Tagasi
Järgmine

MENTOR vs mentor.

On nii tore, kui leiad endale õpetaja või mentori, kes sind sinu õpingutes või eluteel juhendab ja sind suunab. Aga MENTORIL ja mentoril on väga suur vahe. Oled õnnega koos, kui saad endale MENTORI ja mitte lihtsalt mentori.

Kes on siis MENTOR ja kes mentor? MENTOR on inimene, kes sind suunab ja juhendab ning kui oma rajalt kõrvale astud või libastud, siis sind kenasti ka rajale tagasi juhatab. Ta teeb seda kindlalt, vahest karmilt, aga alati sind toetavalt, sest see on sinu edasise arengu jaoks vajalik ning sulle kasulik. MENTOR on uhke iga sinu saavutuse üle, mida teed ja julgustab sind end piire ületama ja end proovile panema. Tal on hea meel, kui sa suudad teha midagi teisiti ja võimsamalt kui tema seda tegi või sel ajal oskas, kui ise õppis. Ta näeb sinus potentsiaali ja aitab seda sinuga koos arendada, sest õige MENTORi suurimaks tunnustuseks on see, kui tema õpilane laineid lööb. Sellise MENTORI käe alt tulnud õpilased meenutavad alati oma õpetajat hea sõnaga ning soovitavad teistelgi tema juurde õppima minna. Sest ta on inimene, kes püüab sind kinni, kui kukud, aitab sul tõusta ning sunnib sind takka, minema edasi ka siis, kui tunned, et enam ei jaksa või tahaks alla anda. Ta toetab sind ja on alati olemas, kui teda vajatakse või temalt nõu küsitakse. Mul on olnud au omada selliseid suurepäraseid MENTOReid ja ÕPETAJAID, keda alati sooja sõnaga meenutan ja südamest tänan, et nad mu ellu on tulnud ning minu eluteel mulle kaaslateks on olnud. Loodan väga, et oma õpingute ja elutee käigus kohtad ka sina just selliseid suure tähega MENTOReid ja ÕPETAJAid, sest oled neid väärt!

Kui  oled oma õpingute käigus sattunud sellise imelise MENTORI käe alla, siis võta sellest viimast ja hinda oma ÕPETAJAT ning täna õnne, et sulle langes osaks selline imeline võimalus õppida kellegi nii fantastilise käe all, kes tahab, et sinust tuleks suurepärane oma ala spetsialist!

Kes on siis mentor? Mentor on ka õpetaja ju, aga ta on seda väikese tähega, sest tema seab end ALATI õpilastest tähtsamaks. Tema saavutused on tähtsamad kui see, kas ja mida õpilased temalt saavad. Kui ta tunneb või näeb, et mõni õpilane on temast üle või temaga võrdväärne, siis ta teeb kõik selleks, et teda maha suruda, alandada, alavääristada ning sellest õpilasest näidispoomine teha. Ta räägib sellest õpilasest halba nii teiste kursantide kui ka uute õpilaste ees, sest ta tunneb, et seda tehes ta kasvatab ENDA väärikust õpilaste silmis, näidates üles seda võimu, et ta saab ja võib seda teha. Paraku olen oma elutee käigus kohanud ka selliseid mentoreid ja õpetajaid ning nemad on sellised inimesed, kelle juurde ma ei soovita ka vihavaenlasel õppima minna, sest ükski inimene ei vääri sellist kohtlemist, mis tuleb sellise mentori/õpetaja juurest.

Kui satud sellise mentori käe alla siis võta sellest parim ja anna endast kõik, et olla temast parem, et talle sellega hiljem koht kätte näidata. Vaatamata sellele, kuidas ta sind on kohelnud, suudad sa enamat ja oled väärt miljonit teda ning vaatamata tema väiklusele suudad sa olla sellest üle ning tulla puhtalt välja, tugevamana kui kunagi varem. Sellised väiklased õpetajad on head indikaatorid näitamaks sulle, mida alaväärsuskompleks inimesega teha võib ning kuidas see neid teistesse suhtuma paneb, kui nad tunnevad end ohustatuna või nad ei saa millestki aru, mis ei küündi nende ajumahuni või on väljaspool nende teadmiste piire ja ta kardab kohutavalt sinusugust konkurentsi. Võta neid inimesi, kui huvitavat õppeobjekti ning jälgi oma käitumist nende käitumisele. Kas on midagi, mis sind trigerdab või miks tema käitumine sind trigerdab. Seal taga võib olla midagi alateadlikku, millest on sul palju õppida.

Seega, kui oled sattunud praeguses eluetapis just sellise väiklase mentori otsa, siis soovin sulle pikka meelt ning tunne rõõmu sellest, et oled juba praegu oma õpetajast üle või vähemalt tema teadmistega samaväärsel tasemel ja katsu vastu pidada ning tea, et sinust saab kordades suurem inimene kui temast.

Mis seal siis ikka, läheme siis jooksvalt edasi selle nädala sõnumitega. Kuna sõnumite edastamine on saanud traditsiooniks kuupäevade lõikes, siis sellega ka hetkel jätkame. Võibolla hiljem tulevad veel mõned muutused ka sõnumite edastamise osas, aga eks siis nendega tegeleme juba jooksvalt.

  • 1-5 kuupäev
  • 6-10 kuupäev
  • 11-15 kuupäev
  • 16-20 kuupäev
  • 21-25 kuupäev
  • 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum. Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Pilt: John Hain

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSõnumid 21-27. märtsiks
Järgmine artikkelSõnumid 4-10. aprillini
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi