Energeetiline puhastamine – mis ja kuidas?

3
68699

Kodu on kõigile imeline ja turvaline koht, koht kus ennast hästi tunda, energiat laadida ja end ravida, koht kuhu peaks igal ajal olema meeldiv ning rõõmus naasta.

Negatiivne energia Foto: Social Consciousness
Negatiivne energia
Foto: Social Consciousness

Tihti inimesed kurdavad kehva enesetunnet, või on neil hulk erinevaid tervisehädasid ja ravi otsitakse perearstilt tablettide ja tilkade näol. Tegelikult võiks esmalt üle vaadata selle, mis toimub sinu enda kodus. Millise tundega sa töölt või puhkuselt koju naased, on see tunne meeldiv ja ootusrikas või tekitab see sinus ebameeldivust ja rusutust? Kui koju naasmine tekitab sinus ebameeldivust, siis on see just sinu probleemide algus, sest keskkond, milles viibid on saastatud. Et uuesti ennast hästi tunda ja kodus end turvaliselt tunda, tuleb kodu energeetiliselt korda teha. Sest sind ümbritsev väline maailm on paigast ning korrast ära ja see peegeldub sinu sisemisse maailma ning viies ka selle korrast ära ja tehes haigeks. Kui koristad ära oma välise maailma, siis pääsevad liikuma ka kõik seismajäänud energiad, mis tekitavad probleeme. Alles siis, kui seiskunud energiad uuesti liikuma saavad, saab paranemine alata ja seda igal tasandil, nii väljas kui sees.

Sinu kodu ja keskkond, kus sa viibid, peavad alati olema energeetiliselt puhtad, sest kuidas sa saaksid hoida oma sisemise maailma korras ning tasakaalus, kui sind ümbritsevad seiskunud, võõrad, haiged ja teistest mahajäänud energiad? Selline keskkond täis surnud ja seiskunud energiatompe on nii sulle kui ka sinu perele või sealviibivatele inimesetel vägagi mürgine.

Kuidas võõrad energiad meie koju saavad?

Me toome tahtmatult päevast-päeva endaga kaasa võõrast energiat, olgu seda töölt, kauplusest, ühistranspordist jne. Kõik asjad salvestavad endasse energiat. Salvestavad teiste inimeste pingeid, emotsioone ja need kõik peegelduvad keskkonda ning mõjutades sinu igapäevaseid mõtteid, tundeid ning üldist olekut. Kui oled sellised negatiivsed energiad endaga koju kaasa toonud, siis ei ole ka sinu kodu energeetiliselt puhas ja sealsed inimesed ei tunne ennast hästi, isegi sinu külalised tunnevad ennast rusutuna. Sellises kodus võib tihti esineda tülisid, halvasti ütlemisi, uste paugutamisi jne. Kui aga kodu on surnud energiatest puhastatud, siis valitseb seal rahu, harmoonia ja kõik tunnevad ennast hästi, õnnelikuna ja turvaliselt.

Kodu puhasta negatiivsest energiast iga kord, kui…

Negatiivse energia puhastamine Foto: Choc-o-Late-N-More
Negatiivse energia puhastamine
Foto: Choc-o-Late-N-More
 • sul on käinud korraga külas palju inimesi, olgu selleks siis sünnipäev, mingi ürituse võõrustamine jne. Sest sa ei tea kunagi, millistest tingimustest ja keskkonnast on sinu külalised tulnud, on nad eelnevalt olnud meeldivas või vaenulikus õhkkonnas.
 • oled ise haige või põetanud raskelt haiget inimest oma kodus. Haige inimese energial on isegi tuntav lõhn ja vibratsioonid, mille läheduses keegi olla ei soovi. Kui oled pidanud põetama väga raskelt haiget inimest, siis oled kindlasti kogenud seda kummalist ja rusuvat tunnet, millega kaasneb ka iseloomulik lõhn. Isegi kui inimene on terveks saanud või ära läinud, siis see energia jääb sellesse voodisse, ruumi pidama seniks kuni seda ei ole sealt füüsiliselt eemaldatud. Kui aga mõni teine inimene läheb selle haige energia kohale ja jääb sinna pikemaks ajaks pidama, siis üsna pea tunneb ta ise end haiglase või rusutuna.
 • sul on olnud emotsionaalsed või füüsilised tülid, ütlemised. Selline keskkond tekitab palju negatiivset energiat, mis hakkab sind, kodus viibivaid inimesi ning õhkkonda “sööma ja mürgitama”. Sellest tuleb kindlasti ja kiiremas korras lahti saada.
 • keegi on olnud hästi negatiivne ning “pritsib oma mürki” läbi sõnade või tegude. Olgu selleks siis sina ise, keegi pereliige või külaline, kellel on olnud äärmiselt negatiivne päev ja nüüd end sinu juures maandab, et ennast paremini tunda. Selleks võib olla ka mõni energiavampiir.
 • oled ostnud uue kodu, kus on sees elatud. Nad on sellesse kohta jätnud oma energia, olgu selleks siis positiivne või negatiivne, aga üks on kindel, sa ei taha alustada oma elu kodus, kus on teiste inimeste energiad, mis hakkavad sinu üle valitsema ning omatahtsi käituma. Eriti oluline on see vanade majade soetamise korral, sest reeglina on neis majades ka surnud inimeste energiat, mis on maha jäänud ja sellised energiad on uuele omanikule väga kahjulikud. Kui energiad jäävad majja sisse, siis võib juhtuda nii, et hakatakse nägema, kuulma kummitusi/vaime, tuntakse kellegi eksistentsi, aga seda seletada ei osata.
 • sinu või teiste lapsed hakkavad rääkima oma kummalistest nägemustest, tundmustest ja veidratest ning seletamatutest juhtumitest, mis leiavad aset sinu kodus. Meeles tuleb pidada seda, et paljud lapsed teatud vanuseni näevad sünnist saadik energiavälju, aurasid, vaime jms. Neid tasub kuulda võtta ja mitte nende nägemusi, tundmusi maha suruda. Tuleta oma lapsepõlve meelde ja meenuta, kas sinul oli “nähtamatu sõber” ja kas ta ikka tegelikult oli nii nähtamatu nagu sinu vanemad sulle rääkisid? Kui lastel on surnud keegi vanavanematest, siis tihtilugu räägivad nad seda, et peale surma on nad neid ikkagi näinud või nendega rääkinud. Kuula oma last, ta ei kujuta seda ette, ta tõesti näeb neid!
 • keegi on kodustest läinud üle vikerkaaresilla. Olgu selleks keegi pereliige või lemmikloom, energia jääb maha ja see energia on vaja lahkunule kaasa saata, et ta ei jääks mahajäänuid rusuma.
 • oled soetanud second hand esemeid, olgu selleks riided, mööbel, söögiriistad, raamatud vms. Need kõik kannavad oma eelmise omaniku energiat ja et esemed saaksid laetud sinu energiat on vaja eelmine sealt välja viia.

Kuidas siis kodu energeetiliselt puhastada?

Tegelikult on see äärmiselt lihtne teha, aga siin tuleb üle saada mõningatest aspekidest, mis reeglina seda puhastamist korralikult teha ei lase. Vahest võib tunduda lihtsam öelda kui teha. Eriti siis, kui pead kokku korjama lahkunud inimese esemed ja neist on raske loobuda.

 • Tee valik esemetest, mida tahad või pead vajalikuks säilitamiseks, ülejäänud anna ära või viska minema. Nii lased lahti minevikust, mis on esemetega kaasas. Kui on äärmiselt raske veel lahti lasta, siis sorteeri need esemed, millest veel loobuda ei suuda ikkagi kastidesse: “emotsionaalne”, “väärtuslik”, “hindamatu” ja vii kastid silma alt ära, kasvõi pööningule ja tegele nendega mõne aja pärast uuesti. Ma saan aru, et äärmiselt raske on sorteerida lahkunud lähedase esemeid, sest neis on palju emotsionaalseid mälestusi. Samas tuleb endale meenutada, et ei saa ja ei ole vajalik kõiki esemeid alles jätta. Tee neist valik, mida soovid kindlasti alles jätta ja ülejäänud katsu ära anda või esialgu silma alt ära tõsta, et hiljem tagasi tulla ja uuesti üle vaadata – seda siis, kui oled emotsionaalselt selleks valmis. Mineviku säilitamine takistab sul elamist hetkes. Kui sa ka hiljem ei suuda sellega tegeleda, palu kedagi oma perest või headest sõpradest, kes selle viimase sorteeringu sinu eest ära teeb. Reeglina ollakse sellega nõus, sest nad saavad sinust aru. Sa võid selle sorteerimise ajal juures olla või kui leiad, et see on sinule ikkagi liiga emotsionaalne, siis võid selleks ajaks ka kodust ise ära minna või teha midagi hoopis muud.
 • koristamise käigus tee alati aknad lahti, tuuluta kõiki ruume ja lase värske õhk liikuma. Kindlasti oled käinud külas või isegi asutuses, kus on seisnud ning läppunud õhk ja tekib tahtminse sealt kiiresti välja saada, sest ruumis puudub hapnik.
Plaksutamine Foto: Renner & Co
Plaksutamine
Foto: Renner & Co
 • plaksuta käsi. Just nimelt, aegajalt võiksid kodus käsi plaksutada, selline tegevus ergutab energiaid sinu ümber liikuma. Kui tunned ennast imelikult kodus käsi plaksutades, siis lase lastel seda teha, sest neil ei ole selle vastu absoluutselt mitte midagi, neile väga meeldib selline tegevus, eriti kui saavad käsi plaksutades mööda tuba ringi tantsida mantrate või muude helide saatel.
 • puhasta kodu meresoolaga. On teatud pinnad, mida on võimalik pesta ja neid on aegajalt soovitav pesta sellise soolveelahusega, kuhu ämbritäis vee kohta on lisatud 1 sl meresoola. Soolvesi uhub surnud energiad seintelt maha ja lisaks värskendab pindasid. Ka võid puhastada kodu palja meresoolaga, hakates kodus liikuma meresoolaga välisukse juurest ja liikudes kellaosuti suunas läbi terve elamise tagasi alguspunkti, puistates seinte äärde ja nurkadesse meresoola. Lase soolal toimida vähemalt 8 h, aeg, mil viibid tööl või hoia koguni 24 h, enne kui soola kokku pühid ja kempsust alla lased. Enne, kui hakkad soola kokku pühkima, lausu kõva häälega: “Pühin ära kogu mustuse ja segaduse oma kodust!” Nüüd viska sool kempsu ja lase veega alla.
Eeterlikud õlid Foto: Kasia
Eeterlikud õlid
Foto: Kasia
 • pese põrandaid eeterlike õlide vesilahusega. Eeterlikud õlid värskendavad õhkkonda ja annavad meeldiva aroomi, lisaks teatud eeterlikud õlid nagu piparmünt, kadakas, sandlipuu omavad need ka energeetilist puhastavat toimet. Teadaolevalt käidi vanasti kadakasuitsuga peale pereliikme surma maja kõik nurgad läbi, et surnud isiku energia majast välja saada. Mõned rahvused kasutavad selleks otstarbeks sandlipuu viirukit. Näiteks peale pereliikme surma hakkas pisipiiga õudusunenägusid nägema, siis käisin ka kodu viirukisuitsuga läbi, mille tulemusena lapse halvad unenäod kadusid. Kui ei soovi põrandaid eeterliku õliga pesta, siis tilguta paar tilka eeterlikku õli tolmuimeja filtrile ning samal ajal, kui sa tolmuimejaga tube tõmbad, saab ka kodu uue ja värske lõhnaga rikastatud.
 • mööbelda. Seda siis sõna otses mõttes, tõsta tihti kodus mööblit ringi, nii saavad nurkadesse kogunenud energiad taas liikuma. Vanasti tõstsin ma kodus mööblit vähemalt kord kuus ringi, nüüd on see mööbeldamine kuidagi vaikseks jäänud. Lisaks sellele, et energiad saavad mööbeldamise käigus liikuma, saab ka kodu täiesti uue ilme. Kui tube ringi tõstad, siis ära hakka kõiki tube korraga tõstma, see tekitab sinus stressi. Alusta ühest ruumist, alusta või kodu kõige väiksemast toast. Nähes, kuidas ruum uuesti elama hakkab, annab see sulle ja ruumile palju positiivset energiat ja sul tekib tahtmine järgmine ruum ette võtta. Kui oled toa nurgad tühjaks tõstnud, siis pane nurkadesse põlema üks küünal või viiruk ja palu sellel kogu negatiivne ning seisev energia puhastustulle kaasa viia.
 • puhasta ehteid, amulette. Puhasta aegajalt oma ehteid või amulette viirukisuitsus, küünlaleegi kuumuses, voolavas vees, päikese- või kuuvalguse käes. Eriti vajavad sellist puhastamist just uued, kingitud, antiigist soetatud ehted, sest neis on palju võõrast energiat, mis on sinna jäänud kas endisest omanikust, kaupluse müüjast või siis ostjatest, kes on seda ehet korduvalt ja korduvalt katsunud, vaadanud ja proovinud, talletades sinna oma emotsioone, energiaid, mis kõik on sellesse ehtesse pidama jäänud. Kui sina hakkad sellist ehet kandma ilma puhastamata, siis tungivad sinu energiavälja soovimatud energiad, mis sinu energiavälja nõrgestavad. Kui juhtumisi sellised energiad juhtuvad olema negatiivsed või surnud, siis mõne aja möödudes võid sa kummalisel kombel hoopis haigestuda. Ei ole üldse ju tundmatud juhtumid, kus kingitud ehte kandmisel inimene on üsna lühikese aja jooksul raskelt haigestunud ja hiljem selgunud, et kinkijal olid halvad kavatsused ja ta kas sajatas ehte või laadis sinna oma negatiisved emotsioonid ja andis ehte edasi.
 • haige inimese tuppa aseta tass meresoolaga ja põleta küünlaid või viirukeid. Meresool tõmbab negatiivse energia endasse ja siis saad hiljem selle negatiivse energiaga soola kempsust alla lasta. Kui haigele sobib, siis põleta tema toas lõhnaküünlaid või viirukeid, need puhastavad ruumis olevat energiat ja ei lase haige negatiivsel energial koguneda ja tänu sellele paraneb haige ka kiiremini.
Viirukid Foto: Baring the Aegis
Viirukid
Foto: Baring the Aegis
 • põleta viirukeid, lõhnaküünlaid ja kasuta aroomilampi. Viirukid ja lõhnaküünlad ei lase negatiivsel energial koguneda, vaid on puhastava toimega. Lisaks sellele, et ruum saab negatiivsest energiast puhtaks, jätab see ruumi ka meeldiva aroomi. Kui sulle ei meeldi kaubanduses olevad lõhnaküünlad ja viirukid ning leiad, et need on sulle liiga vänged, siis kasuta eeterlikke- või aroomiõlisid aroomilambis. Nende lõhna tugevust saad ise reguleerida vastavalt oma hetke meeleolule ja soovile. Soovitan vähemalt kord nädalas sellist aromaatset puhastust oma kodus läbi viia, usu mind, see annab nii meeldiva ja positiivse laengu, et aja möödudes tahad sa neid järjest tihedamini kasutama hakata. Eriti hea on kasutada viirukeid, lõhnaküünlaid või aroomilampi ka koosviibimiste ajal, sest need ei lase võõrastel energiatel sinu juurde pesitsema jääda, vaid energiad lähevad oma omanikuga kaasa. Suurepäraselt sobib siia ka soolalamp.
 • mantrad, tervendavad helid ja resonantsid. Mängi kodus tihti erinevaid mantraid, tervendavaid helisid ja binauraalseid resonantse (viimane aitab ka unetuse korral hästi).

  Lisaks sellele, et neil on tervendavad vibratsioonid, mis mõjuvad sinu enda energiaväljale äärmiselt positiivselt, mõjuvad need ka sinu kodu energiale positiivselt. Kui meil viimati pisike lasteaiast mingi viiruse sai, siis kasutasin lisaks eeterlikele õlidele tema tervendamise protesssi kiirendamiseks ka tervendavaid resonantse, mida talle väga kuulata meeldis. Vanasti sai kehva enesetunde või haiguste ajal kasutatud Gayatri Mantrat, mis mõjus suurepäraselt ja äärmiselt tervendavalt ning halb enesetunne, haigus või valu kadusid väga kiiresti.
  https://www.youtube.com/watch?v=P26ZvKY–KY&feature=youtu.be
 • lase valgus tuppa. Hoia oma kodu valgena, ära hoia kardinaid ees, lase päikesevalgusel tuppa särada, et kodu saaks positiivse energiaga laetud. Kui hoiad pidevalt kardinaid või ruloosid akende ette tõmmatult, siis tekitad ise endal kodus “vampiirse” keskkonna, kus energiad ei saa vabalt liikuda ja sellest tulenevalt on ka kehv enesetunne kiirelt tulema.
Kollane topaas Foto: Gemstone Buzz
Kollane topaas
Foto: Gemstone Buzz
 • kristallid. Muretse koju mõned suuremad kristallid, näiteks seleniit, mäekristall, karneool või topaas ja palu neil kristallidel sinu kodu puhtana ning positiivselt laetuna hoida. Aegajalt, näiteks kord nädalas võiksid ka oma kristalle puhastada, et nad saaksid sinu kodu energeetiliselt puhtana hoida. Nii seleniiti kui  ka mäekristalli võib väga edukalt puhastada voolava vee all. Selleks ei ole vaja muud kui viia kristallid voolava vee alla paariks minutiks ja lasta neil puhastuda ja siis lasta neil loomulikul teel õhu käes kuivada.

Siin sai nüüd nimetatud terve rida erinevaid viise, kuidas oma kodu ja töökohta energeetiliselt puhastada. Sa ei pea neid kõiki korraga kasutama, vali endale sobiv(ad) viis(id) ja kasuta neid vastavalt vajadusele tavapärase kodu koristamise ajal. Loodetavasti märkad üsna pea, kui mõnus on pärast sellist energeetilist puhastust oma kodus või töökohas viibida.

Ole terve sisemiselt ja väliselt ning selleks, et energiad vabalt voolata saaksid, alusta ennast ümbritsevatest keskkondadest. Oma kodus saad sa teha kõike, tööl võibolla mitte kõike, aga oma ruumi või laua, kus töötad, saad kindlasti energeetiliselt paremaks muuta. Kui muud teha ei saa, siis kristalli saad ikka lauale panna.

Loe veel: “Kodu vanast energiast puhtaks

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelAluselise vee mõju organismile
Järgmine artikkelKristalliteraapia
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

3 KOMMENTAARI

 1. […] Üks äärmiselt mõnus soovitus veel, nimelt käi võimalikult palju dušši all või ligune õhtuti vannis, uju looduses (meri, järved, jõed, ookean – kui õnnestub). Viibi palju looduses, jaluta mere või jõe ääres, lainete kohin või jõevool puhastab sinus oleva emotsionaalse prahi ja annab sulle rahu ning puhta energia. Üle ega ümber ei saa ka koristamisest – just oma füüsilisest “tränist”, mis vajab sorteerimist ja ära andmist – viskamist. Sellest kirjutasin lähemalt  “Energeetiline puhastamine – mis ja kuidas“. […]

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi