1Terves kehas terve vaim

Foto: Efrain Quezada

Talve selgroog on küll murtud, aga see ei tähenda, et oma tervise võiks unarusse jätta. Praegu on oluline aeg mitmes mõttes – ühest küljest liigub ikka veel ringi äraütlemata hästi nakkavaid viiruseid, teisalt – kui praegu turgutada end mineraalide- ja vitamiiniderikka toiduga või aidata kaasa nende saamisel toidulisanditega, saab ära hoida kui mitte nakatumise, siis vähemalt tõsise haigestumise ja ka peagi saabuda võiva kevadväsimuse. Kasvõi natukene väljas jalutamist aitab kaasa üleüldisele tervislikule seisundile, kui päris trenni tegemist tervis ei võimalda. Ja kui keha annab märku, et miski on valesti, siis tuleb sellest välja teha ja esimesel võimalusel reageerida. Kui vaja, minna arstile, kui vaja, haiglasse. Hilja võib olla liiga hilja. Viimane aeg kuulen järjest, kuidas nõrgema tervisega inimesed on sattunud haiglasse, ka ilma, et oleks millessegi nakatunud. Üldine tervislik seisund kipub praegu nõrgavõitu olema. Seega, kanna hoolt enda eest ja märka ka teisi enda ümber. Iial ei tea, kes võib abi ja tuge vajada. Ja veel… ära omaenda elu ära suretada lase, aga leia aega, et kuulata ära, mida su lähedane tahab sulle rääkida. Kui see tema jaoks on oluline teema, kuula ta ära. Sinu jaoks võib see olla surmigav ja mõttetu jama, aga see mis sulle on oluline, on kellegi teise jaoks sama tühine – aga kuidas sa end tunneks, kui sa tahad midagi sulle olulist rääkida ja teine ühmab, et sul midagi olulist ei olegi rääkida või? Ära kuulamine annab inimesele tunde, et ta pole üksi, teda pole ära unustatud. Palju on üksikuid inimesi, kelle tervis või rahaline seis ei võimalda eriti kuskile minna, külas ka keegi eriti ei käi ja siis ongi ainus niit täieliku üksilduse ja siiski “olemas olemise” vahel võimalus rääkida. Rääkida nii, et ära kuulatakse. See võib olla selle inimese eluvesi, kui piltlikult väljenduda. Samas, alati tuleb suuta ja osata ka end kehtestada ja piire seada. On inimesi, kes saadavad päevas kümme sõnumit või teevad loendamatu arvu kõnesid ja on ärritunud, kui neile kõigile ja kohe ei vastata. Sellisel puhul tuleb juba eos piirid paika seada, et oma elu elada saaks. Muidu aga – kõne või paar nädalas peaks olema jõukohane vastu pidada. Ja ka selle kõne või külaskäigu puhul saab vestlust suunata: räägi, mis praegu sinu jaoks oluline on? Ja muudkui hoida vestlust joonel, mitte lasta sellel ei tea kuhu ära vajuda ja laiali valguda läinud aegadele ja radadele. Nii saab inimene talle olulise ära rääkida, sa saad olulise kuuldud ja inimesel pole tunnet, et ta on üksi jäetud. Kui niisama lobaks jääb aega, saab öelda, et nüüd võib niisama ka lobiseda, mul umbes niipalju aega selleks veel on. Nii saab mõista antud, et ma olen sinu jaoks olemas, ma kuulan su ära, vestlen sinuga, aga mu oma elu seab ajalised piirid, millega tuleb arvestada. Olge terved!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 23.-29. jaanuariks
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis veebruariks 2023
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi