Talsikuu algusnädala sõnumid 2019

0
24052
Tagasi
Järgmine

Alati on midagi õppida

Foto: Open Colleges

Elukool on elukestev ja alati on midagi õppida. Ka siis, kui arvad, et no selles valdkonnas olen ma juba õige kodus/see on mu tugev külg.

Ma ei tea, kuidas teiega lood on, aga elu on mulle viimane aeg pakkunud palju ärevust ja erutust, sest ta lausa uputab mu vihjetega üle, aga ma ei ole kindel, kas ma saan aru ja õigesti. Minuga räägitakse mulle kõige lähemate vihjete ja kõige südamelähedasemate sõnumikandjate kaudu – ja et see nii on, ajab mind veel enam ärevaks. Küll heas mõttes ärevaks. Igaühe jaoks on märgid ja vihjed, mis tema elus kõige toimivamad ja selgemad on. Minu elus on selleks numbrid ja numbrikombinatsioonid: kodused aadressid, töökoha aadressid, kellaajad, kuupäevad, autode numbrimärgid, mobiiliga panka või mujale sisselogimiseks saadetavad koodid. Lisaks on mu oma kassid osutunud olema tõelised nõialoomad. Nad teavad. Nad teavad ette. Nad teavad seda, mida mina ei näe, ei kuule, ei märka, ei saa aru, ei oska aimata. Nemad saavad aru ja püüavad mulle oma teadmised teatavaks teha, nii et ma aru saan. Nüüd aga olen juba pool kuud sellise kasside poolse üle üksteise seletamise, ööpäevaringse jälgimise – valvamise ja numbrikombinatsioonidega vihjetega üle uputatud nagu ei iial varem oma elus.

Teadupärast algab järgmine aasta sodiaagiring jälle otsast peale – Rott on sodiaagiringi esimene. Algused. Uued asjad. Avastused. Seni võimatu võimalikuks muutumine. Ja vastu sellist aastat jagatakse mulle selliseid personaalvihjeid! Ma olen kui väike laps jõulupuu all – ma aiman, kuspoolt tuuled puhuvad, aga ma ei tea… ja võibolla on midagi puudu, aga võibolla on midagi lisaks… aga ilmne on see, et ma ei saa veel oma kingipakke avada! Ma pean veel ootama, aga ma ei läbe oodata, ma juba tahan teada!

Õppimisest rääkides: ma olen äraütlemata õnnetu, et minu kooliajal ei surutud mulle näppu (õigem oleks olnud jätta mu nina alla laokile, et ma ise oleks selle otsa komistanud) Hajameelse Magistri kolme raamatu seeriat. Jälle, mitmete asjaolude kokkulangemise tulemusena nägin neid raamatuid kodu otsivate raamatute riiulis ja minu nägemismälus süttis lambike – lapsepõlves kellegi poolt hinnatud raamatud, väärivad koju viimist! Sisumälus oli aga kestev tume vaikus, sest mulle ei meenunud, et oleks ise lugenud või omaks aimu, millest jutt.

Nüüd, kus ise raamatupidamise kursusel, ma lihtsalt kiljun kui lollakas seda raamatut lugedes ja ei suuda oma emotsioone taltsutada – ja ausalt öelda, ega väga tahagi. Need raamatud – need tuleks panna kooli kohustuslikuks kirjanduseks igale poole ja läbi aegade ja toota juurde analooge, meie oma autorite poolt! Mina, reaalainete idioot – nagu ikka armastan enda kohta lühikokkuvõttes öelda, kui ma ei väljenda end, et ma olen reaalainetes väga kunstipärane – ma saan ülesannete ja muude toimingute tulemusi väga kunstipäraseid ja hiljem mäletamatuid teid pidi ja tulemused võivad olla samavõrra kunstipärased ja puuduliku või olematu seosega tegeliku tulemusega, olen kui värske jälje leidnud verekoer rajal Hajameelse Magistri raamatuid lugedes. See kubiseb loogikast (mina ja loogika – hahaha!) ja matemaatikast (“Anu, tule pilvede pealt alla!” – mu matemaatikaõpetaja lemmiklause, kui ma keset tundi vahtisin aknast välja, sest ma ju niikuinii ei saanud aru, millest jutt käis… või – kuulsin ka siis, kui aknast välja vaatasin) – ja on kirjutatud nii, et ma olen valmis ei tea mida tegema, et jõuda lahendusteni. Tänaseks jah, paljud asjad saan käigu pealt aru ja vehin näpuga vigade suunas enne, kui raamatutekst selleni jõuab ja mul on õiged vastused juba olemas – ja mu eufooria selle tõttu, et mina, reaalainete idioot, suudan raamatulugemise käigus ja abivahendeid omamata lahendada matemaatilisi ülesandeid mis baseeruvad loogikal, arvutusoskusel ja muudel teadmistel ja võimetel, mille olemasolu ma kooliajal ei täheldanud, on laes. Jumal küll, kui kooliajal oleks mulle midagi sellist kätte sattunud…! Äkki ma oleks hakanud numbritemaailma hoopis teise pilguga nägema? ja muid õppeaineid veel? Sest see arusaam, et õppeained on omavahel seotud, jõudis minuni alles nii 30. eluaasta paiku ja mitte varem. Enne polnud mul sellest aimugi. Ei õpetajad, ei vanemad, sõbrad ega sugulased polnud mulle tervikpilti loonud ja ise ei osanudki ma selle peale tulla… Kui palju kaotatud aastaid ja teadmisi ja võimalusi!

Seetõttu ma arvangi, et Hajameelse Magistri laadsed raamatud peaks olema iga rahva raudvaraks ja kooli kohustuslikuks lugemismaterjaliks, mida tunnis koos õpetajaga läbi teha. Õppimine peab olema tore, mitte õudust tekitav nagu mina seda mäletan!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKõva ja pehme kuuseis 2019. aasta viimaseks kuuks
Järgmine artikkelSTELLA SHAKTI – NAINE, KES KOOB VALGUST
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi