Kuidas peatada negatiivseid mõtteid ja emotsioone

Negatiivselt mõtlevatel inimestel on moonutatud mõttemaailm. See on justkui suur ratas, kus negatiivsed mõtted loovad negatiivseid emotsioone, mis omakorda tekitavad negatiivseid teguviise.

10
15922

1Negatiivsed mõtted

Foto: HD Wallpapers

Kui inimene ei saa sellest rattast välja ning laseb sellel rattal lõputult pöörelda, siis teeb see selles rattas olevale inimesele palju füüsilist ning vaimset kahju. Lisaks kõigele sellele – kui negatiivsushood käivad tihti – võivad need põhjustada depressiooni ja ärevushäireid. Negatiivse ringluse peatamise võtmeks on mõistmine, mis selle sinu elus pöörlema paneb. Kui oled enda jaoks selle päästiku tuvastanud, siis edaspidine on juba lihtne, sest sul on võimalus end treenida selleks, et päästik ei vallanduks ning saad end kaitsta enne kui haiget saad.

Päästikud

Negatiivsete mõtete põhjustajateks võivad olla erinevad mõtted, tunded, teinekord isegi füüsilised reaktsioonid teatud olukordadele.  Igal üksikul päästikul on pisikene võim muuta sinu mõttemaailma või emotsioone. Näiteks ei pruugi sa üldse olla õnnetu põrandale katki kukkunud tassi pärast, sest sellel päästikul puudub sinu jaoks võim vallandada lainena reaktsioonide ahelat, sest see on üksikjuhtum. Samas, kui keegi ütleb sulle samal ajal: “Ma ei suuda uskuda, et sa lõhkusid MINU tassi“, siis võib pettumus muutuda vihaks ja sealt saab sinu negatiivsusratas oma hoo sisse.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupule: “Järgmine”

Tagasi
Eelmine artikkel10 nõuannet muutmaks positiivse mõtteviisi lihtsaks
Järgmine artikkel21. sajandi revolutsiooniline maksusüsteem (II osa)
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

10 KOMMENTAARI

  1. Ausalt öelda mul polegi päris oma kodu, ei mõtle siin seda, et pole korteriomanik, vaid seda, et pole isegi üürikorterit. Pole elukaaslast, lastest rääkimata, emaga polnud suhted lähedased ja erilisi sõpru pole olnud. Olen siis tänulik nende mõnede inimeste eest, kes mu elus on ja selle eest, et peaaegu poolteist aastat tagasi õnnestus teise linna kolida, mida olin ammu soovinud.

    • Õnnetuke – midagi on kõigi elus olemas, mille eest tänulik olla. Kui sul ei ole näiteks unistuste kodu, ole tänulik selle eest, et sul on katus pea kohal ning koht, kus end turvaliselt tunda. Olgu selleks või 16 m2. Kindlasti on keeg, kelle eest tänulik olla nagu sõber, kaasa, lapsed, vanemad vms.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi