Pehme ja kõva kuuseis septembris 2020

0
1316
Lavendlipõld Prantsusmaal Foto: Tomáš Vocelka

Kes meist ei tahaks, et pestud pesu läheks puhtaks ja plekid välja kui mängeldes, saak kasvaks mühinal ja hiljem säiliks hästi? Selleks, et kõik sellised ja muudki asjad edeneks meile meelepäraselt, ei ole vaja teadmisi tuumafüüsikas, vaid kuuseisudest ja seda, mida kujutavad endast kõva ja pehme aeg ning milleks nad soodsad on. Neid lihtsaid nõuandeid järgides saavutate edu lausa mängeldes ja saate oma tööde ja tegemiste tulemusi pikemalt nautida.

Pehme aeg

on hea määndaja ja lagundaja ja sel ajal lähevad haavad kergesti mädanema, suitsutatud liha ja kala lähevad kergesti ussitama ning piim müredaks. Samal ajal pesu läheb pestes kergelt puhtaks ja püsib seda kaua ning plekkide eemaldamiseks pole võibolla plekieemaldajat vajagi, piisab pesuvahendist. Pehmel ajal küntakse, kuna ka mätas laguneb hästi ja veetakse sõnnikut. Kõige parem aeg uute asjade alustamiseks on noorkuu pehme aeg. Saunasõbrad jätku meelde, et mädal ajal tehtud saunavihad on pehmed ega poeta lehti, kuid võivad kergemini hallitama minna.

Kõva ehk kalk aeg kuus

Kõval ehk kalgil ajal pritsib rasv pannil ja küttepuudest jääb järele palju sütt. Sel ajal lõigatud puu ei mädane, haavad (ka inimestel, ehk sobiv aeg ja operatsioonideks ja plaanilisteks lõikusteks) ei lähe halvaks (kuldilõikus). Kõval ajal tapetud looma liha ajab palju rasva välja. Kõval ajal on õige aeg külvata teravilja ja kõike muud, mis peale kasvatab. Lambapügamiseks parim aeg on noorkuu mädane aeg – vill tuleb pehme ja lammas hakkab kiiresti uut kasvatama. Kirves pannakse varde vanakuu kõva ajaga. Kõval ajal tehtud asjad jäävad püsima.

Kõva kuuseis: 1.-3., 10.-14., 19.-23., 30.

Pehme kuuseis: 4.-9., 15.-18., 24.-29.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi