Pehme ja kõva kuuseis septembris 2020

0
1624
Lavendlipõld Prantsusmaal Foto: Tomáš Vocelka

Kes meist ei tahaks, et pestud pesu läheks puhtaks ja plekid välja kui mängeldes, saak kasvaks mühinal ja hiljem säiliks hästi? Selleks, et kõik sellised ja muudki asjad edeneks meile meelepäraselt, ei ole vaja teadmisi tuumafüüsikas, vaid kuuseisudest ja seda, mida kujutavad endast kõva ja pehme aeg ning milleks nad soodsad on. Neid lihtsaid nõuandeid järgides saavutate edu lausa mängeldes ja saate oma tööde ja tegemiste tulemusi pikemalt nautida.

Pehme aeg

on hea määndaja ja lagundaja ja sel ajal lähevad haavad kergesti mädanema, suitsutatud liha ja kala lähevad kergesti ussitama ning piim müredaks. Samal ajal pesu läheb pestes kergelt puhtaks ja püsib seda kaua ning plekkide eemaldamiseks pole võibolla plekieemaldajat vajagi, piisab pesuvahendist. Pehmel ajal küntakse, kuna ka mätas laguneb hästi ja veetakse sõnnikut. Kõige parem aeg uute asjade alustamiseks on noorkuu pehme aeg. Saunasõbrad jätku meelde, et mädal ajal tehtud saunavihad on pehmed ega poeta lehti, kuid võivad kergemini hallitama minna.

Kõva ehk kalk aeg kuus

Kõval ehk kalgil ajal pritsib rasv pannil ja küttepuudest jääb järele palju sütt. Sel ajal lõigatud puu ei mädane, haavad (ka inimestel, ehk sobiv aeg ja operatsioonideks ja plaanilisteks lõikusteks) ei lähe halvaks (kuldilõikus). Kõval ajal tapetud looma liha ajab palju rasva välja. Kõval ajal on õige aeg külvata teravilja ja kõike muud, mis peale kasvatab. Lambapügamiseks parim aeg on noorkuu mädane aeg – vill tuleb pehme ja lammas hakkab kiiresti uut kasvatama. Kirves pannakse varde vanakuu kõva ajaga. Kõval ajal tehtud asjad jäävad püsima.

Kõva kuuseis: 1.-3., 10.-14., 19.-23., 30.

Pehme kuuseis: 4.-9., 15.-18., 24.-29.

Eelmine artikkelSõnumid augusti lõpupäevaks ja septembri alguspäeviks
Järgmine artikkelSõnumid 7.-13. septembriks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi