Sõnumid juulikuu lõpunädalaks

0
13911
Tagasi
Järgmine

Räägi

Foto: Gerd Altmann

Liiga paljude inimeste elus on hetk või mitu, kui pähe kargab mõte: “Miks ma küll ei küsinud, siis kui selleks oli veel võimalus?”, “Miks ma ei rääkinud talle?”, “Miks see nii on?” – mis tingitud sellest, et paljud asjad on jäänud inimeste vahel rääkimata või üldse maha vaikitud. Ometi kõike seda mahavaikitut tuntakse/tunnetatakse ühel või teisel moel ja see häirib või segab olulisel moel inimeste elu. Paljud arvavad, et teevad vaikimisega head, kuigi tegelikult teevad karuteene nii endale kui teistele. Tekivad arusaamatused, vääritimõistmised, selgusetus, juurtetus. Suhted lähevad lõhki. Teatud küsimustes on paljudel inimestel arvamus, et ta on ainus, kel selline probleem, sest keegi ju ei räägi, et tal ka on! Ei ole normaalne maha vaikida probleeme. Nendega tuleb tegeleda eos. See pole normaalne, et rääkimine on tabu. Kui inimesed suhtleks, räägiks omavahel, siis pandaks pead kokku ja koos suudetaks lahendus leida paljudele mureküsimustele. Teadvustataks, et tegemist on levinud murega ja inimesed saaks teadmise, et nad pole üksi. Igaüks omas nurgas halisedes kaevab endale aina sügavamat masenduse, segaduse ja hirmu auku ning lahendust ei tule.

Valehäbist tuleb üle saada. Ja muidugi, ka üldist suhtumist tuleb muuta. Kuniks naeruvääristatakse neid, kes julgevad sõna võtta ja rääkida asjadest nii nagu nad on, teevad inimesed ka iseendile karuteene. Igaühel on mõni hell teema, probleem, millega ta puntras on ja vajaks abi, aga vot… rääkida ei julge, sest on nähtud, mis juhtub nendega, kes suu lahti teevad.

Paljud vanemad ei räägi lastega, ei õpetata elus hakkama saamist, teistega arvestamist ega viisakat käitumist. Kahjuks. Liig paljud vanemad ei räägi ka midagi nende endi noorusest ja sellest, mis elu siis elati, ei räägita vanavanematest ja nende elust. Lapsed lihtsalt nagu tekiksidki tühjalt kohalt, olles juurteta ja minevikuta, sugupuuta. Kui lapsed kasvavad nii suureks, et oskavad ise juba küsida oma põlvnemise kohta, on vanavanemad tihti juba surnud või neist pole enam vastajat. Seega – sellest tuleb rääkida juba maast madalast, aegsasti. Eakohaselt.

Kust tuleb eeskuju eluks, kui sa ei tea oma juurtest, oma vanemate, vanavanemate elust peaaegu midagi? Kust tulevad väärtused? Kui neid ei tule kodust, tulevad need eluvõitluses, tänavalt, linna pealt, külast ja ei tea kust keskpõrandale kokku. See on väärtuste ja eeskujude paabeli segadus, kus suure tõenäosusega kvantiteet ületab kvaliteeti. Tore, kui inimese sisemine kompass on nii tugev, et suudab ise aru saada, mis on hea või halb, mis õige või vale. Reeglina tuleb see teadmine aga katse – eksituse meetodil ja võtab kordi rohkem aega kui siis, kui vanemad annaks oma teadmised edasi. Kui räägitaks. Kõigest olulisest. Ilma valehäbita. Nii rahalisest kitsikusest, rasketest haigustest, lahkuminekutest kui nurisünnitustest. Kõik see paneb paremini üksteist mõistma ja aru saama, miks on kellegi jaoks mingi teema nii hell ja miks keegi millegi peale käitub nii nagu käitub. Kui tead, siis mõistad. Kui mõistad, siis oskad ka ise sobilikumalt käituda ja paljudes asjades saabub hingerahu. Nii et – räägi! Räägi aegsasti, räägi vastavalt sellele, kellele räägid – ea – ja teadmistekohaselt. Ei ole kohane erialaste terminitega üle ujutada inimesi, kes neid mõisteid ei tunne ja inimesele, kes orienteerub teemas, pole mõtet nämmutada teksti kui titale. Kohtle vestluspartnerit lugupidavalt ja küll näed, et eeskuju nakkab ja paned end austama. Aga peamine – räägi, räägi aegsasti ja valehäbita kõigest olulisest.

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Pixabay

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 31. märts ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 19.-25. juuliks
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuu augustiks 2021
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi