Tagasi
Järgmine

Kõik on suhteline

Foto: Midlife Divorce Recovery

Vahet pole, kas meil on hästi või halvasti – ikka on see suhteline.

Mille suhtes meil on hästi? Kas meil on hästi võrreldes naabri, sugulaste või iseenda varasema eluga? Sama saab küsida, kui me arvame, et meil on halvasti.

Oluline on mõista seda, et ei maksa end hauda ajada võrreldes end ja oma elu kellegi teisega. Vaevalt leiate inimese, kes on teiega täpselt sama vana, elanud samas keskkonnas, samas peres, saades sarnased geenid ehk andekuse ja tervise baasi, seejärel sama kasvatuse ja võimalused sarnasele haridusele ja elluastumise baasile. Kui hakkad võrdlema lihtsalt samast soost ja sama vana inimesega, on juba algandmed nii erinevad, et sa tegeled võrreldamatu võrdlemisega. Nagu kord varem tõin välja pääsukese pingviiniga võrdlemise: mõlemad on mustvalged linnud. Hakkame irvitama selle üle, kuidas pingviin ei lenda või kuidas pääsuke pingviini elupaigas surnuks külmub? On sel mõtet? Ei. Sama mõttekas on teil võrrelda end naabri, koolikaaslase või sugulasega. Te võite tõdeda, kaugele keegi elus mis plaanis on jõudnud, aga hakata selle baasil tegema järeldusi, et üks on edukas ja teine läbi kukkunud – siin ongi see piduri tõmbamise koht.

Võibolla üks on lihttööline, aga oma elus tulnud läbi sellise põrgu, mille kätte meist enamus oleks ära surnud. On ta läbikukkunu? Ei.

Või on teine kõrgharidusega kõrgepalgaline tippjuht, kelle perekonnaelu on õudusunenägu, kaasa depressioonis, lapsed panevad koolist poppi ja ise kugistab antidepressante. On ta edukas? Sõltub, kuidas vaadata, eks.

Kõige õigem on meil võrrelda end iseendaga. Iseendaga varasemalt. Ja teha endale kõigepealt selgeks see, mis on meie jaoks õnne ja edu määravad näitajad. Kas meil on hästi siis, kui meil on uhke maja, kallis auto, kõrge palk – ja muu pole oluline; kas meile on oluline ka see, et isiklik elu oleks rahuldustpakkuv, pereelu korras, süda kerge ja hing helisemas? Või pole materiaalne oluline rohkem, kui lihtsaks äraelamiseks vajalik, pole vaja midagi uhket ega kallist, peamine on see, et hinge eest on hoolt kantud, meel helge ja suhted korras? Kas ma olen praegu õnnelikum, kui varem? Kas ma olen praegu edukam, kui varem? Kas nüüd, kui mul on rohkem varandust/olen rohkem vaimne – olen ma õnnelikum/edukam kui siis, kui ma veel polnud nii kaugele jõudnud?

Mis üldse on see, millest me puudust tunneme, mille poole püüdleme – oma unistustes? Aga kas me reaalselt ka midagi selle nimel teeme, et seda saavutada?

On inimesi, kes nii väga tahavad seda, teist ja kolmandat – aga selle saamise – saavutamise heaks ei liiguta lillegi, ainult unistavad. Ja siis on pettunud, et neil “elus ei vea” ja nad on nii õnnetud. On kadedad nendele, kellel “veab”, aga kes tegelikult on oma edu nimel teinud kõvasti tööd.

Ära sina jäta oma õnne ja edu saatuse hooleks ja ära hulluta end teistega võrreldes!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2019

Foto: Somananda

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelVaimuKeha – valguse teejuht
Järgmine artikkelSõnumid jürikuu 15.-21. kuupäevaks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi