Sõnumid 24.-30. juuliks

0
25723

1Viljakas vaidlus ja tõhus tüli

Foto: Gerd Altmann


Vaielda ja tülitseda saab mitut moodi. Tüüpiliselt kipub nii üks kui teine kulgema ühe dialoogi asemel kahe monoloogina. Vaidluse käigus väljendatakse omapoolset asjast arusaama kui absoluutset tõde, ainuõiget arusaama, millele ei ole alternatiivi ega olda valmis tunnistama, et teisel saab samal ajal õigus olla, et mõlemil saab samaaegselt õigus olla. Raiutakse oma ega tunnistata teise väidete õigsust. Tülitsemise käigus aga valatakse teise peale oma viha, solvumus, nördimus, haavatus, valu, reedetuse tunne välja, serveeritakse süüdistuste soustis ega püütagi teist poolt ära kuulata või oodatagi teiselt seda. Või siis on tüli üks monoloog ja üks ukse paugutamisega areenilt lahkumine ehk üks valab endast kõik välja ja teine, selle asemel, et võtta teadmiseks, mida ta valesti tegi ja võtta vastutus oma teo või selle tegemata jätmise eest, arvab, et vihane osapool peaks maha rahunema ja jalutab minema, jättes probleemiga tegelemata ja ei tegele sellega ka siis, kui tagasi tuleb. Ta lihtsalt ignoreerib probleemi ja kujutab ette, et kui ta sellega ei tegele, siis seda pole olemas. Kui talle probleemi uuesti meelde tuletatakse, hakkab teema üles võtjat süüdistama vingumises ja milles iganes, jätkuvalt vastutust võtmata. See viib aga ainult selleni, et viha, pettumus ja muud tunded lahendamata probleemist aina kasvavad ja süvenevad, sest probleem pole kuskile kadunud. Ja siis tekib juba lumepalliefekt. Ühele lahendamata probleemile hakkavad külge kleepuma kõik järgnevad valesti tegemised, ütlemised ja tegemata jätmised – kuniks kannatuste karikas uuesti plahvatab uue tüli näol ja siis on letis juba kogu selle perioodi, mil teine osapool on ignoreerinud probleemidega tegelemist, möödalaskmised. Nii kaugele arenenud probleemi korral oleks hea suhtenõustaja poole pöörduda, kes oskab panna üht poolt rahulikumalt rääkima ja teist poolt ära kuulama. Kahjuks kipub aga probleem olema selles, et ignoreeriv pool keeldub ka nõustaja juurde minemast, sest temal ju probleemi pole. Siis tuleb kaaluda, kas soovitakse sel moel käituva inimesega suhtes olla või ei.

Aga saab ka teisiti.

Üks pool ütleb kõik välja, mis mureks on ja miks – ilmselt teeb ta seda vägagi emotsionaalselt, aga siiski mitte ropuks või labaseks muutudes, teist maatasa tegevalt, alandavalt või solvavalt. Teine pool ei jaluta minema, vaid kuulab ära ja peale seda räägib, kuidas tema asju näeb ja neist aru saab – ja esimene pool kuulab selle ära, ilma vahele segamata või üle rääkimata. Ja siis järgneb arutelu. Kasvõi tulise vaidluseni välja – aga ikka vastastikku üksteist austades, jäädes viisakaks, lastes lõpuni rääkida, kuulates ära. Nii et mõlemad osapooled saavad kõik südamelt ära ja suud puhtaks. Juhul, kui teist poolt tegelikult ei austa või usalda, on selline tüli ja vaidlus väga keeruline tulema ja siis kipub olema see tüüpilist laadi tüli või vaidlus. Kui aga teine osapool on usaldusväärne, kallis, oluline, siis – kui on tahtmine, on ka võimalus. Hirm võib olla, et äkki me lähme pöördumatult tülli ja probleemi lahendamise asemel on tulemuseks suhte lõpetamine – vahet pole, on see tööalane, hobitegevuslik, sõprus – või armusuhe – aga sellest hoolimata võetakse süda rindu ja räägitakse suud puhtaks. Ja kui hea tunne see pärast on, kui see kirgede torm saab läbi ja kõik on ära klaaritud! Milline koorem on seljast ära ja kuivõrd palju austust ja lugupidamist teise osapoole suhtes sigineb juurde! Kui tugevaks muutub usaldus! Õnnelikud on need, kelle ümber on inimesed, kellega nad saavad viljakalt vaielda ja tõhusalt tülitseda ning seeläbi edasi areneda ja kasvatada vastastikust lugupidamist ning enda enesekindlust ja eneseväärikust. Kurb on aga, et nii paljuded ei ole sellist kogemust ja selliseid inimesi või on selliseid vähe või üksikud.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 17.-23. juuliks
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis augustis 2023
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi