Pehme ja kõva kuuseis juulis

1
1685
Foto: Akil Mazumder

Traditsiooniliselt toon ära algava kuu pehmed ja kõvad perioodid.

Meeldetuletuseks, et pehme aeg on hea määndaja ja lagundaja ja sel ajal lähevad haavad kergesti mädanema ning piim müredaks. Samas, pesu läheb pestes kergelt puhtaks ja plekkide eemaldamiseks pole võibolla plekieemaldajat vajagi, piisab pesuvahendist.

Maatöödel tuleb silmas pidada, et pehmel ajal külvatakse ja istutatakse kõik, mis alla kasvatab (nüüd juba hilja, aga – kartul, porgand, redis, kaalikas jne). Kõige pehmem aeg on aga kaduneljapäev, kaduaja neljapäev enne kuu loomist (25. juuli).

Kõval ehk kalgil ajal alustatud ja ka tehtud asjad jäävad püsima – puu ei mädane ja haavad paranevad hästi. Aeg külvata ja istutada kõike, mis peale kasvatab (viljapuud – ja põõsad, herned, oad jne). Erandiks on kapsas, mida istutatakse täiskuuga.

Tuleb ära märkida ka seda, et ei kõva ega pehme aeg välista üldtuntud teadmisi noore ja vana kuu kohta. Kõik, mis kasvama peab, tehakse maha noore kuuga ja see, mis peab hävima (kahjurid, umbrohutõrje, amortiseerunud hoonete lammutamine), vanaga.

Pehme aeg juulis: 1.-3., 9.-14., 19.-24., 30.

Kõva aeg juulis: 4.-8., 15.-18., 25.-29.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

1 kommentaar

  1. Ma tänan selle info eest mida siit leiab,on hea võnkuda positiivselt koos universumiga.

    Valgust ja hingerahu kõigile.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi