Silmside/hingeseos – kõige intensiivsem kehakeele vorm

1
8994

2Silmsideme loomine partneriga

Foto: Lyn Lovely & Andreas

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Silmsidemes püsimine on midagi palju enamat, kui teineteisele lihtsalt silma vaatamine, see on midagi palju intiimsemat; näha teist inimest seestpoolt, tema hinge, mitte ainult tema füüsilist poolt. Näha teist inimest väljaspoolt enda seatud “ootuste/lootuste/hinnangute kasti”. Silmside on midagi nii sügavat ja puhast, julgus näidata oma partnerile enda tõelist mina ja näha oma partneri tõelist olemust – see on midagi väga püha ja võimast.

Tihti on sellest sügavast teineteisele silmavaatamisest kasu ka neil paaridel, kelle suhe on hakanud mingil põhjusel lagunema, inimesed on hakanud lahku kasvama – kas ollakse minetanud see tunne, mis oma partnerisse armuma pani või on selleks muud, palju maisemad, põhjused. Vahet pole, mis on see põhjus, tehke proovi ja vaadake teineteisele lihtsalt vaikides sügavalt vähemalt 5 minutit silma, sest kaotada pole midagi. Võite avastada, et tegelikult te ei tahagi lahku minna, lihtsalt ei oldud pikalt teineteisele sellisel viisil pühendunud kui vanasti ja sellest tulenes ka lahku kasvamine.

Näiteks erinevates iidsetes traditsioonides nagu sufi, budistlik või ka hindude tantras kasutatakse palju seda üksteisele pikalt otsa vaatamist silmsideme kujul, aga mõnes kultuuris tuntakse seda ka hingeseosena. Kui aus olla, siis mulle meeldib see väljend – hingeseos – isegi rohkem, selles on minu jaoks midagi enamat, kui pelgalt silmside. See on püha praktika ning seda kasutatakse usalduse ja intiimsuse süvendamiseks; äratamaks endas ja partneris südame energiat, loomaks võimsat seksuaalset energiat jumalikkuse saavutamiseks.

Vaadates sügavalt partneri silmadesse, seljatad sa oma ego ning vastutasuks hakkad jagama oma partneriga teineteise energiat (nt, sina oled naine ja partner on mees, siis sinu partner saab sinult naisenergiat ja sina ammutad temalt vastukaaluks meesenergiat). Tänu sellisele sideme loomisele ning energiate vahetamisele on võimalik jõuda kõrgemale teadvuse tasandile ja saavutada ülim vaimne seisund ja -liit.

Sideme loomine

Foto: Good Manners
Foto: Good Manners
 • Leia partneriga mõnus koht istumiseks või  lamamiseks.
 • Istuge või lamage üksteisele vastu ja terve selle aja jooksul ärge lausuge ainsatki sõna, istuge, lamage vaikides.
 • Esmalt sulgege silmad ja rahustage maha oma meel.
 • Hingake rahulikult sisse ja välja, soovi korral võite üksteisel ka kätest kinni hoida.
 • Kui meel maha rahustatud, see võib võtta paar minutit aega, avage silmad ja vaadake üksteisele sügavalt silma. Kuna mõlemasse silma korraga vaadata on üsna keeruline, siis valige, kumba silma vaadatakse, kas paremasse või vasakusse ning keskendugegi sellele poolele. Üldiselt soovitatakse keskenduda partneri vasakule silmale, sest seda tuntakse “vastuvõtva” silmana ning sealt sisenetakse otseteena partneri hinge.
 • Ära sea selle hingeseose käigus endale mingeid ootusi, vaata rahulikult ja pehmelt, midagi lootmata/ootamata oma partnerile silma, ära jõllita!
 • Ava oma süda ning lase asjadel omasoodu minna.
 • Kui sulle tulevad pähe mõtted, las tulevad, lase neil uuesti minna, ära jää millegi külge kinni. Alguses võib see tunduda kuidagi kummaline ja naljakas, aga ma kinnitan sulle, et mida enam sa praktiseerid seda hingeseost, seda meeldivamaks ja sügavamaks ning võimsamaks see muutub.

Aja jooksul võid märgata, kuidas partneri silmad hakkavad värvi või kuju muutma, aga see käib kõik asja juurde ning ära sellele üldse keskendu. Lihtsalt vaata sügavalt ja pehmelt oma partnerile silma. Ühel hetkel hakkab sinu ja partneri ümber kõik muutuma häguseks, taust muutub ebaoluliseks ja sa kuuled oma südamelööke, enda ja partneri hingamist. Ja sealt edasi hakkavad asjad juba omasoodu minema. Ole avatud sellele, mis edasi toimuma hakkab, see kõik on iga inimese puhul erinev. Igal inimesel on oma “võti”, kuidas ta seda kõike tajub, kogeb ning milliseid muutuseid see temas ja tema partneris esile toob.

Esmakordsel silmsideme loomisel võib tekkida tahtmine naerma hakata, see on normaalne. Katsu sellest üle olla ning loo side tagasi, keskendu, rahusta meeled maha ning süüvi uuesti partneri silmadesse. Sa hakkad oma kehas muutusi tundma juba peale viit (5) minutit pideva silmsideme loomist. Samas võib selleks kogetavaks muutuste ajaühikuks olla ka 10-15 minutit. Mida kauem sa seda hoida suudad, seda parem ja intensiivsem on tulemus.

Pärast harjutuse lõppu jaga partneriga oma kogemusi.

 • Mis tunne oli sul näha?
 • Mis tunne oli sul vaadata teisele inimesele nii sügavalt ja pikalt silma?
 • Nägid sa kaugemale kehast ja isiksusest, keda vaatasid?
 • Kas märkasid, kuidas sinu partneri nägu muutus ja millised need muutused olid?
 • Kas tundsid, kuidas su süda avanes?

See harjutus on suurepärane viis partneritevahelise intiimsuse suurendamiseks. Kui soovid, võid pidada hingeseoste loomise kohta päevikut ning siis on hiljem hea vaadata, kuidas asjad on arenenud, millised muutused on aja jooksul aset leidnud.

Nüüd, mil nädalavahetus ka tulemas, on seda harjutust koos partneriga eriti meeldiv harrastada.

Järgmiselt leheküljelt leiad terve rea põnevaid fakte silmsideme loomisest ning selle mõjust.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi