1Õppida pole kunagi hilja

Foto: Gerd Altmann


Aeg läheb, elu läheb edasi ja meie peame temaga sammu pidama, kui tahame hästi hakkama saada. Tehnoloogia areneb tohutul kiirusel edasi, ameteid ja erialasid tuleb juurde, mida me uneski pole näinud. Paljude ametite nimetused ja kirjeldused on sellised, et tegelikult ikkagi ei saa aru, mida see reaalselt endast kujutab. Seetõttu on äraütlemata hea võimalus osaleda tasuta veebinaridel, seminaridel, kursustel, koolitustel, väljakutsetel – mis iganes vormis need teadmiste jagamise variandid on. Mina osalesin paar nädalat tagasi “Koolitajale assistendiks” väljakutsel, kus tutvustati virtuaalse assistendi tööd ja sai teha mitmed kodused ülesanded, zoomi ja FB ülekande vahendusel onlainis olles sai uusi teadmisi juurde ja esitada küsimusi ning saada vastuseid. Lisaks jagati ohtralt kinke osalejatele. Tänu sellele väljakutsele sain ettekujutuse, mida see töö endast kujutab ja et seda on tõesti võimalik teha kust iganes, kus on korralik internetiühendus olemas ja siis kui omale sobib ehk et see töö annab ajalise ja ruumilise vabaduse, on vaheldusrikas, samal ajal saad ise otsustada, milliseid töid suurest virtuaalse assistendi tööde valikust just sina tahad tegema hakata – sest kõik ei pea kõike oskama ega tegema. Nii nagu ettevõtjatel on erinevaid vajadusi taustatöödeks, on virtuaalsetel assistentidel erinevad oskused ja teadmised, mida pakkuda ja küll leitakse omavahel sobivad. Kui palju plaane võib olla seisma, riiulile, pooleli mõelduks jäänud, kuna on aru saadud, et mingid hädavajalikud teadmised ja oskused on puudu ja iga inimene ei saa ega peagi saama kõike ise teha ja osata, aga pole teadnud ka, kust seda õiget inimest leida? Virtuaalne assistent on inimene, kelle abi vajaks ilmselt palju rohkemad, kui nad seda ise arvatagi oskavad – ja seda seetõttu, et neil pole aimugi sellisest ametist, sellistest inimestest, kes osutavad teenust väga erinevate oskuste, teadmiste ja võimaluste pakettidena. Selliseid alasid ja ameteid on palju, mida tundma õppida ja millega kasvõi pealiskaudseltki end kurssi viia, et saaks aru, millest jutt käib või kui omal midagi teha vaja, siis teaks, kellelt või mis vallast abi otsida ja kui keegi hakkab pakkuma spetsialiste, siis saad aru, millest ja kellest jutt käib, mitte ei pea hakkama kiiruga guugeldama, et mõista. Ära jää loorberitele lesima, ära piirdu seni õpituga, vaid leia ikka aega silmaringi laiendamiseks ja osale erinevatel koolitustel, väljakutsetel, töötubades! Saad mitte ainult uusi teadmisi vaid ka tutvusi ja väga võimalik, et leiad ka uusi sõpru ja mõttekaaslaseid.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Pilt: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelAvokaadokreem
Järgmine artikkelTöökeskkond kui meie sisekõne peegeldus
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi