Tagasi
Järgmine

Aastaring – kas pelgalt 12 kuud või 8 paganlikku püha?

Sel aastal otsustasin läheneda jõuludele veidi teise, paganliku, vaatevinkli läbi. Teadaolevalt on eestlased olnud ikka maauskne Taara rahvas ning enamik eestlasi on endiselt paganad, mis tähendab seda, et nad pole ei ristitud ega ka leeris käinud. Me võime öelda, et selles suhtes on meil väga vedanud, sest meile on jäetud valik, keda või mida uskuda ja kas üldse uskuda. Ja isegi siis, kui oled ristitud/leeritatud on sul õigus uskuda paganlusse ning teha oma elus omad valikud. Keda, mida uskuda ja kas kummardada või mitte.

Mis on siis aastaring, kas pelgalt 12 kuud või 8 paganlikku püha? Tegelikult oleneb see sellest, kes seda millise nurga alt vaatab… Täna aga toon sulle lühikokkuvõtte aastaringist, läbi teise, paganliku vaatevinkli. Aastaring tähendab maausuliste / paganate ja paljude teiste iidsete rahvaste ja kultuuride jaoks 8 tähtsamat püha, mida siis tänapäeval tähistavad peamiselt keldid, nõiad, maagid, maausulised, paganad, wiccad, druiidid ja veel mõned. Enamik iidseid kultuure tähistavad aga peamiselt siit aastaringist nelja ja nendeks on siis kaks pööripäeva (suvine ja talvine) ja kaks võrdsuspäeva (kevadine ja sügisene).

Aastaring, ehk need meile tuntud 12 kuud, on jaotatud kaheksaks osaks, kus iga püha/ sabati/hingamispäevaga on tegemist iga hooaja alguses ja keskel asuvate vahepunktidega ning need jagunevad võrdselt kogu aasta vältel neljaks suuremaks ja neljaks väiksemaks hingamispäevaks. Väiksemad hingamispäevad on talvine ja suvine pööripäev ning kevadine ja sügisene võrdsuspäev. Neile neljale on aga lisatud veel neli suuremat, hooajalist, hingamispüha ja need on Imbolc, Beltane, Lughnasadh (hääldatakse Loo Nah Sah)  ja Samhain (hääldatakse Sow in). Sabatid on pühad, mis tähistavad looduse tsükleid ning aitavad sul elada kooskõlas loodusega ning mõista looduses toimuvaid muutusi ning aitavad sul end vastavalt neile muutustele ka häälestada.

Kust saab alguse aastaring?

Foto: Shutterstock

Kui nüüd võtta asja nii, et ringil puudub nii algus kui lõpp, siis küsitakse üsna tihti ikkagi, kust siis tegelikult aastaring oma alguse saab? Paljude maausuliste, eriti nõidade, maagide jt jaoks saab ring alguse Samhainiga [Sow in], kuna seda loetakse nõidade uueks aastaks, teised jälle arvavad, et see peaks jääma ikkagi Yule kanti, sest see langeb rohkem kokku meie tavapärase kalendriga.

Sabatid, mille kuupäevad aastati üldjoones ei muutu on Samhain [Sow in], Imbolc, Beltane ja Lughnasadh [Loo Nah Sah]. Muutuvate sabatite (Yule – talvine, Ostara – kevadine, Litha – suvine, Mabon – sügisene pööri-/võrdsuspäev) juures esiletoodud kuupäevad on antud vahemikuna, sest vastavalt aastast on need kuupäevad paaripäevase nihkega ikkagi muutuvad.

Järgmiselt kaheksalt leheküljelt leiad iga hingamispäeva kohta ka väikese kokkuvõtte ja edasi lugemiseks ei ole sul vaja teha midagi muud, kui klikkida nupukesele “Loe seda edasi” või valida rippmenüüst endale sobiv hingamispäev. Soovin sulle mõnusat lugemist ning loodusega kooskõlla tagasitulekut.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelTeadlikuks aktiveeritud jõuga loojaks
Järgmine artikkelTallinnas toimub vestlusõhtu Tarmo Urbiga
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia