Sõnumid oktoobri lõpunädalaks

0
12858
Tagasi
Järgmine

Sadul sea seljas

Foto: Vintage spring riders

Kas tead väljendit “nagu sadul sea seljas”? Selle all mõeldakse seda, et miski ei lähe millegi muuga kohe üleüldse kokku. Sadul käib ikka hobuse, eesli, muula, mitte aga sea selga.

Aeg muutub ja meie koos sellega – tempora mutantur et nos mutamur in illis – ja inimesed muutuvad tasapisi aina vaimsemateks ning teevad läbi suuri ja sügavaid muutusi endas ja oma elus. Seeläbi, või hoopis muudel põhjustel, jõuavad rohkemad inimesed, kui arvata oskakski, punkti, kus nad tõdevad, et nende nimi neid enam ei teeni. Et see on muutunud neile kui sadulaks sea seljas ja nad soovivad sellest vabaneda või muuta. Paljudel jääb see mõte vaid mõtteks, kuna kõheldakse ja kaheldakse – mismoodi inimesed reageerivad, kuidas suhtuvad, kuidas, kuidas, kuidas… Alustuseks tuleb välja mõelda, kui põhjalikku nimemuutust soovitakse – kas ainult mõne tähe vahetust, ees – või perenime vahetust, või täiskomplekti välja vahetamist: et nii ees – kui ka perenimi saavad olema täiesti uued. Seejärel tuleb muidugi jõuda arusaamisele, mis või milline tulevane nimi saab olema. Esimene pähekargav idee võib olla hea, aga võib olla ka väga metsa. Seega – anna endale aega mõttega harjuda, tunneta, kuidas see nimi sinuga kokku kõlab ja kas oled kindel, et just see ja mitte mõni teine nimi. Veebis on ka mitmed nimeraamatud, võid ka need läbi lapata – saad paljude nimede kohta veel taustainfotki.

Kuidas üleüldse nime muuta saab?

Nime muutmise kohta on veebis pikk, põhjalik ja igasugu nüansse lahti seletav materjal olemas. Sealt saab ka teada, kes peab nime muutmise eest riigilõivu tasuma ja kes mitte. Kui oled enda jaoks kõik selgeks mõelnud, soov kindel, tulevane nimi on kindel, siis tuleb osata avalduses ära põhjendada, miks nime vahetada soovid. Pead olema valmis äraütlevaks vastuseks. Raha kõiki rattaid käima ei pane. Ametnik võib ühendust võtta ka mõningate nüansside täpsustamiseks ja pead valmis olema kompromissile minekuks, et saada võimalikult see, mida soovid. “Pastakast imetud” kahte perenime ei saa võtta. Neiupõlve + abielunimi – see on teine asi. Üle kolme eesnime ka ei saa. Kuniks su soov jääb 1+1 kuni 3+1 (eesnimi + perenimi) raamesse ja ei ole mingil moel ebatsensuurne või nimemuutuse lehel toodud erandi alla käivat nime sisaldav, ei ole otsest põhjust äraütlemiseks. Oluline on see, et sa ise tunned et see on just see mida soovid, nimi on mitte ainult võimalikult kergelt kirjutatav, vaid ka hääldatav – väljaöeldav – kui sa just ei soovi muuta oma elu põnevaks, kus sind registreeritakse igal pool ise nime all, pakid saabuvad iga kord ise nimega isikule – kuidas vaid saatja on ette kujutanud, kuidas su nime kirjutatakse (kui sa pole dokumenti oma nimega esitanud).

Nime muutmise järel pead oma dokumendid välja vahetama. Käi üle ka oma erinevad teenuspakkujad ja uuenda oma andmed, kus vaja. NB! Paypali ära näpi! Seal ei saada kopka eestki aru, et inimene oma nime võib vahetada. Nime vahetad, pead uue konto tegema, aga uuel kontol oma seniseid pangakaarte kasutada ei saa. Võid nendega kuude kaupa vaielda, seletada, saata dokumente palju tahad – iga kord on ise teenindaja teisel pool liini, kes ei tea eelmistega räägitust maad ega mütsi, mingit ühtset infosüsteemi neil pole, parem käsi ei tea, mis vasak teeb. Pole mõtet oma närve rikkuda ja aega raisata. Vana nimega pidi konto edukalt edasi toimima. Teiste teenuspakkujatega pole nimevahetusega seoses mingeid probleeme.

Siis jääb üle vaid sõpru-sugulasi teavitada oma nimemuutusest. Reaktsioone on seinast seina, selles pole kahtlustki. Aga usu – need, kes on sulle õiged kaaslased, tervitavad su otsust ja toetavad sind igati. Nimemuutmise järel hakkad kogema ka muutusi oma elus. Küll sa näed, millised uued inimesed, kohad, sündmused su ellu tulema hakkavad. Mida põhjalikuma nimemuutuse ette võtad, seda suuremad ja põhjalikumad elumuutused ees seisavad. Karta pole vaja. Võita on terve maailm!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Pilt: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelLuuletus: Muusika
Järgmine artikkelÕnnekoolitaja Dalí Getter Karat: me ise saame otsustada, kas oleme õnnelikud või mitte!
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi