Olete kunagi mõelnud, miks loomeinimesed “boheemlased” erinevad teistest “normaalsetest” inimestest? Või käitub teie laps teistmoodi kui teised. Kas tal on midagi viga või võib olla asi selles, et ta on kunstiinimene?

Kuidas osadele inimestele tulevad igasugused huvitavad ideed ja ülejäänud kõmbivad mööda argipäeva? Mis paneb kunstiinimesed “tiksuma” ja teistest eristuma?

1. Hakkab kiiresti igav

Lühike keskendumisvõime või tähelepanu ei pruugi alati halb olla, kuid see võib viidata sellele, et tegemist on loomingulise inimesega, kes on ühelt ideelt valmis minema üle teisele.

2. Valmis riskima

riskid

Et luua originaalset taiest, peab olema kartmatu ja mitte tundma hirmu äraütlemiste võimaluste ees. Iga uus asi nõuab muutusi, aga paljud inimesed ei hooli muutustest ja pigem on nad kinni oma tavapärases rutiinis, kui võtavad ette riski midagi muuta.

3. Ei meeldi reeglid

Loominguliste inimeste arvates on tehtud reeglid selleks, et neid murda ja endale ümber kohandada. Ülejäänute jaoks on reeglid nende järgimiseks, protsessi jälgimiseks. Loominguline inimene vajab aga vabadust, et tööd teha.

4. Küsivad: ” Mis oleks kui…”

Mis siis kui Rapunzel oleks mustanahaline?Foto: Deviant Art
Mis siis kui Rapunzel oleks mustanahaline?
Foto: Deviant Art

Uusi võimalusi nähes on need alati veidi riskantsed, sest see tähendab seda, et midagi kindlasti muutub ja midagi tuleb teisiti teha. Uudishimu on ilmselgelt kõige parem indikaator loomingulise inimese äratundmiseks.

5. Teevad vigu

Foto: Empower Network
Foto: Empower Network

Piltnik ei tee kunagi juainult ühte klõpsu ja ega heliloojagi pane paberile korraga terviklikku sümfooniat. Loomine on pikk protsess, mis hõlmab endas palju eksimusi ja paberimäärimisi, mille tulemusena palju läheb ka prügikasti.

6. Koostöö

Eraklik kunstnik, kes loob oma taieseid üksinda ärklitoas töötades, on iganenud romantiline ja mitte täpne mõiste. Koomikud, kunstnikud, kokad muutuvad alati paremaks, kui nad jagavad oma töid ja kogemusi teiste oma eriala inimestega.

7. Helded

Foto: The Billfold
Foto: The Billfold

Tõsi on see, et loomeinimesed ei karda jagada oma raskelt tulnud teadmisi ka teistega. Nt. peakokk annab meeleldi oma retsepti, ses ta teab, et te ei suuda kunagi seda teha nii nagu tema.

8. Iseseisvad

Astudes juba tuntud teelt kõrvale tundmatusse võib olla hirmuäratav, kuid loomeinimesed teevad seda siiski. Lapsedki teevad seda tihtipeale, aga paraku paljud hakkavad hiljem järgima enamikku rahvahulka ning liiguvad inertsist masside järgi.

9. Eksperimenteerivad

einstein

Sobitades omavahel asju, mis esmapilgul üldse kokku ei sobi võivad anda fantastilise tulemuse või täieliku fiasko. Loomingulises protsessis on väga tähtsal kohal just katse-eksitusmeetodid.

10. Enese motivatsioon

Tundub, et kunstiinimestes on säde, mida peab jagama ja tungiv vajadus teha midagi uut ja huvitavat. Nad on valmis võtma suuri riske, et luua midagi enneolematut uut ja huvitavat.

11. Raske töö

Foto: Gizmodo India
Foto, klikka lingile nägemaks taiese valmimist: Gizmodo India

See on reeglina kõige enam tähelepanuta jäänud iseloomujoon loomeinimeste juures. Inimesed, kes ei pea end loomingulisteks eeldavad, et loomeinimesed on maagilised olendid ja neile lihtsalt tulevad head ideed eikuskilt ja nad ei pea selleks üldse vaeva nägema. Kogenenud loomeinimesed on jõudnud sinna, kus nad on tänu raskele tööle ja enesedistsipliinile, mis võibki jätta ülejäänutele sellise kergelt saamise/tulnud mulje.

12. Pole üksi

Hea uudis on see, et kõik võivad olla loomingulised. On olemas loomingulisi raamatupidajaid, kokkasid, majahoidjaid, lapsehoidjaid jne. Iga elukutse või hobi saab muuta loominguliseks ning läbi selle saab luua midagi omanäolist ja teistsugust.

Eelmine artikkelŠampoonita peapesu
Järgmine artikkelTants Snowdeni ümber
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi