Sõnumid heinakuu 5.-11. kuupäevaks

0
3786

Põud

Foto: erakogu

Kuum on Eestis varemgi olnud, mõnel suvel on päris korralikku kuuma tulnud kasvõi nädalapäevad, aga sellist ülivõrdes temperatuuri nii pika aja kestel ühtejutti mina ei mäleta. Ja seda, et kuu aja jooksul on vaid üks korralik vihmasadu ja üks 10 minutine seenevihm – nagu see tänavu on olnud. Aiamaadel taimed kõrbevad. Need, kes armastavad muru peaaegu nulli nudida, on endale saanud kõrbenud muru erinevalt neist, kes on lasknud murul kasvada ja kelle muru on ilus roheline. Mõistlikust murupügamisest on mitmeid artikleid, ühes neist on minu jaoks hea kokkuvõte: “Muru tuleks niita, kui selle kõrgus on umbes 10 sentimeetrit. Põuaperioodil on soovitatav lasta muru veelgi kõrgemaks kasvada, sest nii loob muru endale ise varju ja takistab ärakuivamist. Mis tahes perioodil ei tohiks muru liiga lühikeseks lõigata, sest liiga madalalt niidetud muru tekitab mättaid ja muld võib hakata õhupuuduse käes kannatama. Pärast muru niitmist võiks jääda selle kõrgus 4-5 sentimeetri juurde.”

Ennustatakse põuaperioodi jätku, aga juba praegu olevat kaevusid, mis kuivaks jäänud. Räägitakse elamurajoonidest, kus piirkonna eramutele tuleb tarbevesi ühteainust trassi pidi ühest kaevust: kui aga rahvas kastab selle veega aiamaad, muru, täidab basseine, siis on need kaevud varsti kuival ja inimestel pole enam joogivettki. Ehk mõistlik oleks põuaperioodil veetarbimisega mitte laristada vaid mõelda selle peale, et vesi võib ühel päeval nii otsas olla, et pole midagi rääkida aia kastmisest – omale joogivettki ei saa siis mujalt kui poest. Eestlase jaoks võõras mõtteviis, kuna veepuudust siinmail pole enamus inimestest kordagi oma elus tunda saanud. Aga võibolla see teistsugune mõtteviis ei jõuagi enne inimeste teadvusse, kui pole omal nahal tunda saanud seda, et kraanist/kaevust ei tule tilkagi vett, sest kaev, kust vett pumbati, on tühi, kuiv, tilgatu. Ma mäletan mõne aasta tagust suve väikemajas, kus õuel oli kaev, kust pumbati sauna jaoks ja pesu pesemise vett sauna, mitte igapäevase tarbimise jagu – ja sellest hoolimata oli see kaev ühel päeval nii kuiv, et sealt polnud enam midagi ammutada. Aiamaa ja muru päästmiseks sai muru hoitud pikemana ja aiamaa hoitud umbrohtununa, et pikem muru hoiaks niiskust ja umbrohi annaks varju kultuurtaimedele. Kui muidu need taimed, mis kasvasid puude all, olid kõige niruma kasvuga, siis see suvi olid need ilusad, lopsakad, rohelised – kui mujal kiratses, kolletas ja kuivas.

Ehk õppetund meile kõigile – oma käitumist ja mõtlemist tuleb kohandada vastavalt olukorrale ja tuleb olla paindlik, mitte jonnakalt ajada ühte kindlat joont, kuigi see muutuvatesse oludesse ei sobi. Soovin kõigile aiapidajatele võimalikult väheste kahjudega selle põua üleelamist ja võimalikult suurt saaki, mis hoolimata oludest võimalik saada!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Oled sündinud 1-5 kuupäeva vahel

Foto: Denise Jans

Oled hulk aega töötanud kui tööhoolik, võimalik, et ajanud suhted lähedastegagi seetõttu pingeliseks. Nüüd on siis saagikoristuse aeg käes: saad tunda nii rahulolu kui rahu ja küllust jagub. Selle eduga kaasneb ka teatud laadi vabadus – sa saad endale lubada nii mõndagi, mida muidu pole saanud. Nina läheb kuidagi iseenesest püsti ja rind ette kummi – aga põhjust on ju küllaga! Oled suutnud ohutult oma teel mööduda takistustest ja sul on põhjust olla enda üle uhke. Kodu on meie kindlus ja hingerahuks on oluline see, et seal oleks kõik hästi. Jah, ka kodustes küsimustes on põhjust tunda rahulolu. Võimalik, et kuuled sellest, et keegi abiellub või plaanib partneriga kokku kolida. Rahu ja harmoonia valitsevad ja sa otsid stabiilsust ja pühendumist.

Oled sündinud 6-10 kuupäeva vahel

Foto: Pixabay

Lihtsaid lahendusi see nädal sulle pakkuma ei kipu. Vastuoksa – võid kokku puutuda keerulise otsusega. Vähe sellest, sul on raske teha valikut võimalike variantide vahel. Ära külma närvi kaota, tee vajalik taustauuring või otsi nõu asjatundjatelt. Nagu vanasõnagi ütleb – üheksa korda mõõda, üks kord lõika. See küll garantiid ei anna, et kõige parema lahenduse leiad, aga kui see toob endaga siiski kaasa katsumusi, siis järelikult on sul vaja need kogemused saada. Nii et ära mõtle üle, ära süüdista, vaid võta vastu, mis elul anda, õpi, mis elu õppida annab ja usu, et saad hakkama. Kui sul aga on tekkinud tahtmatus tegutseda või oled peljanud mingite asjade käsile võtmist, siis nüüd on küll aeg lõpetada asjade edasi lükkamine ja asuda tegutsema. Keskendu ja väldi ebarealistlikke ootusi.

Oled sündinud 11-15 kuupäeva vahel

Foto: Pixabay

Mis see on, millele oled pikemalt pühendunud, panustanud palju tööd ja energiat? Mis on see sulle hingelähedane ja oluline asi? Nüüd ole valmis oma saavutatut ja teenitut aktiivselt kaitsma. Ära karda seda, kes tuleb sinu töö viljadele küüsi taha ajama, mis iganes viisil – kas väites et hoopis tema töö ja vaev, püüab saada autoriõigust või patenti omale või püüab võimalikku teenitavat raha omale saada – või kõike. Usu oma võimesse ning õigusse kaitsta oma töö vilju! Ära anna alla, ära lase endale pähe istuda. Sul on nii tarkust kui visadust saavutada selle olukorra meeldiv lõpplahendus. Sellegipoolest on oluline olla avatud abile ja teiste vaatepunktidele.

Oled sündinud 16-20 kuupäeva vahel

Foto: Gerd Altmann

Värske õhu sõõmuna saabuvad su ellu uued kohad, inimesed, võimalused, sündmused. Loomingulised ja inspireerivad karjäärivõimalused ilmuvad vaatevälja. Elu pakub sulle külluses erinevaid võimalusi ja valikuid. Võta vastu ja naudi uusi seiklusi, mis elu pakub. Rumal oleks lasta sel ajal tuulde minna või nurgas norutada, leiutades põhjuseid, miks sa ei saa seda külluse aega enda kasuks tööle panna. Uuenduslikke ideid tuleks entusiastlikult jätkata. See on parim aeg, et võtta riske oma unistuste täitmiseks. Kui tahad oma elu muuta, siis tee seda nüüd! Praegu saad vähima vaevaga saavutada maksimumi kõiges, mis puudutab muutusi, mis iganes laadi uusi ettevõtmisi, suhteid, kannapöördeid.

Oled sündinud 21-25 kuupäeva vahel

Foto: Pixabay

Ettevaatust – ära tee impulsiivseid otsuseid või liigutusi. Vali mõõdukuse ja tasakaalukuse tee. Saavutad paremaid tulemusi, kui hindad oma praeguse olukorra ümber ja muudad oma lähenemist. Võid minevikus impulsiivse tegutsemisega tehtud kahju korvata või asju siluda. Kardinaalseid elumuutusi plaanides teosta need muudatused aeglaselt ja metoodiliselt. Tasa sõuad, kaugele jõuad/kiirusta aeglaselt – neid teadmisi järgides tegutsegi. Samuti teistega koostöö tuleb kasuks – ja näe asju nende vaatenurgast. Kaastunne ja lahkus panevad sinu unistused täituma. Andestamine toob samuti tervenemise, mis võimaldab uusi alguseid.

Oled sündinud 26-31 kuupäeva vahel

Foto: Hiroshi Tsubono

Teed korraga liiga paljut. Sul pole nii palju käsi kui jumalannal ja ööpäeva sa pikemaks ei venita – nii et arvesta sellega ja ära end lootusetult ribadeks rabele. Vahest kannatad rahalise ebakindluse käes või on sul korraga liiga palju plaane käsil. Hoolimata stressist oled suutnud säilitada senise olukorra nii tööl kui kodus. Kui plaanid töökohavahetust, siis säilita praegune koht ja mine vaikselt uuele üle. Olukord, milles püüad selgust saada, vajab sinupoolset otsust. Ole avatud loomingulistele ideedele ja uutele väljavaadetele. Kui oled valiku tegemisel raskustes, püüa läheneda mängulisemalt. Kui võtad vabamalt, võid ka vastuse kergelt leida.

Lõpusõnum

Foto: Henning Westerkamp

Gruppides töötamine rikastab sind praegu. On aeg laiendada sõpruskonda või liituda mõne kõrge moraaliga toetava grupiga. Vaata üle mis iganes reeglid, piirangud või uskumused, mis on seotud sinu praeguse olukorraga. Pead olema kindel, et need on õiglased kõigi seotud isikute suhtes. See võib kõrvaldada kõik senised takistused sinu soovide täitumise teelt.

Sellisteks osutusid siis selle nädala inglisõnumid…

Foto: Pixabay

ja lõpetuseks tahan sulle öelda seda… et kui oled mõelnud mõne mööblieseme, kuuri või terrassi värvimise, lakkimise või peitsimise peale, siis praegused kuivad ilmad on selleks sobilikud – kõik kuivab ruttu ära. Küll aga tuleb meeles pidada seda, et võõpamistööd tuleb teha kas hommiku – või õhtupoole, igal juhul mitte keskpäeval. Kõrvetava lauspäikese all kuivab värv või lakk ära enne, kui see korralikult ja ühtlaselt töödeldavale pinnale kantud saab – ja mitte vähem halb on see, et kiiskava päikese käes vähemalt heledatest toonidest ei saa üldse aru, kuidas see peale jäi – alles siis, kui õhtul hakkab hämarduma või päike juhtub pilve taha minema, siis näed – ja oh seda üllatust, milliseks see nii imeilusti ja korralikult õnnestununa tundunud töö tegelikult välja paistab! Valgust peab olema parasjagu – ei liiga vähe, nii et ei näe, mida teed – ega ka liiga palju, et enam aru ei saa, mida teed. Igal juhul – teed mida teed, peamine, et leiad endale sobivaima viisi praegused ilmad ära kasutada ja sellest rõõmu tunda.

-Eloise Leandra-

Energiavahetus

Pilt: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelFortuuna tänulikkus
Järgmine artikkelSõnumid heinakuu 12.-18. kuupäevaks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi