Sõnumid juuni lõpu – ja juuli alguspäeviks

1
14768
Tagasi
Järgmine

Raamatusoovitus

Foto: Sofia Iivarinen

Seekord ma tutvustan raamatut, mis on väärt mitte lihtsalt lugemist, vaid ka endaga töö tegemist. Ilmselt pole ühtegi inimest, kelle elus poleks probleeme, elus mõnda keerulist suhet – olgu koolis, tööl, kodus, hobidega seotult. Paljudest suhtepundardest ei suuda kuidagi aru saada, miks on nii nagu on ja on segadusi, mille puhul on tunne, et selle juured on kuskil sügavamal. Sügavamal kui selles elus ja iseendas, vaid kuskil veel kaugemal. “Hakka või uskuma, et inimesel on mitu elu!” – mõte võib peast läbi joosta. Mitme elu teooriat ei pea siiski uskuma hakkama, aga jah, paljude probleemide juured on sügavamal, põlvkond või mitu eespool. Kuidas elus asjad omavahel seotud on ja miks paljud asjad on nii nagu on, kirjutab Tiiu Bolzmann raamatus “Perekonna varjatud seadused”.

Ma ei hakka raamatut ümber jutustama ega peatu igal teemal, toon välja need momendid, mis arvatavasti paljusid kõnetavad ja panevad asju nägema nii nagu seni pole osanud/pole selle peale tulnudki. Bolzmann toob välja, et igas suhtes ja peresüsteemis peab valitsema tasakaal, et see toimiks. Suhetes tasakaalu saavutamiseks püütakse puuduolevat kellegi poolt kompenseerida. Toimivast ja mittetoimivast kompensatsioonist kirjutatust lugedes tuleb äratundmine, et ahaa, see on siis see…. Kuulumine ja välja jätmine räägib sellest, kuidas inimesed elus käituvad – tunnistades osasid suhteid, samal ajal teisi maha salates ja unustades. Paraku on nii, et tuleb mäletada ja tunnistada oma süsteemi osaks ka aborteeritud lapsed ja viimne kui üks armuseiklus, tahes kui põgus see ka polnud. Just need halvad mälestused, mida unustada tahame, mõjutavat meid enim ja saavad mõjutada ka meie lapsi ja nende suhteid. Need, keda me oma elust kustutada tahame, omavad mõjuvõimu meie ja meie järglaste elu üle, kuniks me ei anna neile kohta oma süsteemis. Ka sugulased, kes on “mustad lambad” ja kelle olemasolu püütakse unustada või ignoreerida, neid tuleb tunnistada süsteemi kuuluvaks ja anda neile koht. Endised elukaaslased ja abikaasad – ka neile tuleb anda koht oma süsteemis, mitte ära unustada. Niisamuti meie vanemate ja vanavanemate eksid ja seksid kuuluvad sellesse süsteemi ja kõigile tuleb anda koht. Mismoodi – seda saab juba raamatust lugeda.

Järgnevalt lahatakse suhteid – vanemate ja laste vahelisi, vanemate omavahelisi, laste omavahelisi, lapse astumist vanema asemele. Järgmises peatükis tuleb aga oluline harjutus – ütle “jah” oma vanematele. Harjutus, mis on raske, aga seda olulisem neile, kelle suhted vanematega kõike muud kui head. Aga harjutus, tänu millele elus paljud asjad loksuvad paika ja on kergem edasi minna. Harjutus, mida tuleb ilmselt teha rohkem kui korra ja mille mõju ei pruugi kohe avalduda, aga päev-päevalt, nädal – nädalalt on võimalik ise kogeda, kuidas asjad muutuvad. Paremuse poole!

Juttu tuleb soorollidest ning ema ja isa jõust. Seejärel aga järgmine oluline ülesanne: koha andmine kõigile armusuhetele. Kuidas, see on pikalt lahti seletatud. Järgmine peatükk on pühendatud vanaema ja vanaisa teemale ning oma lastest lahti laskmise kriisist, vanavanematest, kes on võtnud vanemate koha, suhetest miniate ja väimeestega. Harjutus vanavanematele, kuidas leppida elu loomuliku kuluga ja lasta lahti.

Viimane etapp eluringis on surm ja kaotusvalu ning sellega seonduv. Lõpuks käsitletakse kaotatud tasakaalu ja selle taastamist. Selle all räägitakse elulistest asjadest: mahajätmisest, vallaslastest, saladustest; alateadlikust seotusest isikutega, kes ei kuulu peresüsteemi; mõrvadest, sõdadest ja genotsiidist; tunnetest, mis põhjustavad mahajätmist ja veel muustki. Ja tuuakse lahendused olukordadele. Viimased kaks peatükki on pühendatud konstellatsioonide temaatikale – tutvustavad, mis üldse on perekonstellatsioonid ja seejärel 15 konstellatsiooni.

See ei ole ajaviiteraamat, vaid käsiraamat nagu ka raamatukaanel kirjutatud: “suhete käsiraamat sünnist surmani”. See loksutab läbi, paneb mõtlema, märkama, nägema ja – loodetavasti ka tegutsema. Kes veel meie elu ilusaks elab, kui mitte meie ise?

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: S. Keller

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid jaaninädalaks
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis juuliks 2021
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi