Kõva ja pehme kuuseis aprilliks 2021

0
1551
Foto: J. Garget

Paljud inimesed ei ole kõvast ja pehmest kuuseisust midagi kuulnud ega oska neid enda heaks ära kasutada. Järgnevalt toon ära nende lühitutvustuse ja kuupäevad, kuna mis seis algaval kuul on. Igaüks saab ise järele proovida, kas asi toimib või ei. Eriti pesupesemise puhul on perenaistel hea kontrollida – pesta pesu kõval ajal ja vaadata, kas sokitallad saavad puhtaks või tuleb leotada või üle pesta ja teha sama asja pehmel ajal ja vaadata, mis tulemus on. Minu kogemuse põhjal on vahe silmaga nähtav, eriti kui on tegu valgete riietega.

Pehme aeg

on hea määndaja ja lagundaja ja sel ajal lähevad haavad kergesti mädanema.

Samal ajal pesu läheb pestes kergelt puhtaks ja püsib seda kaua ning plekkide eemaldamiseks pole võibolla plekieemaldajat vajagi, piisab pesuvahendist.

Pehmel ajal veetakse sõnnikut.

Pehmel ajal külvatakse -istutatakse kõik, mis alla kasvatab. Kõige parem aeg uute asjade alustamiseks on noorkuu pehme aeg.

Kõva ehk kalk aeg kuus

Kõval ehk kalgil ajal pritsib rasv pannil ja küttepuudest jääb järele palju sütt. Sel ajal lõigatud puu ei mädane, haavad ei lähe halvaks (kuldlõikus). Kõval ajal tapetud looma liha ajab palju rasva välja.

Kõval ajal on õige aeg külvata kõike, mis peale kasvatab.

Kirves pannakse varde vanakuu kõva ajaga.

Kõval ajal tehtud asjad jäävad püsima.

Kuuseisud aprillis on järgmised:

Pehme kuuseis: 1.-3., 10.-13., 20.-24., 29., 30.

Kõva kuuseis: 4.-9., 14. -19., 25.-28.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelSõnumid naljanädalaks
Järgmine artikkelPalju õnne Ita Ever!
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi