1Enesest mõistetavus

Foto: Lisa Runnels

Ilmselt oled netis näinud mõttekildu: “Ma nutsin, kuna mul polnud kingi, kuni nägin meest, kel polnud jalgu”.

Me võtame oma elus liiga paljut enesest mõistetavusega, ilma, et taipaks seda raasugi hinnata, väärtustada, hoolida – kuni me sellest ilma jääme. Kui palju kordi oled endale öeldnud, et sa ei viitsi minna jalutama, trenni, või jalgsi poodi, mis on kaugemal kui 100 meetrit? Nüüd mõtle kõigile neile maapiirkonnas elavatele inimestele, kes peavad poodi ja apteeki sõitma maakonnabussiga, mis sõidab ainult mõnel tunnil, logistab läbi kõikide teele ja tee veerde jäävate paikade ja kuskil tunni aja jooksul jõuabki asustatud punkti, kus on pood ja/või apteek. Ja tagasi buss sõidab ka kunagi, nii et seda saab tunde oodata, enne kui ta tagasi jälle ligi tunni logistab ja peatusest veel hulk maad koju ka jalutada. Ja ongi päev sisustatud.

Või võtame sellesama näite, inimese, kel pole enam jalgu või jalad on, aga ei tööta. Alles siis, kui me oleme silmitsi nendega või satume ise sellisesse seisu, jõuab paljudele meist pärale, milline rikkus meil oli, aga me ei taibanud seda hinnata. Me ei märka seda, kui saame, suudame kõndida, ronida, hüpata, jalgrattaga sõita – me võtame seda enesest mõistetavana ja lubame endale laiskust ja lohakust. Me ei viitsi end liigutada, me ei viitsi oma ihu eest hoolt kanda – lükkame edasi pediküüri, maniküüri, ei viitsi kreemitada kuiva või lõhenevat nahka, me ei viitsi väsinud jalgadele teha vanni ja neid masseerida ise või lasta kellelgi teisel seda teha – ei pea salongi minema, saab ju keegi pereliige ka mudida. Või ütleme endale, et meil pole selleks aega. Sotsiaalmeedias olemiseks on tunde, aga enda eest hoolitsemiseks ei leia 10 minutitki. Muidugi pole kõik ühe vitsaga löödud, õnneks mitte. Aga sellist suhtumist on silmatorkavalt palju. Silma torkamisest rääkides – kas kujutad oma elu ette pimedana? Kui sa üleöö äkki enam ei näeks? Ja nüüd vasta küsimusele, kuidas sa oled oma silmade eest hoolt kandnud, nende eest hoolitsenud, olnud tänulik, et sul on silmanägemine?

Mõtle, mis kõik saab sinult ära võtta, mida sa oled enesest mõistetavana võtnud ja pole märganud märgata, hinnata. Kuulmine, vaba hingamine (ei ole kroonilist nohu, sageli nohu, allergiaid, astmat, pole kopsudega häda), haistmine, maitsemeel, peavaludest ja migreenidest vaba pea, terved hambad, üldse hambad!, korras seedimine ja ainevahetus (pole probleeme ei mao, kaksteistsõrmiku, pankrease, sapi, maksa ega soolestikuga), suguorganitega saab sada jama olla, kuseteedes samamoodi…

Kas oskad rahasse panna selle varanduse, mis sul on, aga mida sa oled võtnud kui garanteeritult olemasolevat, mida pole vaja hinnata?

Kui oled osanud hinnata, on tore, jätka. Ja ole kestvalt tänulik kõigi väärtuste üle oma elus ning õpeta ka teisi seda varandust väärtustama – nii enda kui teiste oma. Metallotsaga noolega teise inimese suunas ei tohi visata – miks? Kõigi jaoks ei pruugi see mõistmine olla elementaarne. Niisamuti nagu sõbramehe poolest patsutada teisele vastu selga, nii et neerud põruvad, arvates, et mida toekam patsutus, seda vingem sõber. Õpi nägema, mitte ainult vaatama. Ole õnnelik oma rikkuste üle! Hoia end ja teisi!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev
Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”, kuni jõuad soovitud kuupäevade vahemikuni ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelTöökeskkond kui meie sisekõne peegeldus
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis märtsis 2023
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

2 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi