Juba ammustest aegadest on inimesed uskunud, et reaalse maailma kõrval eksisteerib meie saatust mõjutav üleloomulik maailm, mille asukatega on vaja hästi läbi saada. Lisaks vägevatele jumalatele ja deemonitele on sellesse vaimuilma alati kuulunud ka mitmesuguseid väiksemaid maagilise väega olendeid, kellest mõned on teenimatult varju jäänud.

Maagilisevaega NukudSee raamat räägib nukkudest, kes reeglina täiskasvanute jututeemade hulka ei kuulu. Ometi on nukud peaaegu niisama vanad kui inimsugu, nad on elanud meiega koos kümneid tuhandeid aastaid. Nukkude pikk ja kirju ajalugu on inimeste ajalooga lahutamatult seotud.

Maagilisi nukke on ajaloos olnud väga paljudel rahvastel. Osa neist on jäänud päriselt minevikku, osa elab veel praegugi kusagil oma varjatud elu, millest meie midagi ei tea. Raamatus kirjeldatakse maailma eri rahvaste kultusenukke ja nendega seotud kombestikku: paleoliitilisi veenusekujukesi, muistseid hauanukke, surnute hingenukke, viljakusenukke, nõidusenukke, katšina-nukke, Jaapani nukumatuste traditsiooni ja palju muud, sh meie oma kodust Metsikut, Pekot, Tõnni ja Kratti. Ja kas saaks kultusenukkudest lugemiseks olla paremat aega kui praegu, mil päevad aina lühemaks kuluvad, ööd pikemaks venivad ja väravad meie ja hingeilma vahel tavalisest pisut enam paokile vajuvad?

Tahad teada, mida suudavad amulett-nukud? Kuidas aitavad puhastustseremoonia nukud? Millise väega on murenukud? Või tunned huvi, kuidas teha Kratti ja ikka nii, et vanakuri saaks üle kavaldatud ja enda hingekene alles jääks? Kõike seda saad teada raamatust „Maagilise väega nukud”. Raamatu on välja andnud kirjastus Hea Lugu;  oma isikliku nukuraamatu saad soetada raamatupoodidest või kirjastuse kodulehelt.

PS! Ära häbene – ka Barack Obamal läks oma tervishoiureformi läbisurumiseks vaja voodoo-nuku abi…

Hea Lugu

Eelmine artikkelErakoolid on Eesti haridussüsteemi suursaavutus, mitte suur kulu – selgitav video
Järgmine artikkelInglihoroskoop – hingekuu esimeseks pooleks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi