1Elukool


Foto: Gerd Altmann

Õpilased, tudengid lähevad septembris kooli, kõik inimesed aga jätkavad õpinguid elukoolis. Tahad või ei, õpingutest ei pääse. Elukoolis on õppimist palju rohkem, kui koolipinki nühkides ja elukooli tarkusi läheb elus kohe kindlasti tarvis, enamusi rohkem kui korra. Kas sina saad aru, kui elu annab sulle õppetunni? Kas märkad ja mõistad, kui sind hoitakse millestki eemale, et end säästa ja nügitakse millegi poole, et sellega tutvuks, prooviks või valiks? Kas mõistad, mida elu sulle õpetada püüab?

Palju asju on sellised, mis aina korduvad, iga järgmine kord aina rõhutatumalt ja plakatlikumalt, et sa saaksid aru ja võtaks ükskord õppust. On asju, kus sulle antakse küllusesarvest midagi, sa teed nende seas oma valiku või pingerivi – ja siis elu võtab järjest alles kätte või valida antu sul eest ära, nii et jääd nõutult vaatama, et mis see nüüd siis veel oli? Kas ma jään kõigest ilma? Ja siis näitab elu sulle kõigi nende asjade teist poolt, medali teist külge – ja sa saad aru, et oled õnnega koos, et jäid kõigest sellest ilma.

Kõik pole kuld, mis hiilgab. Pealt kullakarvaline, seest siiru-viiruline.

Järgmiseks võib elu üllatada sind millegagi, mis ei ole nagu üldse see, mis sulle meeldib… aga no muud seesugust ka parasjagu pole, aga vaja oleks… ja võtad selle vastu mitte just rõõmsalt. Asjaga lähemalt tutvudes mõistad aga aina enam, kuidas just see on see sinu jaoks õige ja hea. Sa saad õppida, areneda, silmaringi laiendada, teadmisi ja kogemusi juurde. See, mis on õige, ei tule suure lärmi saatel, enda tulekust valjult teada andes, vilistades, plinkides või mis iganes muul moel endale juba kaugelt tähelepanu tõmmates – vaid võib olla väga tavaline, märkamatuks jääv, tagasihoidlik. Aga – praktika käigus selgub – et usaldusväärne ja praktiline. Soovitused heast tootest, pädevast ja oskajast inimesest antakse edasi suust suhu ja inimene panustab omaenda usaldusväärsuse ja mainega, mis saavad rikutud, kui ta valetab. Samas laim ja mahategemine, isegi kui on põhjendatud, liigub nii suuliselt kui kirjalikult ja kas see vastab tõele, selgub läbi praktika, mis võib anda valusaid õppetunde, aga sopaga loopija on tihti selline inimene, kellele ei lähe teiste kannatused ega tema enda maine üldse korda. Elukool oma heas ja halvas.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Eelmine artikkelKuu faasides I: terves kehas terve vaim
Järgmine artikkelMida toob 12 tähemärgile 18-24 september?
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi