaatides, komisjonipoodides polnud, teise ringi raamatute gruppides polnud, Raamatuvahetuses jahib seda raamatut 97 inimest (siis oli)! Appi!

Aga ma teadsin, ma lihtsalt teadsin, et ma pean selle raamatuga kokku saama. Ma kirjutasin raamatu välja andnud kirjastusele, tõin välja kõik faktid raamatu nõutuse kohta ja küsisin, kas ja kui, siis millal on loota raamatu kordustrükki. Sain juba ülejärgmisel päeval armsa vastuse, kus mulle anti teada, et minu päringu peale leiti laost mõni raamatueksemplar ja kui ma soovin, võivad nad mulle raamatu saata, tasuda saan arvega. Läbimüüdud raamatut oli laos mõni ununenud eksemplar!!!! Kui tõenäoline selline asi on? Minu jaoks oli see kinnitus, et kui miski peab juhtuma, siis see juhtub. Võimatu ON võimalik, kui see on määratud juhtuma.

Kafka jõudis minu rannale.

Usu, et ka sinu õnnelaev jõuab sinu rannale, kui aeg selleks küps!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: YouTube

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 14.-20. detsembriks
Järgmine artikkel2020. aasta viimased ja 2021. aasta esimesed sõnumid
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi