Nippe selleks, kuidas taasarmuda oma partnerisse

0
13718
Tagasi
Järgmine

 Puudutused

Foto: Business Insider
Foto: Business Insider

Pikaaegsed paarid ei kipu teineteist enam tihti ka puudutama, sest paarilist võetakse iseenesestmõistetavalt ning omavaheline säde puudub, mis paneb partnereid tahtma teineteist tihedamini puudutada, kallistada, emmata, käest kinni hoida jne.

Kui puudutatakse oma partnerit, eriti siis, kui puudutus on nahk-naha kontaktis, siis selle käigus sööstab sinu ja partneri ajju erinevaid kemikaale, mis tekitavad selliseid armuküllaseid tundeid. Mõtle sellele, kui tihti jagad sina oma partneri/abikaasaga igapäevast füüsilist kontakti? Kui selleks on näiteks kiire musi põsele või huultele enne tööle minekut või töölt koju jõudes või on see kiire kallistus siis tõstke panuseid, sest usu, sellest on palju kasu. Erinevad uuringud on näidanud, et pikaaegsed paarid kallistavad keskmiselt 3 sekundit, aga kui kallistate vähemalt 20 sekundit korraga, siis selle ajaga jõuab kehasse vallanduda juba mõjukas kemikaal oksütotsiin, mis omakorda muudab sinu ja partneri vahelist biokeemiat ning selle tulemusena võite lõkkele puhuda kustuma hakanud leegi. Seega, vähemalt kaks-kolm korda päevas võiksid sa koos oma partneri/abikaasaga aja maha võtta ning teineteist pikas embuses hoida.

Esitage tähendusrikkaid küsimusi

Foto: Venngage
Foto: Venngage

Millal oli viimane kord, kui sa rääkisid oma partneriga millestki muust mis ei puudutanud lapsi, tööd, arveid, jms igapäeva olukordi? Esita oma partnerile sisukaid/tähendusrikkaid küsimusi ja unusta ära oma argipäeva rutiin. Rutiin on pikaaegses suhtes täiesti normaalne nähtus, sest sul on tunne nagu sa teaksid oma partnerist kõike. Näiteks võiksid partnerilt küsida:

  • Kui muretsed, siis mis paneb sind enim muretsema?
  • Millal tunned end kõige õnnelikumana?
  • Mis võiks olla see üks asi, mis teeks selle aasta meie elu kõige paremaks aastaks?
  • Millest sa unistad, mis oleks see miski, mida sa endale kõige enam soovid?
  • Milline on sinu kõige kallim mälestus, mis sul seostub meiega?
  • jne

Parimaks ajaks ja kohaks nende küsimuste esitamiseks on aeg ja koht, kus teid ei segataks ja kus te saate koos aega veeta ning jäägitult teineteisele pühenduda.

Pean tunnistama, et pole ka ise ammu enam oma abikaasale analoogseid küsimusi esitanud, peaks seda taas tegema, sest vanasti sai küll tihti räägitud ka sellistel teemadel ja usu, need vestlused olid väga huvitavad. Jälle midagi, mida taaselustada.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkelInglisõnumid mihklikuu eelviimaseks nädalaks
Järgmine artikkel“Kohtingumäng” – Küsimused kohtamiseks ja/või teineteisele lähemale toomiseks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi